Digital Foto Video poleca: Epson Stylus Photo R3000 - bez wad

‘Moją jedyną wadą jest całkowity brak wad’ – tym zdaniem z książki Paragraf 22 zaczyna się redakcyjny test drukarki Epson Stylus Pro R3000 w lipcowym wydaniu miesięcznika Digital Foto Video. Dalej testujący nazywa R300 wołem roboczym przeznaczonym do drukowania na różnych nośnikach i co najważniejsze … Jakość wydruków jest świetna – zupełnie niewidoczny raster, płynne przejścia tonalne

W najnowszym wydaniu miesięcznika Digital Foto Video opublikowano duży test redakcyjny drukarki fotograficznej A3+ Epson Stylus Pro R3000 – wynikiem testu jest rekomendacja – znaczek REDAKCJA POLECA.


O testowanej drukarce redaktorzy piszą m.in.:

Nowa drukarka Epsona to prawdziwy wół roboczy, służący do drukowania wszelkiego rodzaju fotografii na bardzo różnorodnych nośnikach. Na dodatek wół bardzo dobrze wyposażony …. w czasie testu najbardziej irytował mnie fakt, że … autentycznie nie mam się do czego przyczepić … Epson wytrącił mi z ręki złośliwe dziennikarskie pióro, wyposażając model R3000 we wszystko, co potrzebne i przydatne… Jedyne czego (na szczęście) nie ma, to wbudowany czytnik kart pamięci – chyba tylko osoba o nietęgim umyśle chciałaby drukować na tej klasy urządzeniu bezpośrednio z karty …  trzy najważniejsze zalety tej drukarki … tylko dwie związane są z jakością wydruków i bogatym wyposażeniem … trzecią są bowiem nośniki, na jakich można drukować … samych firmowych papierów Epsona jest mnóstwao, a jeszcze Ilforda czy Harmana …R3000 potrafi sobie z tym bogactwem poradzić a nie jest to wcale proste…. No właśnie jakość … jest świetna – zupełnie niewidoczny raster, płynne przejścia tonalne, ładnie nasycona , kontrastowa ale nie ‘przedobrzona’ kolorystyka.