Epson wprowadza na rynek nową wysokonakładową, flagową drukarkę sublimacyjną do tekstyliów

Drukarka SureColor SC-F9300 zapewnia jeszcze lepszą jakość i niezawodność sprawdzonej technologii druku firmy Epson

Epson wprowadza na rynek nową wysokonakładową, flagową drukarkę sublimacyjną do tekstyliów

21 września 2017— firma Epson wprowadza na rynek nową drukarkę sublimacyjną do tekstyliów SureColor SC-F9300, przeznaczoną głównie do szybkiego, wysokonakładowego drukowania na odzieży, tkaninach, miękkich szyldach, jak również innych materiałach promocyjnych. Ten nowy flagowy model zastępując dotychczasowy model SC-F9200, przynosi ewolucję sprawdzonej technologii druku firmy Epson, która zapewnia jeszcze lepszą jakość i niezawodność.

Całkowicie nowa technologia druku sublimacyjnego Epson Precision Dot obejmuje moduł półtonów, tabele przeglądowe kolorów oraz rastrowanie MicroWeave, dzięki czemu różnica w jakości druku jest zauważalna natychmiast, a doskonałe rezultaty uzyskiwane są bez dodatkowych działań czy konfiguracji. Dodatkowo połączenie profilu wejściowego Wide CMYK firmy Epson z atramentami UltraChrome DS gwarantuje uzyskanie maksymalnej możliwej gamy kolorów w celu precyzyjnego odwzorowania nawet najbardziej złożonych projektów.

Model SC-F9300 z szybkością drukowania wynoszącą do 108,6 m²/h stanowi kompletne rozwiązanie firmy Epson składające się z drukarki, atramentów, papierów sublimacyjnych i oprogramowania, które pozwala zmaksymalizować czas bezawaryjnego działania. Dzięki ulepszonemu mechanizmowi odbierania nośników i innym funkcjom zwiększającym niezawodność możliwe jest wyeliminowanie typowych problemów, takich jak marszczenie i otarcie głowicy o nośnik.

Drukarka SureColor SC-F9300 uzyskała certyfikat Oeko-Tex Eco Passport¹ i przeszła pomyslnie japońskie badanie obecności barwników azowych dla produktów do użytku domowego. Oznacza to, że odzież i tekstylia produkowane z wykorzystaniem drukarki i atramentów UltraChrome DS są bezpieczne w noszeniu przez dorosłych i dzieci, łącznie z niemowlętami.

„Ulepszenie produktu, który już jest niesamowicie niezawodny, bardzo szybki i gwarantuje wysoką jakość, to wielkie wyzwanie, ale udało nam się tego dokonać dzięki modelowi SC-F9300. Jest on szybszy, obsługuje drukowanie nawet na bardzo cienkich podłożach i lepiej radzi sobie z marszczeniem oraz innymi typowymi problemami związanymi z podawaniem nośnika druku. Epson oferuje kompletne rozwiązanie — drukarkę, atramenty, nośniki, oprogramowanie i wparcie — w którym wszystkie elementy idealnie do siebie pasują. W połączeniu z prostą konfiguracją i obsługą otrzymujemy doskonałe rozwiązanie dla firm poligraficznych, które chcą wejść na rynek druku sublimacyjnego lub zmodernizować starszy model” - powiedział Tomasz Kuciński Senior Account Manager – LFP z Epson,

Drukarka SureColor SC-F9300 będzie dostępna w sprzedaży od października 2017 r.

Najważniejsze cechy:

 • Większa szybkość drukowania, wynosząca do 108,6 m²/h.
 • Wszystkie składniki rozwiązania, oprogramowanie i materiały eksploatacyjne są produkowane przez firmę Epson.
 • Nowa technologia druku sublimacyjnego Epson Precision Dot obejmuje moduł półtonów, tabele LUT oraz rastrowanie MicroWeave w celu wyeliminowania ziarnistości i efektu poziomych pasów.
 • Ulepszona dokładność rolki, nawet w przypadku cienkiego papieru (40 g/m²).
 • Nowe oprogramowanie RIP Epson Edge Print oraz Epson Edge Control Dashboard pozwala na natychmiastowe rozpoczęcie pracy, natomiast narzędzie LFP Accounting Tool ułatwia śledzenie bieżących kosztów.
 • Certyfikat Oeko-Tex Eco Passport¹ i pomyślny rezultat badania obecności barwników azowych.
 • Atrament UltraChrome DS firmy Epson umożliwia uzyskanie żywych kolorów, ostrych konturów i płynnych przejść tonalnych, niezwykle odpornych na działanie światła, pranie, ścieranie i pot.
 • Optymalny kształt wałka dociskowego w celu ochrony przed marszczeniami tekstyliów.
 • Nowe zabezpieczenie głowicy drukującej, które chroni ją przed otarciem o nośnik.
 • Odpylacz i system wycierania w celu ograniczenia czynności konserwacyjnych.
 • Rolka podajnika o dużej średnicy umożliwiająca precyzyjne podawanie nośnika.
 • Szeroka gama kolorów dzięki profilowi wejściowemu Wide CMYK firmy Epson.
 • Rozbudowana obsługa oprogramowania RIP innych firm.
 • Oświetlenie LED i dźwignia do podnoszenia rolki nośnika ułatwiają przygotowanie i weryfikację wydruku.
 • Solidna konstrukcja drukarki zapewniająca doskonałą stabilność.
 • Automatyczna korekcja początkowego przekosu.
 • Wysoka jakość druku dzięki rozdzielczości do 720 x 1440 dpi.
 • Szybkie wysychanie wspierane przez grzałkę, która znajduje się za wałkiem dociskowym i pozwala na uzyskanie temperatury od 30 do 55 stopni Celsiusza.

1. W ramach opracowanego przez OEKO-TEX® systemu ECO PASSPORT dostawcy substancji chemicznych dla branży tekstylnej wykazują, że ich produkty mogą być używane w zrównoważonej produkcji tkanin. Atramenty i preparat przygotowujący UltraChrome DG firmy Epson otrzymały certyfikat Eco Passport. Jest to międzynarodowy standard bezpieczeństwa stosowany w przemyśle włókienniczym. Certyfikat oznacza, że produkt jest bezpieczny dla dorosłych i dzieci, w tym również dla niemowląt.