Aplikacja iProjection od Epsona jest już dostępna na Chromebookach

Prezentuj i wyświetlaj obrazy z popularnego notebooka do nauki

Aplikacja iProjection od Epsona  jest już dostępna na Chromebookach

18 października – Epson wprowadził na rynek aplikację iProjection dla Chromebooków, która umożliwia uczniom i nauczycielom wyświetlanie treści z ich Chromebooków za pomocą projektorów Epson. Dzięki tej aplikacji można w wygodny sposób, spacerując po klasie wyświetlać materiały z notebooka na szkolnym projektorze, dzieląc się nimi z całą grupą.

Aplikacja Epson iProjection dla Chromebooków w łatwy sposób wyświetla treści z jednego Chromebooka do projektora marki Epson. Z kolei mając do dyspozycji oprogramowanie Multi-PC Projection oraz aplikację Epson iProjection na Chromebooki, nauczyciele mogą połączyć się z aż 50. urządzeniami i dzielić się materiałami z czterech urządzeń jednocześnie, aby móc maksymalnie wykorzystać naukę w grupie. 

“Chromebooki zyskują popularność, jako urządzenia wykorzystywane podczas lekcji przez nauczycieli. Przy tworzeniu tej aplikacji Epson współpracował z sektorem edukacyjnym, aby mieć pewność, że sprosta ona ich potrzebom i umożliwi współpracę na wszystkich poziomach.” – mówi Andrzej Bieniek, Business Account Manager w Epson Europe. “Wraz z tą aplikacją usprawniliśmy wyświetlanie treści z Chromebooków na projektorach Epson, co oszczędza czas, a dodatkowo umożliwia ona wyświetlanie obrazu na wielu ekranach jednocześnie.”

Projektory firmy Epson są w stanie zmienić większość powierzchni 2D, takich jak np. białe tablice do notowania w narzędzia edukacji, a technologia 3LCD sprawia, że obraz jest trzykrotnie jaśniejszy, niż w wiodących projektorach konkurencji. Pozwala to uzyskać niezwykłe, realistyczne kolory i detale, które sprawią, że zajęcia lekcyjne staną się bardziej niesamowite i przekonujące.[1]

O aplikacji Epson iProjection

Wykorzystując darmową aplikację iProjection nauczyciele mogą bezprzewodowo wyświetlać dokumenty, zdjęcia i strony internetowe z Chromebooków oraz z większości urządzeń Apple iOs z systemem operacyjnym iOS 4,2 lub nowszym, włączając w to iPad, iPhone, iPod touch oraz większość urządzeń z systemem Android 2.3 lub nowszym.


Informacje o firmie Epson

Firma Epson jest globalnym liderem w dziedzinie technologii, która łączy ludzi, rzeczy i informacje. Tworzone przez nią produkty są wydajne, kompaktowe i precyzyjne. W szerokiej ofercie firmy Epson znajdują się zarówno atramentowe drukarki i urządzenia wielofunkcyjne, jak i projektory 3LCD, inteligentne okulary, systemy czujników i roboty przemysłowe. Celem firmy jest wspieranie innowacyjności i wykraczanie poza oczekiwania klientów związane z drukiem, komunikacją wizualną, urządzeniami przenośnymi i robotyką.

Grupa Epson, na czele której stoi japońska firma Seiko Epson Corporation, zatrudnia ponad 67 000 pracowników w 90 spółkach na całym świecie. Jesteśmy niezwykle dumni z naszego wkładu w rozwój społeczności, w których funkcjonujemy, oraz ciągłych starań o minimalizację wpływu na środowisko.

www.global.epson.com

Informacje o firmie Epson Europe

Epson Europe B.V., z siedzibą główną w Amsterdamie, zapewnia obsługę rynków europejskich, bliskowschodnich, rosyjskich i afrykańskich. Zatrudniający 1700 pracowników oddział Epson Europe w roku fiskalnym 2015 osiągnął sprzedaż równą 1577 mln euro. http://www.epson.pl

Wizja ekologiczna 2050  

http://eco.epson.com/


[1] Jasność koloru (natężenie światła białego i barwnego) mierzona zgodnie z IDMS 15,4. Jasność koloru będzie się różnić w zależności od warunków eksploatacji. Wiodące projektory 3LCD marki Epson - edukacyjne i biznesowe - w porównaniu do wiodących jednoukładowych projektorów DLP w oparciu o dane NPD dla okresu czerwiec 2013 do maj 2014 oraz w oparciu o dane z badania PMA (od pierwszego do trzeciego kwartału 2013 roku).