Digigraphie® - świadectwo najwyższej jakości firmy Epson

Na targach Photokina 2008 Epson zaprezentuje Digigraphie czyli świadectwo najwyższej jakości dla fotografów, artystów i muzeów, wynik kilku lat badań Epsona nad technicznymi aspektami drukarek oraz odpornością i jakością rodziny atramentów pigmentowych UltraChrome™. Widoczna na wydrukach jako wytłoczenie, pieczęć Digigraphie oznacza wydruk, który został utworzony w specyficznym procesie cyfrowym. Gwarantuje klientom, że ich dzieło jest autentyczną reprodukcją, i otwiera nowe możliwości oferowania prac w limitowanych edycjach.


Cyfrowe wydruki, które kwalifikują się do pieczęci Digigraphie, są tworzone za pomocą profesjonalnych drukarek Epson Stylus Pro wyposażonych w atramenty UltraChrome™, UltraChrome K3 oraz UltraChrome K3 z kolorem Vivid Magenta. Istnieje też szereg certyfikowanych papierów, które zapewniają najwyższe standardy jakości. Prace są uwierzytelniane przez numerowanie i podpis artysty oraz towarzyszący im certyfikat.

Drukarki Stylus Pro, atramenty UltraChrome i papiery firmy Epson mają kilka cech, dzięki którym spełniają oczekiwania zawodowych fotografów i artystów. Oferują szeroką gamę kolorów, wyjątkową, płynną gradację oraz ścisłą kontrolę nad tonem i odcieniem wydruków czarno-białych, która jest zasługą trzech gęstości atramentu czarnego oraz zaawansowanego sterownika drukarki. Głowica drukująca Micro Piezo™ zapewnia spójność wydruków, a opatentowany atrament pigmentowy Epsona gwarantuje ich wysoką trwałość.

Pod adresem www.digigraphie.com można znaleźć wszystkie informacje niezbędne do zostania członkiem Digigraphie, a także portfele prac istniejących artystów Digigraphie. Nowi członkowie mogą pokazywać prace w internetowej galerii i aktualizować swoje strony tak często, jak zechcą. Goście witryny mogą przeglądać wszystkie obrazy, co pozwala artystom dotrzeć do szerszego grona potencjalnych nabywców.

Jordi Borralleras, menedżer ds. rozwoju rynku w Epson Europe, powiedział: „Widzimy, jak z roku na rok rośnie popyt na cyfrową fotografię i sztukę, ponieważ klienci uświadamiają sobie, że mogą nabyć ulubione dzieła jako wydruki w limitowanych edycjach. Natomiast zawodowi artyści i fotografowie muszą mieć kontrolę nad reprodukcjami, aby chronić wartość swojej pracy. Właśnie dlatego Digigraphie jest niezwykle ważnym programem zarówno dla artystów, jak i koneserów sztuki. Nasze doświadczenie w druku cyfrowym gwarantuje, że prace Digigraphie spełnią wymagania zarówno klienta, jak i twórcy”.