Drukarki Epson i system PaperLab w gronie produktów nominowanych do nagrody Good Design Best 100

Drukarki Epson i system PaperLab w gronie produktów nominowanych do nagrody Good Design Best 100

PaperLab

Wielokrotnie nagradzana technologia, która ułatwia życie

Firma Seiko Epson Corporation (TSE: 6724, „Epson”) dowiedziała się, że jej drukarki atramentowe ET-4750, L6190/L6191/L6198 i ET-2750 oraz system do produkcji papieru na sucho PaperLab A-8000 1znalazły się na liście Good Design Best 100. Nagrody Good Design Award są przyznawane twórcom projektów, które wnoszą istony wkład, ulepszając życie jednostek i społeczność. W 2017 r. firma Epson zdobyła przyznawane tylko wyjątkowym projektom nagrody Good Design Award dla siedmiu produktów, w tym dwóch projektorów, czterech drukarek i biurowego systemu do produkcji papieru bez użycia wody.

 

Projekty, które znalazły się na liście 100 najlepszych projektów, zostaną zaprezentowane podczas wystawy Good Design Exhibition 2017, która odbędzie się między 1 a 5 listopada w różnych punktach kompleksu Tokyo Midtown. Produkty z tej listy również mogą uzyskać nagrodę Good Design Grand Award, Good Design Gold Award i Good Design Special Award. Laureaci zostaną ogłoszeni 1 listopada 2017 r.

„Nasi klienci chwalą nasze wydajne drukarki ze stałym zasilaniem w atrament, ponieważ dzięki nim mogą drukować duże ilości materiałów, nie martwiąc się o koszty” — powiedział Manabu Kawahara, dyrektor generalny ds. projektowania w oddziale Printing Solutions Operations Division firmy Epson. „Przywiązujemy dużą uwagę do wyglądu i funkcjonalności drukarek atramentowych ET-4750, L6190/L6191/L6198 i ET-2750. To drukarki z pojemnikiem na atrament nowej generacji, dlatego oferują one coś więcej niż tylko doskonałą jakość. Są kompaktowe, stylowe, łatwe w obsłudze i niezwykle wydajne, dzięki czemu nie wymagają częstej wymiany atramentu. Zamierzamy dalej ułatwiać ludziom życie i pracę, a nasze drukarki będą miały jakość wręcz powyżej oczekiwań naszych klientów”.

Produkty Epson znalazły się wśród 100 najlepszych projektów:

drukarki atramentowe ET-4750, L6190/L6191/L6198, ET-2750

Ta wielofunkcyjna drukarka atramentowa A4 dysponuje dużymi zbiornikami na atrament i jest niezwykle wydajna oraz oszczędna. Zbiorniki na atrament i butelki z atramentem zostały zaprojektowane tak, by prosty i intuicyjny proces napełniania przebiegał szybko i bez ryzyka pobrudzenia. Zbiornik znajduje się z przodu urządzenia, co ułatwia dostęp i umożliwia wygodne kontrolowanie poziomu atramentu. Wystarczy wstawić butelkę z atramentem, a mechanizm automatycznie napełni zbiornik do pełna. Zaokrąglona obudowa zasobnika na tusz gwarantuje trwałość i doskonale pasuje do wystroju każdego pomieszczenia.

Komentarze jury

Firma Epson zaprojektowała wysoce wydajne zbiorniki na atrament, by raz na zawsze rozwiązać problem kończącego się atramentu i dużych kosztów kartridży z atramentem. Zbiorniki na atrament znajdują się na przodzie drukarki. Kształt i kolor modułu zasobnika jest dyskretny i znakomicie komponuje się z całą drukarką. Zbiorniki są łatwe w napełnianiu, a do sprawdzenia ilości pozostałego atramentu wystarczy rzut oka. Projekt łączy piękno i funkcjonalność, a otwór butelki z atramentem i wlot zbiornika na atrament jest inny dla każdego koloru, by zapobiec pomyłkom. Budowa butelki z atramentem nie została zmieniona. Mechanizm automatycznej blokady zapobiega wyciekowi atramentu podczas wyciągania butelki ze zbiornika, nawet gdy otwór jest skierowany do dołu. W ten sposób nie zostanie uroniona żadna kropelka tuszu. Dodatkowo na docenienie zasłużyły regulowany panel sterowania, delikatne kształty drukarki oraz schludny i czysty wygląd.

PaperLab A-8000 (sprzedawane tylko w Japonii)

PaperLab A-8000 to pierwsze 2urządzenie do produkcji papieru na sucho, 1które bezpiecznie niszczy stare dokumenty i wytwarza nowe arkusze papieru. Technologia Epson Dry Fiber umożliwia produkcję papieru bez użycia dużych ilości wody wymaganej w tradycyjnym procesie. Ponieważ urządzenie PaperLab nie wymaga podłączenia do źródła wody, można je postawić w dowolnym miejscu w biurze czy firmie. PaperLab zwiększa możliwości operacyjne biura, zwiększając bezpieczeństwo danych, wytwarzając papier o różnej gramaturze i rozmiarze oraz ograniczając negatywny wpływ na środowisko.

Komentarze jury

Obecnie trwa dyskusja na temat konieczności ograniczenia zużycia papieru. PaperLab to doskonała odpowiedź na pytanie o przyszłość papieru. Możliwość recyklingu starego papieru bezpośrednio w biurze, a tym samym zwiększenie bezpieczeństwa danych, jest bezcenna.

Inne produkty Epson wyróżnione nagrodą 2017 Good Design Award:

  • Projektor EB-1795F
  • Seria projektorów EB-L1000
  • Biznesowa drukarka atramentowa Workforce Pro WF-3720/4720/4740
  • Drukarka atramentowa EP-50V (sprzedawana tylko w Japonii)
  • Kolorowa wielofunkcyjna drukarka atramentowa WorkForce Enterprise WF-C20590/C17590 A3

Uwaga: nazwy produktów i usług Epson mogą się różnić w zależności od regionu.

Szczegółowe informacje o produktach i usługach dostępnych w Twoim regionie są dostępne u lokalnego przedstawiciela firmy. www.epson.pl

Good Design Awards

Good Design Award to kompleksowy system promowania projektów, którego zadaniem jest wybranie najlepszych i najbardziej perspektywicznych rozwiązań. Jego organizatorem jest japońska organizacja pożytku publicznego Japan Institute of Design Promotion. Została stworzona w oparciu o Good Design Selection System (inaczej: G Mark System), który został stworzony w 1957 r. przez Ministerstwo Handlu Zagranicznego i Przemysłu (obecnie Ministerstwo Gospodarki, Handlu i Przemysłu) i działał przez prawie 60 lat.

Laureaci nagrody Good Design Award otrzymują logo G Mark, które od ponad 50 lat jest symbolem najwyższej jakości projektowania.
http://www.g-mark.org/?locale=en

1. Stosowana jest jedynie niewielka ilość wody niezbędna do utrzymania odpowiedniego poziomu wilgotności wewnątrz systemu.
2. Zgodnie z badaniem przeprowadzonym przez firmę Epson w listopadzie 2016 roku PaperLab to pierwszy na świecie biurowy system wytwarzania papieru na sucho.