Epson bliżej edukacji

Nowa seria projektorów o ultrakrótkim rzucie wyróżnia się łatwą obsługą i jaśniejszym obrazem.

Epson bliżej edukacji


Nowa seria projektorów Epson o ultrakrótkim rzucie została zaprojektowana z myślą o rosnącym popycie na łatwe w obsłudze wyposażenie teleinformatyczne sal lekcyjnych. Nowe modele idealnie współpracują
ze standardowymi bądź interaktywnymi tablicami suchościeralnymi, ponieważ niezwykle krótki dystans, z jakiego odbywa się projekcja, znacząco zmniejsza poziom odblasków i cieni.

Nowa linia Epsona składa się z pięciu projektorów, z czego dwa zapewniają interaktywność każdej powierzchni projekcyjnej. Jest to rozwiązanie, które dotychczas dostępne było w tablicach interaktywnych. Modele Epson EB-460i i Epson EB-450Wi wykorzystują interaktywne pióro, dające nauczycielowi pełną kontrolę nad obszarem projekcji. Pozwala to swobodnie wprowadzać i zapisywać wszelkie notatki i uzupełnienia.

Valerie Riffaud-Cangelosi, starszy menedżer w Epson Europe, powiedziała: „Dowiedzieliśmy się od nauczycieli, że wykorzystanie technologii podczas lekcji urozmaica naukę i sprawia, że jest ona lepiej dopasowana do otoczenia w jakim na co dzień funkcjonują dzieci. Takie zajęcia są dla nich bardziej atrakcyjne,
a przekaz jest przyswajany za pomocą różnorodnych technik uczenia się.”

W przypadku większych sal lekcyjnych pomocny może być wbudowany głośnik o mocy 10W. Projektory wchodzące w skład nowej linii wyposażone są w złącza Ethernet i opcjonalnie w moduł sieci bezprzewodowej, co pozwala nauczycielom przesyłać prezentacje przez sieć i skutecznie przykuwać uwagę uczniów, tak w dużych, jak i małych salach lekcyjnych.

Pozostałe produkty w tej ofercie to Epson EB-460, Epson EB-440W i Epson EB-450W. Oferują one taką samą funkcjonalność, jak Epson EB-460i oraz Epson EB-450Wi, z wyjątkiem interaktywności. Sprawdzają się idealnie w klasach, w których potrzebne są jaśniejsze i bardziej czytelne prezentacje bez odblasków i cieni. Wszystkie opisywane modele są intuicyjne w obsłudze, dzięki czemu nauczyciele mogą skoncentrować się na lekcji, a nie na sprzęcie.

Projektory Epson o ultrakrótkim dystansie projekcji oferują solidną kombinację wysokiej rozdzielczości i jasności, dochodzącej do 3000 lumenów natężenia światła barwnego (Colour Light Output). Modele Epson EB-440W, Epson EB-450Wi i Epson 450W pracują w rozdzielczości WXGA, co pozwala w pełni wykorzystać panoramiczne notebooki czy tablety, a także nagrania DVD.

Dodatkowe szczegóły: projektory oferują szereg funkcji w zakresie łączności, wyświetlania obrazu i wygody obsługi, które zostały stworzone z myślą
o nauczycielach, w tym:
 

  • Narzędzia interaktywne (EB-450Wi i EB-460i): prosty sposób, aby wkroczyć w świat interaktywności: interaktywne pióro elektroniczne zastępuje myszkę

i daje nauczycielowi kontrolę nad obszarem projekcji.
 

  • Wyświetlanie 2-w-1 przez USB – natychmiastowa instalacja bez konfiguracji: pozwala od razu wyświetlać obrazy z komputerów Windows® PC lub Mac przez złącze USB, co ułatwia instalację i eliminuje problemy, jakie wiążą się z podłączaniem grubych przewodów VGA.

  • Wejście do podłączenia mikrofonu: wydzielone złącze pozwala nauczycielowi posłużyć się mikrofonem. Projektor został wyposażony w głośnik o mocy 10W. Oszczędza to struny głosowe i sprawia, że wszyscy uczniowie mogą słyszeć słowa nauczyciela. Do regulacji głośności służą przyciski na projektorze bądź pilocie zdalnego sterowania.

  • Bardziej wydajna lampa: dzięki opracowanej przez Epsona technologii lamp E-TORL, żywotność lampy w trybie eko wynosi do 3500 godzin .

  • Prezentacje bez komputera: wygodne połączenie z pamięciami USB, np. dyskami flash, pozwala łatwo wyświetlać obrazy w formacie JPEG bez użycia komputera.

  • Technologia 3LCD: najnowsza technologia 3LCD, z trzema układami, zapewnia nadzwyczajne, niezwykle realistyczne kolory i wysoką szczegółowość, dzięki którym prezentacje nabierają siły wyrazu. Rozwiązanie 3LCD wyróżnia się także niskim zużyciem energii, optymalnie wykorzystując dostępne światło lampy, aby uzyskać najwyższą jakość projekcji.

Valerie dodała: „Jednym z głównych zarzutów, jakie nauczyciele wysuwają wobec wprowadzania technologii do sal lekcyjnych, jest złożoność niektórych urządzeń. Dostrzegliśmy, że rozwiązania powinny być łatwe w obsłudze i konserwacji. Wszystkie projektory Epson o ultrakrótkim dystansie projekcji wykorzystują połączenia USB i nie wymagają instalacji dodatkowych sterowników, dzięki czemu ich uruchomienie i użycie są dziecinnie proste.”