Epson AcuLaser CX21N

Seria AcuLaser CX21N została zaprojektowana pod kątem wykorzystania w małych grupach roboczych w korporacjach oraz małych firmach. Oferuje szybki druk monochromatyczny i znakomity druk kolorowy w formacie A4 oraz rozdzielczość 2400 RIT oraz niskie koszty druku.

Epson AcuLaser CX21N


Epson wprowadza na rynek serię AcuLaser CX21N, która składa się z czterech modeli spełniających potrzeby każdego biura. Urządzenia oferują zintegrowany faks , automatyczny podajnik dokumentów oraz dodatkowe kasety na papier. Nowa seria to doskonałe, wielofunkcyjne urządzenia laserowe przeznaczone dla grup roboczych w dużych korporacjach oraz małych i średnich firmach, które potrzebują funkcji drukowania, kopiowania, skanowania i faksowania. Seria AcuLaser CX21N zapewnia dużą szybkość druku — 25 stron na minutę w trybie monochromatycznym i 5 stron na minutę w kolorze. Urządzenia oferują doskonałą jakość wydruków biznesowych, a dzięki kombinacji czterech funkcji oszczędzają miejsce w biurze. Co ważne, obsługują kluczowe języki druku, dzięki czemu bez problemu integrują się z istniejącą infrastrukturą IT. Standardowo są to języki PCL6, PCL5c oraz Adobe PostScript 3.
Technologia Application Specific Integrated Circuit (ASIC) firmy Epson gwarantuje optymalną wydajność mechanizmu drukującego, co przekłada się na szybsze przetwarzanie oraz czas wydruku pierwszej strony krótszy niż dziewięć sekund. Seria AcuLaser CX21N jest dobrze przystosowana do intensywnej pracy w środowisku biurowym: może drukować nawet 45 000 stron miesięcznie i mieści do 680 arkuszy jednocześnie.
Duża pojemność tonera zmniejsza koszt wydruku jednej kopii, więc AcuLaser CX21N jest idealnym rozwiązaniem dla firm, które chcą zmienić stare drukarki monochromatyczne na bardziej funkcjonalne i oszczędne rozwiązanie kolorowe. Dzięki technologii Wrap-Transfer, seria AcuLaser CX21N dostarcza również materiały biznesowe profesjonalnej jakości. Ten unikatowy system zapewnia większą dokładność przenoszenia tonera na papier, co pozwala uzyskać wyraźniejszy obraz. Ulotki reklamowe, zaproszenia, prezentacje, oferty, wizytówki, fotografie biznesowe oraz okładki płyt CD/DVD można teraz drukować samodzielnie, unikając kosztów i niewygód związanych ze zlecaniem niskonakładowych wydruków.
Urządzenia AcuLaser CX21N są wyposażone w intuicyjny interfejs użytkownika z dużym, jasnym, podświetlanym panelem LCD, który wyświetla informacje o bieżącym stanie (na przykład poziomy materiałów eksploatacyjnych albo komunikaty o błędach) w postaci tekstu oraz prostej, przejrzystej grafiki. Szczegółowe instrukcje „krok po kroku” pomagają w rozwiązywaniu często spotykanych problemów, takich jak zacięcie papieru, co zwiększa produktywność i zmniejsza koszty pomocy technicznej. Urządzenia są też wyposażone w szeroką gamę opcji łączności, w tym gniazda Hi-Speed USB (zgodne z 2.0) oraz Ethernet.

Skaner ma rozdzielczość 9600 dpi i może łączyć się z dowolnym komputerem PC
w lokalnej sieci. Faks w modelu AcuLaser CX21NF oferuje dużą szybkość (33,6 kb/s) i drukuje kopie monochromatyczne i kolorowe. Jest wyposażony w trzy przyciski do szybkiego faksowania, przechowuje 60 numerów i ma dużą pamięć, która mieści nawet 200 stron.

„Seria AcuLaser CX21N ma te same rozwiązania oraz konstrukcję, co wielokrotnie nagradzana seria AcuLaser CX11N. Dzięki połączeniu funkcji drukowania, kopiowania, skanowania i faksowania stanowi idealne rozwiązanie dla firm, które chcą zintegrować kilka urządzeń, aby oszczędzić miejsce i ograniczyć koszty eksploatacji. Szybki druk monochromatyczny i możliwość tworzenia doskonałych, kolorowych materiałów biznesowych sprawiają, że jest to jedno z najlepszych i najbardziej wszechstronnych urządzeń dla małych i średnich firm lub korporacyjnych grup roboczych, które zapewnia szybki zwrot zainwestowanych pieniędzy” - powiedział Piotr Dudek, szef polskiego biura firmy Epson.
Epson AcuLaser CX21N — kluczowe cechy i funkcje:
 • Niewielka, wielofunkcyjna kolorowa drukarka laserowa formatu A4
 • Szybki druk w trybie monochromatycznym i kolorowym – 25 str./min i 5 str./min
 • Duży, jasny panel sterujący LCD z grafiką pokazującą stan zadań, błędy oraz poziom materiałów eksploatacyjnych
 • Łatwa integracja z istniejącymi sieciami dzięki szerokiej gamie opcji łączności
 • Wbudowany interfejs Hi-Speed USB (zgodny z 2.0) oraz serwer druku 10/100 Base Tx Ethernet
 • 128 MB pamięci, możliwość rozszerzenia do 576 MB w celu obsłużenia złożonych zadań wydruku
 • Standardowa obsługa języków PCL6, PCL5c oraz Adobe PostScript 3
 • Elastyczna obsługa papieru: maksymalna pojemność 680 arkuszy i miesięczne obciążenie w wysokości 45 000 arkuszy
 • Wysoka rozdzielczość dzięki technologii 2400 RIT
 • Łatwe w użyciu funkcje skanowania do poczty e-mail oraz kopiowania za naciśnięciem jednego przycisku
 • Bezpłatne oprogramowanie menedżera szablonów (do programu Microsoft Office).
 • Dostępne od maja 2007 roku

Dostępne modele:
 • AL-CX21N — model podstawowy z automatycznym podajnikiem dokumentów (ADF)
 • AL-CX21NF — model standardowy ze zintegrowanym faksem i ADF;
 • AL-CX21NFC — model standardowy z faksem, ADF i dodatkową szafką;
 • AL-CX21NFT — model standardowy z faksem, ADF i dodatkową kasetą na 500 arkuszy papieru;
 • AL-CX21NFCT — model standardowy z faksem, ADF, dodatkową szafką i kasetą na 500 arkuszy papieru.