24 partnerów z tytułem ‘Epson Pro AV Premium Reseller’

24 partnerów z tytułem  ‘Epson Pro AV Premium Reseller’

24 partnerów-firm specjalizujących się w sprzedaży i instalacji systemów Audio Wideo z całej Polski
i krajów bałtyckich ukończyło szkolenie techniczne z doboru, instalacji i obsługi najnowszych projektorów instalacyjnych Epson serie G4000, G6000 i  Z. Nowe projektory z tych serii mają najnowsze panele 3LCD, większe jasności, rozdzielczości podstawowe – od XGA do WUXGA, szerszą paletę wymiennych obiektywów, więcej gniazd połączeniowych, w tym złącze HDBaseT pozwalające na przesyłanie pięciu sygnałów, w tym nieskompresowanego wideo HD, audio, zasilania i sterowania,
na odległość do 100 m przy użyciu standardowego, popularnego kabla Cat5/6. Dzięki usprawnionemu systemowi chłodzenia i kontroli temperatury paneli, projektory mogą bezpiecznie pracować
w temperaturze otoczenia do 40 stopni Celsjusza, a chłodzone cieczą projektory serii Z, nawet do
50 stopni.

Szkolenie prowadził Frederyk Haton, Senior Business Manager z paryskiego biura Epson Europe oraz Karol Andruszkiewicz i Marek Janowski – eksperci z polskiego oddziału Epson Europe.

W praktycznej części szkolenia uczestnicy samodzielnie przeprowadzali instalację dwóch projektorów tworzących jeden ciągły obraz z wykorzystaniem funkcji Edge Blending oraz przekonali się w praktyce o możliwościach precyzyjnej regulacji parametrów przenikania się obrazów składowych.

Na pokazie praktycznie demonstrowano również możliwości precyzyjnej regulacji geometrii obrazu m.in. w przypadku projekcji na powierzchniach wklęsłych i wypukłych oraz na powierzchniach
z załamaniem – np. w narożnikach lub na słupach.

Wszyscy uczestnicy szkolenia uzyskali certyfikat „Epson Pro AV Premium Reseller” ważny do marca 2014 roku.

Korzystanie z usług partnerów Premium gwarantuje użytkownikom najwyższy poziom i jakość obsługi w zakresie doradztwa w wyborze projektorów instalacyjnych firmy Epson oraz ich integracji z systemami audio wizualnymi u klienta.

Lista polskich firm, które są Partnerami Premium firmy Epson: APAV, AV WORLD, AVNet sieci audiowizualne, ELPRO, EUROTREND, Grupa CLUE, INSTAL-AV, Kraftmann, Magellan, Merkator sp. z o.o., Monroe Sp. z o.o., NORDWECO, Projector Rafał Wlazeł, Projekcja sp. z o.o., Proteko, SevenComp, SIMPLEAV sp. z o.o. i TRIAS S.A.

Informacje o  firmie Epson

Epson jest globalnym liderem w dziedzinie obrazowania i innowacji. Epson dąży do tego, by przekraczać oczekiwania klientów, tworząc kompaktowe, energooszczędne i precyzyjne technologie. W szerokiej ofercie Epson znajdują się zarówno drukarki atramentowe, jak i projektory 3LCD, czujniki i inne mikrourządzenia. Chcąc pozyskać klientów z całego świata, firma Epson jako przedsiębiorstwo zdobywające kolejne rynki dostarcza najlepsze możliwe kompaktowe, energooszczędne, precyzyjne rozwiązania dla handlu i przemysłu.

Grupa Epson, na czele której stoi japońska firma Seiko Epson Corporation, zatrudnia ponad 81 000 pracowników w 97 spółkach na całym świecie. Jesteśmy niezwykle dumni z naszego wkładu w ochronę środowiska naturalnego oraz rozwój społeczności, w których funkcjonujemy.

Wizja środowiskowa 2050- http://eco.epson.com

Epson Europe

Epson Europe B.V., z siedzibą główną w Amsterdamie, zapewnia obsługę rynków europejskich, dalekowschodnich, rosyjskich i afrykańskich. Firma Epson Europe zatrudnia 1757 pracowników, a jej sprzedaż w roku obrachunkowym 2011 wyniosła 1546 miliony euro. www.epson-europe.com

Dodatkowych informacji udzielają:

Epson Europe BV                                                  INDALO Public Relations
Oddział w Polsce                                                  
Marta Menc-Maciejewska                                        Zbigniew Blewoński
tel. (22) 375 75 16                                                tel. 501 772 619      
e-mail: marta.maciejewska@epson.pl                      e-mail: zbigniew.blewonski@indalo.pl
Internet: www.epson.pl