Epson 25 — jak tworzyć zrównoważone produkty

Dowiedz się o naszej długoterminowej, korporacyjnej wizji Epson 25, dotyczącej projektowania, rozwijania i wytwarzania produktów

Epson 25 — jak tworzyć zrównoważone produkty

Epson 25 — dążenie do tworzenia zrównoważonych produktów

Walka z globalnym ociepleniem wymaga od wszystkich firm i instytucji zaangażowania dla wspólnego dobra. Technologiczne innowacje są mocną stroną firmy Epson — od wielu lat kierujemy się filozofią monozukuri (japońska filozofia oznaczająca „sztukę i naukę w tworzeniu rzeczy") i Sho Sho Sei (kompaktowość, precyzja i oszczędzanie energii), które pomagają nam w osiąganiu celów w ekonomiczny sposób.

Nasze zaangażowanie w zrównoważony rozwój przedsiębiorczości oraz wspomniane japońskie wartości pozwalają nam chronić środowisko. Dzięki nim wszystkie nasze produkty projektowane są z myślą o wydajności i efektywności.

Nasze drukarki atramentowe WorkForce Pro powstały na bazie obu tych filozofii. Wyposażone w system zbiorników na atrament o wyjątkowo dużej pojemności o wiele rzadziej wymagają wymiany materiałów eksploatacyjnych, przez co produkują do 94% odpadów mniej niż konkurencyjne produkty laserowe oraz zużywają do 96% mniej energii. 1.

Firmy, które potrzebują druku na tkaninach, również mogą skorzystać z rozwiązań Epson. Cyfrowy druk atramentowy skraca cały proces druku, który trwał często nawet dwa miesiące do czternastu dni. W odróżnieniu od tradycyjnego, „analogowego” druku na tkaninach, nasze drukarki cyfrowe drukują bezpośrednio na tkaninie. Oznacza to, że nie są potrzebne matryce poligraficzne, a zużycie energii, wody, atramentu i chemikaliów jest o wiele mniejsze. Ta technologia pozwala na zużycie w produkcji do 75% mniej prądu i wody niż w przypadku metod tradycyjnych. 2.

Nie tylko technologie atramentowe Epson są przyjazne dla środowiska. Naszą gotowość do rozwoju widać również w ofercie projektorów interaktywnych. Zmniejszają wpływ użytkownika na środowisko dzięki zastosowaniu wielu funkcji zmniejszających pobór mocy, zarówno podczas projekcji, jak i w stanie uśpienia. Wśród różnych trybów projekcji opracowaliśmy nowy tryb Light Optimiser Function, który automatycznie dostosowuje jasność lampy do wyświetlanego obrazu, co pozwala na zmniejszenie poboru mocy o 27%, bez wpływu na jakość obrazu.

To tylko kilka przykładów tego, jak zmierzamy w kierunku walki ze zmianami klimatu. I to nie jest nasze ostatnie słowo. Motywowani wizją korporacyjną Epson 25, podczas projektowania uwzględniamy dłuższą perspektywę rozwoju i produkcji naszych produktów. Chcemy dążyć do stworzenia nowej epoki, w której ludzie, rzeczy i informacje będa połączone dzięki wydajnym, kompaktowym i precyzyjnym technologiom.

Każdego dnia staramy się tworzyć produkty, które są bardziej przyjazne dla naszej planety i naszych użytkowników. Innowacje, wyobraźnia i kreatywność to najlepsze strategie w dążeniu do ocalenia Ziemi i zapewnienia szczęśliwej przyszłości naszym dzieciom.

1Zgodnie z testami przeprowadzonymi na zlecenie Epson przez firmę BLI na przestrzeni dwóch miesięcy do kwietnia 2015 r., w porównaniu z wybranymi drukarkami konkurencyjnymi. Dalsze informacje są dostępne na stronie www.epson.pl/inkjetsaving

2Źródło: Wewnętrzne badanie firmy Epson, 2015 r.