„A Mirror with a memory” - wystawa zdjęć z amerykańskiej wojny domowej na targach Photokina

Firma Epson sponsoruje wystawę
„A Mirror with a memory”, galerię zdjęć zrobionych podczas amerykańskiej wojny domowej. Zdjęcia wybrane przez Michaela Eberta z Niemieckiego Towarzystwa Fotograficznego zabiorą widzów w podróż po różnych aspektach pierwszej wojny, która została udokumentowana za pomocą aparatu fotograficznego. Kolodionowe zdjęcia zostały przekształcone w postać cyfrową i zreprodukowane z wykorzystaniem pionierskiej technologii druku fotograficznego opracowanej przez firmę Epson.


Galeria zdjęć debiutuje w Europie na targach Photokina niedługo po tym, jak została cyfrowo odnowiona i udostępniona publicznie. Oryginalne fotografie, wykonane w technice kolodionowej, zostały odnowione cyfrowo i wydrukowane przy użyciu atramentu Epson UltraChrome™ K3 z kolorem Vivid Magenta oraz tradycyjnego papieru fotograficznego (Traditional Photo Paper, TPP), który jest obecnie dostępny w 64-calowych rolkach. Nowy papier jest ważnym osiągnięciem: oferuje wyższy współczynnik D-max, większy poziom szczegółowości, lepszą kontrolę tonalną i większe rozmiary wydruków niż papiery Baryta używane w procesach chemicznych lub analogowych.

Kristin Saus-Opuszynski, starszy menedżer ds. produktów w dziale Pro Photo w Epson Europe, powiedziała: „Po raz pierwszy te klasyczne, historyczne zdjęcia można obejrzeć w unikatowej jakości, rozmiarze i szczegółowości. Roztwór kolodium jest pozbawiony ziarna, co pozwoliło wykonać niezwykle szczegółowe reprodukcje zdjęć, więc goście wystawy będą mogli obejrzeć sceny sprzed 140 lat z klarownością, która wówczas była nie do pomyślenia. Do produkcji zdjęć na wystawę wykorzystaliśmy 64-calowe drukarki wielkoformatowe, atrament UltraChrome™ K3 z kolorem Vivid Magenta oraz papier TPP”.

Oryginały zdjęć z amerykańskiej wojny domowej są obecnie przechowywane w Bibliotece Kongresu w Waszyngtonie, ale unikatowe reprodukcje wykonane przez Epsona będzie można obejrzeć w Galerii Wizualnej w hallu 1 na targach Photokina.

Stoisko Epsona ma targach Photokina znajduje się w hallu 2.2.