Epson AcuLaser C9200N wnosi nową jakość wydajnego, kolorowego druku laserowego w formacie A3

Nowa kolorowa drukarka laserowa Epson AL-C9200N poprawia jakość, wszechstronność
i opłacalność druku w formacie A3 w zastosowaniach biznesowych i graficznych


Firma Epson ogłosiła premierę linii nowych, wydajnych, pełnokolorowych drukarek AcuLaser C9200N, przystosowanych do formatu A3. Nowe drukarki oferują wysokiej jakości, szybkie wydruki na szerokiej gamie różnych nośników. Będą atrakcyjną propozycją dla wielu firm, zwłaszcza tych, które szukają wydajnych rozwiązań druku w przystępnej cenie. Model AL-C9200N gwarantuje wysokiej jakości efekty i charakteryzuje się precyzją oraz wydajnością, jakiej oczekuje się od wytrzymałej i niezawodnej drukarki biznesowej.

Thomas Brique, kierownik ds. produktów w Epson Europe, skomentował: „Nowy model AL-C9200N to połączenie jakości i opłacalności na rynku pełnokolorowego druku w formacie A4
i A3. Jest to produkt zaprojektowany z myślą o otoczeniu biurowym i rosnących potrzebach użytkowników z branży graficznej. Wykorzystano w nim stworzoną przez Epsona technologię druku fotograficznego. Wyjątkowo łatwa obsługa i bezproblemowa wstępna konfiguracja sprawiają, że drukarka ta będzie efektywnym narzędziem dla firm dowolnych rozmiarów.”

Epson AL-C9200N jest rozwinięciem dotychczasowej oferty firmy w segmencie A3; oferuje ulepszone funkcje mające maksymalizować wydajność w zastosowaniach graficznych. Cechą wyróżniającą ten model wśród konkurencji jest możliwość druku na nośnikach w formatach wykraczających poza A3, aż do A3F. Pojemność pojemników na papier wynosi od 350 do 1850 arkuszy, w zależności od tego, który z czterech wariantów wybierzemy.

Thomas Brique dodał: „AL-C9200N jest idealnym uzupełnieniem naszej linii drukarek biznesowych
i graficznych. Stworzyliśmy ten model z myślą o organizacjach dowolnej wielkości, szukających dopasowanego produktu zaspokajającego ich potrzeby. Nasza drukarka spełnia wszystkie wymogi niezależnie od tego, czy chodzi o druk arkusza w formacie A4 czy pełnokolorowy wydruk fotografii A3.”

Model AL-C9200N będzie dostępny w czterech wariantach. Poczynając od modelu bazowego, rodzina rozszerza się aż do samodzielnej wersji oferującej pojemniejsze szuflady na papier, mieszczące 1850 arkuszy, a także funkcję druku dwustronnego. AL-C9200N przyspiesza także ripping oraz wydruk pierwszej strony. Stosuje w tym celu najnowsze technologie stworzone przez firmę Epson, m.in. mechanizm zarządzania pamięcią MIT Memory, dzięki któremu drukarka jest w stanie obsłużyć zadania druku o dowolnej wielkości.

Kolejnymi cechami wyróżniającymi model AL-C9200N jest bogactwo złączy oraz obsługa wielu języków druku. Dostępne interfejsy obejmują standardowo Ethernet 10/100 Base Tx, szybkie USB, złącze równoległe, a opcjonalnie interfejsy Type B. Jeżeli chodzi o języki, drukarka obsługuje PCL6, PCL5C, PDF1.6, ESC/Page oraz oryginalny Adobe PostScript 3. Urządzenie wyposażone jest standardowo w pamięć o pojemności 256MB, którą można rozszerzyć do 768MB, dzięki czemu będzie się idealnie nadawało do wydruku dużych i szczegółowych obrazów. Dodatkową korzyścią z rozbudowy pamięci jest przyspieszenie druku poprzez skrócenie kolejek.

Podsumowanie najważniejszych cech drukarki Epson AL- C9200N:
Prędkość (mono/kolor): 26/26 str./m (A4)
Rozdzielczość: 2400 RIT
Pamięć: domyślnie: 256MB, Maks.: 768MB
Pojemność pojemników z papierem: standardowo 250 arkuszy na kasetę i 100 arkuszy w podajniku ręcznym, maksymalnie 1850 arkuszy po zainstalowaniu 3 dodatkowych kaset na 500 arkuszy każda
Opcjonalny dupleks (domyślnie w wersji D)
Emulacja: PCL6, PCL 5E, Genuine Adobe™ PS3, ESC/Page, PDF 1.6
Interfejs: domyślnie: 10/100 Base Tx Ethernet, Hi-Speed USB (zgodny z 2.0) i równoległy, opcjonalnie: Type B oraz karty CF
Obciążenie: 150 tys. stron
Wymiary: Sz:823mm x Gł: 608mm x W: 477mm, 49,5kg