Epson debiutuje na targach drupa z systemem wydruku impozycyjnego DJet

System zawiera nowe drukarki atramentowe pozwalające na tworzenie wysokiej jakości dwustronnych wydruków próbnych rozmiaru B1, broszur oraz materiałów wystawowych

Epson debiutuje na targach drupa z systemem wydruku impozycyjnego DJet

6 czerwca 2016 r. – Firma Epson zaprezentowała dziś 44-calowe systemy do druku dwustronnego DJet składające się z dwóch drukarek Epson SureColor SC-T7200. Premierowa prezentacja odbyła się na targach drupa, odbywających się w dniach 31 maja – 10 czerwca 2016 r. (Hala 5, stanowisko A01). System DJet został stworzony przez szwajcarską firmę Digital Information i obsługuje także nowe, 10-kolorowe drukarki Epson SureColor SC-P10000, co pozwala na jego dostosowanie do potrzeb użytkownika. System zaprojektowano z myślą o błyskawicznej produkcji dwustronnych próbnych wydruków impozycyjnych w formatach B2 i B1. DJet pozwala też na niedrogą produkcję krótkich serii materiałów wystawowych, ulotek i broszur.

W systemie DJet zastosowano dwie drukarki Epson SC-T odwrócone względem siebie w taki sposób, aby każda drukowała po jednej stronie rozwijającej się rolki papieru. W celu zagwarantowania niezawodności i prostoty obsługi urządzenie zaprojektowano minimalizując liczbę ruchomych elementów. Wyposażono je także w pętlę buforującą papier między dwoma drukarkami. Specjalnie zaprojektowane oprogramowanie do sterowania systemem uzupełnia drukowane materiały o kody identyfikacyjne i pozycjonujące. Są one sczytywane przez kamery wideo i przetwarzane przez oprogramowanie sterujące, w celu potwierdzenia poprawnego ułożenie niewidocznej strony zadrukowywanej powierzchni. System w czasie rzeczywistym stale kontroluje położenie papieru, zapewniając wysoką precyzję druku dwustronnego.

Gotowe wydruki można pociąć i złożyć, tworząc gotowe, poprawnie ułożone książki i broszury, bądź użyć ich jako dwustronnych materiałów wystawowych. Oprogramowanie sterujące DJet obsługuje zarówno własne, jak i standardowe formaty plików bitmapowych, a także formaty plików Epson zgodne z najlepszymi systemami przygotowywania do druku oraz modułami RIP. Procesy produkcji impozycyjnych wydruków dwustronnych oraz produkcji broszur zostaną zaprezentowane na targach drupa.

DJet to inteligentny i wszechstronny system łączący wysoką jakość wydruków, z jakiej znane są produkty firmy Epson z efektywnością rozwiązań technicznych i kontroli druku impozycyjnego Digital Information”, twierdzi Tomasz Kuciński Senior Account Manager – LFP z firmy Epson. “Dzięki niemu użytkownicy zyskują możliwość drukowania wiernie odwzorowanych, dwustronnych i wielostronicowych wydruków próbnych, a także produkcji szeregu materiałów przy zachowaniu stosunkowo niskiego kosztu. To inwestycja, która szybko się zwraca”.

 


Uwagi dla redaktorów

Informacje o firmie Epson

Epson jest globalnym liderem w dziedzinie innowacyjności, którego rozwiązania wykraczają poza oczekiwania klientów, niezależnie od tego, czy są to produkty do użytku w domu, biurze, handlu czy przemyśle. W szerokiej ofercie firmy znajdują się zarówno drukarki atramentowe, systemy drukowania i projektory 3LCD, jak i roboty przemysłowe, inteligentne okulary i systemy czujników. Są one kompaktowe, energooszczędne i precyzyjne 

Grupa Epson, na czele której stoi japońska firma Seiko Epson Corporation, zatrudnia ponad 67 000 pracowników w 90 spółkach na całym świecie. Jesteśmy niezwykle dumni z naszego wkładu w ochronę środowiska naturalnego oraz rozwój społeczności, w których funkcjonujemy.

http://global.epson.com

Epson Europe

Epson Europe BV z Amsterdamu to regionalna centrala grupy odpowiedzialna za Europę, Środkowy Wschód, Rosję i Afrykę. Zatrudniający 1700 pracowników oddział Epson Europe w roku fiskalnym 2013 osiągnął sprzedaż równą 1517 milionom euro.

www.epson.eu

Wizja środowiskowa 2050  

http://eco.epson.com