Akita Epson kończy budowę kolejnej fabryki głowic drukujących;

Nowy zakład umożliwi potrojenie produkcji głowic.

Akita Epson kończy budowę kolejnej fabryki głowic drukujących;

21 listopada 2016 r. — Akita Epson Corporation, spółka należąca do grupy Seiko Epson Corporation (TSE: 6724, „Epson”) świętuje zakończenie budowy nowej fabryki. Inwestycja pochłonęła 3,4 miliarda jenów i potroi zdolności produkcyjne Epson w zakresie dostarczania na rynek głowic drukujących. Budowa fabryki rozpoczęła się w październiku 2015 roku, by w tym miesiącu uruchomić pracę.

Technologia druku atramentowego Micro Piezo marki Epson jest podstawowa dla produktów i usług Epson udostępnianych na rynkach biurowych, handlowych i przemysłowych. Głowice drukujące produkowane w nowej fabryce Akita Epson będą montowane w drukarkach atramentowych dla przedsiębiorstw, a także w drukarkach z wydajnym systemem ITS marki Epson.

Urządzenia wyposażone w system ITS spełniają potrzeby klientów, którzy potrzebują niedrogich rozwiązań do drukowania zapewniających jakość, z jakiej znane są produkty marki Epson. Produkty te trafiły po raz pierwszy na rynek w październiku 2010 r. Do czerwca 2016 r. sprzedano prawie 15 milionów sztuk. Sprzedaż na rynku produktów biurowych rośnie z roku na rok. To efekt rosnącego popytu na szybkie drukarki biznesowe, które zapewniają wyjątkową jakość druku, a jednocześnie cechują się mniejszym zużyciem energii, zapewniając niższe koszty wydruku w porównaniu z drukarkami laserowymi.

„Akita Epson to, będący częścią grupy Epson, zakład produkcyjny o zaawansowanych możliwościach technicznych, wykorzystywanych w ramach bliskiej współpracy z działem badań i rozwoju Epson", - twierdzi Takashi Mitsui, przewodniczący Akita Epson. „Nasza fabryka jest ważnym elementem działalności produkcyjnej w ramach całej grupy Epson. Współpracujemy z innymi zakładami produkcyjnymi Epson w innych krajach, dzieląc się wiedzą nabytą podczas produkcji naszych produktów.. Nasze linie produkcyjne zostały wyposażone w autorskie urządzenia Epson, zautomatyzowane i zracjonalizowane. Dzięki temu nowopowstała fabryka znacząco zwiększy nasze możliwości produkcyjne.

Epson nieustannie rozwija autorskie technologie i tworzy produkty i usługi oparte na elementach bazowych, które zachwycają klientów, przekraczając ich oczekiwania.

Nowa fabryka Akita Epson –  fakty i liczby

Adres1 Dannoue, Iwasaki, Yuzawa, Prefektura Akita, Japonia 012-0801
DziałalnośćProdukcja i montaż głowic drukujących dla drukarek atramentowych (w tym głowic PrecisionCore)
Powierzchnia wnętrzPowierzchnia budynku 4 679m² Całkowita powierzchnia wnętrz: 10 593m²
StrukturaTrzypiętrowy budynek ze stalowym szkieletem
Pracownicy30 lub więcej (nowych pracowników etatowych)

Firma Akita Epson –  fakty i liczby (aktualne na dzień 1 czerwca 2016 r.)

Nazwa firmyAkita Epson Corporation
Adres1 Dannoue, Iwasaki, Yuzawa, Prefektura Akita, Japonia 012-0801
PrezesTakashi Mitsui
Data rozpoczęcia działalności20 czerwca 1986 r.
Pracownicy593
Kapitał80 000 000 jenów (Akita Epson jest spółką zależną należącą w całości do Seiko Epson Corporation)
DziałalnośćProdukcja i montaż głowic drukujących dla drukarek atramentowych Produkcja i przetwarzanie precyzyjnych elementów, form i osprzętu Produkcja i montaż produktów galanterii elektronicznej i użytkowej Produkcja i montaż mechanizmów zegarowych

Głowice drukujące drukarek atramentowych

Głowice drukujące Micro Piezo wyrzucają krople tuszu pod mechanicznym naciskiem. Nacisk jest wynikiem kurczenia się piezoelektrycznych elementów w głowicach pod wpływem zmiany napięcia prądu elektrycznego. Technologia Epson odróżnia się od rozwiązań drukowania atramentowego innych producentów pod dwoma względami: Po pierwsze, w rozwiązaniach Micro Piezo mechanizm wyrzucania kropelek atramentu nie wykorzystuje ciepła, po drugie, mechanizmy te precyzyjnie dozują atrament w każdej, poszczególnej kropli.

Więcej informacji na temat technologii Epson można znaleźć na stronie internetowej grupy: http://global.epson.com/innovation/


Informacje o firmie Epson

Firma Epson jest globalnym liderem w dziedzinie technologii, która łączy ludzi, rzeczy i informacje. Tworzone przez nią produkty są wydajne, kompaktowe i precyzyjne. W szerokiej ofercie firmy Epson znajdują się zarówno atramentowe drukarki i urządzenia wielofunkcyjne, jak i projektory 3LCD, inteligentne okulary, systemy czujników i roboty przemysłowe. Celem firmy jest wspieranie innowacyjności i wykraczanie poza oczekiwania klientów związane z drukiem, komunikacją wizualną, urządzeniami przenośnymi i robotyką.

Grupa Epson, na czele której stoi japońska firma Seiko Epson Corporation, zatrudnia ponad 67 000 pracowników w 90 spółkach na całym świecie. Jesteśmy niezwykle dumni z naszego wkładu w rozwój społeczności, w których funkcjonujemy, oraz ciągłych starań o minimalizację wpływu na środowisko.

www.global.epson.com

Informacje o firmie Epson Europe

Epson Europe B.V., z siedzibą główną w Amsterdamie, zapewnia obsługę rynków europejskich, bliskowschodnich, rosyjskich i afrykańskich. Zatrudniający 1700 pracowników oddział Epson Europe w roku fiskalnym 2015 osiągnął sprzedaż równą 1577 mln euro. http://www.epson.pl

Wizja ekologiczna 2050  

http://eco.epson.com/