Epson, czołowy producent projektorów na świecie, realizuje w nowym muzeum sztuki współczesnej w Finlandii interaktywną wystawę japońskiej grupy teamLab

135 projektorów Epson zostało zainstalowanych w nowym muzeum sztuki Amos Rex w Helsinkach

Epson, czołowy producent projektorów na świecie, realizuje w nowym muzeum sztuki współczesnej w Finlandii interaktywną wystawę japońskiej grupy teamLab

Wrzesień, Helsinki  — Epson, numer jeden wśród producentów projektorów na świecie 1, został wybrany do realizacji projektu grupy teamLab w nowo otwartym muzeum Amos Rex w centrum Helsinek. 118 projektorów Epson o bardzo wysokiej jasności tworzy realistyczne cyfrowe instalacje, a kolejnych 17 jest używanych do celów marketingowych i edukacyjnych w innych częściach muzeum.

 

„Ta wystawa to świetny sposób wykorzystania projektorów Epson do zapewnienia odwiedzającym niezrównanych wrażeń. To coś, co z pewnością pomoże muzeum wzmocnić status Helsinek jako europejskiego miasta kultury” — mówi Andrzej Bieniek, Business Account Manager w Epson Europe. „Muzea, w szczególności te, które chcą zaoferować odwiedzającym nowoczesne i angażujące doznania, są świetnym przykładem na wykorzystanie projektorów Epson do ożywiania dzieł kultury za pomocą wyraźnych i jasnych obrazów przy długotrwałej wydajności i niewielkich wymaganiach konserwacyjnych”.

 

 

Projektory 3LCD firmy Epson są wykorzystywane do wyświetlania angażujących widzów instalacji cyfrowych stworzonych przez teamLab. Jest to licząca ponad 500 członków interdyscyplinarna grupa artystyczna, w której skład wchodzą programiści, inżynierowie, animatorzy CG, matematycy czy architekci. Ich celem jest „eksplorowanie nowej relacji między ludźmi a światem za pomocą sztuki”. teamLab otworzył w tym samym czasie wiele dużych wystaw. Otwarcie jednej z nich, zatytułowanej Borderless, w czerwcu w budynku MORI mieszczącym się w tokijskim DIGITAL ART MUSEUM okazało się wyjątkowym sukcesem.

„Wystawa teamLab jest wyjątkowo dużym wyzwaniem od strony technicznej. Projektory 3LCD firmy Epson dzięki swojej jasności, kontrastowi i odwzorowaniu kolorów, najlepiej się nadają do jego podjęcia” — mówi Kai Kartio, dyrektor muzeum Amos Rex.

Muzeum Amos Rex jest opisywane jako miejsce, w którym spotyka się sztuka i kultura miejska. Zostało tak zaprojektowane, aby tworzyć elastyczne przestrzenie będące w stanie sprostać zmieniającym się wymaganiom nowoczesnej sztuki. Wyjątkowa jasność i odwzorowanie kolorów zapewniane przez projektory laserowe 3LCD oraz możliwość montażu obejmującego 360° sprawiają, że produkty Epson okazały się dla muzeum idealnym wyborem do realizacji tego projektu. 

Zastosowane projektory Epson oferują laserowe źródło światła 3LCD, rozdzielczość rzeczywistą 4K, obiektyw o ultrakrótkim rzucie oraz lampy 3LCD. Rynek projektorów stosowanych w instytucjach, w tym w muzeach, wzrósł o ponad 70% w ciągu ostatnich 10 lat (2008 – koniec 2017 r.). Udział Epson w rynku wynosi 30%, o 138% więcej niż drugi największy na rynku udziałowiec. 2.

 

 

[1] Futuresource Consulting Limited – Projectors Market Insights – WorldWide Analyser CY 2017 – 2018
[2] Futuresource Consulting Limited – Projectors Market Insights – WorldWide Analyser CY 2008 – 2018