Epson— ekologia na pierwszym miejscu

Drukarki Epsona jako pierwsze otrzymały rekomendację Energy Saving Trust. Większość konsumentów przywykła do etykiet Energy Saving Recommended (ESR) na takich produktach jak lodówki, pralki oraz żarówki i szuka ich, kiedy podejmuje decyzje o zakupie. Teraz logo ESR znajdzie się także na drukarkach atramentowych Epsona.

Epson— ekologia na pierwszym miejscu


Drukarki Epsona jako pierwsze otrzymały rekomendację Energy Saving Trust

15 lipca 2008 – Większość konsumentów przywykła do etykiet Energy Saving Recommended (ESR) na takich produktach jak lodówki, pralki oraz żarówki i szuka ich, kiedy podejmuje decyzje o zakupie. Teraz logo ESR znajdzie się także na drukarkach atramentowych Epsona.

W systemie Energy Saving Recommended pojawiła się nowa kategoria produktów: sprzęt do przetwarzania obrazu. Kategoria ta obejmuje drukarki atramentowe, atramentowe urządzenia wielofunkcyjne oraz drukarki fotograficzne.

Podczas przyznawania certyfikatu Energy Saving Recommended uwzględniane są trzy kryteria: energia (w watach) zużywana wtedy, kiedy drukarka jest włączona i gotowa do drukowania, energia zużywana w trybie uśpienia oraz energia zużywana w trybie gotowości. Kryteria te zostały opracowane przez zespół roboczy, a następnie zatwierdzone przez Endorsement Panel — komitet niezależnych ekspertów od ochrony środowiska, przepisów ekologicznych i ich egzekwowania.


Drukarki Epsona oceniono pod kątem tych kryteriów za pomocą procedur testowych określonych w europejskiej normie Energy Star. Oprócz kryteriów testowych Epson i jego drukarki muszą spełniać wymagania dyrektyw ROHS i WEEE, które dotyczą niebezpiecznych substancji i recyklingu.

Oto drukarki Epsona, które obecnie są oznaczone etykietą Energy Saving Recommended:


Nick Harwood, rzecznik środowiskowy firmy Epson, powiedział: „Epson od dawna kładzie nacisk na ekologię, a minimalizacja szkodliwego wpływu na środowisko jest częścią naszej filozofii biznesowej. Na przykład Epson uważa charakterystykę środowiskową za kluczowy element jakości produktu i stara się opracowywać produkty przyjazne dla środowiska zgodnie z zasadami energooszczędności, obniżonego zużycia zasobów oraz eliminowania niebezpiecznych substancji. Etykieta Energy Saving Recommended to dobrze widoczny i rozpoznawalny sposób praktycznego zademonstrowania tej filozofii naszym klientom”.

„Doceniamy to, że system Energy Saving Recommended nie tylko wyznacza standardy na dziś, ale pokazuje, jak należy ulepszać produkty w nadchodzących latach. Dzięki temu wiemy, że nasze prace nad energooszczędnymi produktami są zgodne z poglądami obowiązującymi w branży”.

Frances Galvanoni, dyrektor ds. marketingu w Energy Saving Trust, powiedział: „Drukarki Epsona to pierwsze drukarki atramentowe uwzględnione w systemie Energy Saving Recommended. Logo ESR to dobrze rozpoznawalny znak, który wyróżnia najbardziej energooszczędne produkty na rynku. Zachęcamy innych producentów, aby poszli za przykładem Epsona i zdobyli rekomendację dla swoich produktów, aby klienci mieli do dyspozycji więcej energooszczędnych opcji”.

Energy Saving Trust — informacje
Energy Saving Trust to jedna z czołowych brytyjskich organizacji, których celem jest ograniczenie szkód związanych ze zmianą klimatu. Zmierza ona do ograniczenia emisji dwutlenku węgla — głównego gazu powodującego efekt cieplarniany — przez promowanie zrównoważonego i efektywnego zużycia energii. Jest to niezależna organizacja, która doradza, jak ograniczyć zużycie energii, i działa jako łącznik między rządem, konsumentami, firmami, lokalną administracją i rynkiem energetycznym. Oferuje bezstronne informacje i dysponuje siecią centrów doradczych w Wielkiej Brytanii, które pomagają konsumentom w podejmowaniu działań oszczędzających energię. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 0800 512012 albo pod adresem www.energysavingtrust.org.uk.

System Energy Saving Recommended — informacje
Energy Saving Recommended (ESR) to zarządzany przez Energy Saving Trust system weryfikacji, który identyfikuje najbardziej energooszczędne produkty na rynku. Celem tego zapoczątkowanego w 2000 roku programu jest wsparcie 20 procent najbardziej energooszczędnych produktów, aby klienci mogli je łatwo identyfikować. Aby produkt lub usługa otrzymały certyfikat, muszą spełniać ścisłe, niezależnie określone kryteria, które każdego roku są aktualizowane.

Obecnie na rynku dostępnych jest około 3000 produktów ESR od ponad 130 producentów. Są one sprzedawane przez 70 detalistów — w tym sieci handlowe, niezależne placówki oraz sklepy internetowe.

Więcej informacji udzielają:

Epson Deutschland GmbH ComPress SA
Oddział w Polsce
Olaf Krynicki Kamil Kozłowski
tel. (22) 375 75 16 tel. (22) 515 02 15
fax. (22) 375 75 01 fax (22) 515 02 04
e-mail: olaf.krynicki@epson.de e-mail: kkozlowski@compress.com.pl
Internet: www.epson.pl

Informacje o firmie Epson
Epson to światowy lider w dziedzinie produktów obrazowania graficznego, w tym drukarek, projektorów 3LCD oraz małych i średnich ekranów LCD. Dzięki swej innowacyjności i kreatywności, firma Epson wykracza poza wizje i oczekiwania klientów na całym świecie, oferując produkty znane z doskonałej jakości, funkcjonalności, kompaktowości i wydajnego zużycia energii.
Epson to sieć 88 925 pracowników w 109 placówkach na całym świecie. Firma szczyci się ciągłym wkładem w światową ochronę środowiska i wpieraniem lokalnych społeczności. Pod przywództwem japońskiej Seiko Epson Corp., grupa ta osiągnęła sprzedaż na poziomie 1 347 biliona jenów w roku fiskalnym 2007. Epson Europe BV z Amsterdamu to regionalna centrala grupy odpowiedzialna za Europę, Środkowy Wschód, Rosję i Afrykę. Zatrudniający 2400 pracowników oddział Epson Europe w roku fiskalnym 2007 osiągnął sprzedaż równą 1 854 milionom euro.