Epson EMP-83 i EMP-822

Wysoka rozdzielczość zapewniająca najwyższą jakość prezentacji, funkcje sieciowe ułatwiające zarządzanie oraz mechanizmy zabezpieczające przed kradzieżą — projektory EMP-83 i EMP-822 nadają się idealnie do każdej sali konferencyjnej.

Epson EMP-83 i EMP-822


Epson poinformował, że wprowadza na rynek dwa nowe, wszechstronne projektory biznesowe. EMP-822 charakteryzuje się jasnością 2600 lumenów, a EMP-83 — 2200 lumenów. Oba modele zapewniają czysty, jasny i szczegółowy obraz w każdych warunkach dzięki wysokiej rozdzielczości XGA (1024 x 768 pikseli) oraz technologiom 3LCD i E-TORL firmy Epson. Projektory oferują ulepszone zabezpieczenia, w tym metalowy drążek, który pozwala przymocować projektor do sufitu. Ochrona hasłem i złącze Kensington Lock zapewniają bezpieczeństwo nawet w ruchliwym otoczeniu. Nowa, trwała, dwukolorowa obudowa będzie wyglądać znakomicie w każdej sali narad.
Niski pobór mocy, wydłużona żywotność lampy i automatyczne wyłączanie lampy — projektory EMP-83 i EMP-822 zaprojektowano z myślą o wysokiej wydajności i energooszczędności. Czas nagrzewania i chłodzenia nie stanowi już problemu dzięki funkcjom Quick Start (szybkiego startu) oraz Instant Off (natychmiastowego wyłączania). Kolejną użyteczną funkcją jest pilot Easy-Use z trzema „strefami”, które pomagają użytkownikowi w fazach przygotowania, ustawiania i prezentacji.
Epson pomyślał również o kilku unikatowych cechach, które ułatwiają montaż projektorów EMP-83 i EMP-822 pod sufitem. Technologia monitorowania sieciowego Epson Easy MP zawczasu informuje o konieczności konserwacji, eliminując wydatki, niewygody i czas związany z rozwiązywaniem problemów, kiedy już wystąpią. Dostęp do projektorów można uzyskać ze zdalnego komputera. Przeglądarka WWW generuje alerty e-mail i podaje kluczowe informacje, m.in. o temperaturze urządzenia oraz o konieczności wymiany filtrów powietrza albo lamp projekcyjnych. Wymiana filtra oraz lampy jest łatwa i szybka — wystarczy otworzyć pokrywę odpowiednio na boku i na górze projektora.

Jasne, naturalne obrazy oraz płynne odtwarzanie wideo uzyskano dzięki technologii Epson 3LCD. Nową lampę E-TORL ulepszono tak, aby efektywnie redukowała upływ światła i minimalizowała dyfrakcję, co pozwala uzyskać doskonałą jakość rzutowanego obrazu w bardzo zróżnicowanych warunkach oświetleniowych.

EMP-83 i EMP-822 to bardzo elastyczne projektory obsługujące szeroką gamę wejść i źródeł obrazu. Dzięki złączom RJ45 i RS232C łatwo jest zintegrować projektory
z istniejącą siecią.

Wbudowany głośnik o mocy 7 W umożliwia odtwarzanie prezentacji audio z wykorzystaniem sygnału wideo albo połączenia z komputerem PC.

„Projektory EMP-83 i EMP-822 oferują firmom niezawodność, wydajność oraz funkcje ułatwiające montaż pod sufitem. System sieciowy EMP minimalizuje przestoje
i zapewnia niedościgniony zbiór narzędzi administracyjnych. Projektory są ekonomiczne dzięki mechanizmom ograniczającym zużycie energii oraz wydłużonej żywotności lampy. Dodatkowe funkcje bezpieczeństwa zapewniają spokój ducha tym, którzy używają projektora w ruchliwym otoczeniu” –- powiedział Piotr Dudek, szef polskiego biura firmy Epson.
Epson EMP-EMP83 i EMP-822 — kluczowe cechy i funkcje:
 • Niezawodne, wszechstronne, wydajne projektory
 • Wyraźny obraz dzięki rozdzielczości XGA (1024 x 768 pikseli)
 • Technologia Epson 3LCD zapewniająca większą jasność obrazu, dokładniejszą reprodukcję kolorów oraz płynne przejścia szarości
 • Lampa E-TORL cechująca się dużą wydajnością i wydłużoną żywotnością
 • Mały pobór mocy i automatyczne wyłączanie lampy — większa energooszczędność
 • Wyższy poziom bezpieczeństwa dzięki drążkowi zabezpieczającemu, ochronie hasłem oraz złączu Kensington Lock
 • Funkcje natychmiastowego wyłączania i szybkiego startu
 • Łatwe pozycjonowanie obrazu dzięki funkcji przesuwania w pionie i w poziomie, od -30 do +30 stopni
 • Szeroka gama źródeł obrazu: wideo, S-Video i RGB
 • Suwak wyciszania dźwięku i ściemniania obrazu
 • Wbudowany głośnik o mocy 7 W
 • Stylowa, dwukolorowa obudowa
 • Menu w języku polskim
 • Miękka torba zapewniająca dodatkową ochronę podczas transportu

Epson EMP-83 — cechy dodatkowe:
 • Wysoka jasność 2200 lumenów ANSI – jasność domyślna 1500 lumenów


Epson EMP-822 — cechy dodatkowe:
 • Wysoka jasność 2600 lumenów ANSI – jasność domyślna 1500 lumenów