Epson EMP-TW2000

Epson, od sześciu lat lider światowego rynku projektorów wideo i najbardziej innowacyjny producent, wprowadza do sprzedaży projektor EMP-TW2000.

Epson EMP-TW2000


Ten projektor kina domowego Full HD 1080p jest wyposażony w najnowszą technologię 3LCD firmy Epson — panel Dream Seven formatu 16:9 o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Najnowsze panele 3LCD są oparte na unikatowej technologii Epson Crystal Clear Fine (C2 Fine), która gwarantuje żywy i ostry obraz.

EMP-TW2000 ma wbudowane najnowsze łącza HDMI v1.3 (2 interfejsy) oraz nowy obiektyw Fujinon z powiększeniem 2.1x. Wrażenia potęguje bardzo wysoki współczynnik kontrastu 50 000:1 oraz jasność 1600 lumenów ANSI. Unikatowa, opływowa obudowa z czarnym wykończeniem stanowi doskonałe uzupełnienie każdego wnętrza. Aby zapewnić użytkownikowi spokój ducha i długie godziny domowej rozrywki, Epson udziela trzyletniej gwarancji na lampę projektora.

Technologia C2 Fine zapewnia ostry, klarowny obraz z głęboką czernią. Wysoka jakość obrazu jest zasługą nieorganicznej warstwy wyrównawczej, w której ciekły kryształ jest ułożony pionowo, a nie poziomo. Ta zmiana eliminuje upływ światła, a wynikiem jest doskonały obraz oraz idealna czerń.

Optyczny system dynamicznej przesłony (Epson Dynamic Iris) oraz technologia DeepBlack jeszcze bardziej zwiększają jakość rzutowanego obrazu, sterując intensywnością światła lampy. Oznacza to głębszą czerń i bogatszą skalę szarości w scenach ciemnych, a większą ostrość i wyrazistość w scenach jasnych. Filtr kinowy (Epson Cinema Filter) zapewnia różne opcje projekcji w zależności od warunków oświetleniowych. Dostępnych jest siedem trybów barwnych — tryb żywy (Vivid) najlepiej nadaje się do pomieszczeń jasnych, a tryb srebrnego ekranu (Silver Screen) — do ciemnych.

Dzięki technologii poziomego i pionowego przesuwania obiektywu można ustawić projektor poza środkiem pokoju bez zniekształcenia rzutowanego obrazu. Obiektyw pozwala na przesuwanie obrazu o 96% w górę i w dół oraz o 47% w lewo i w prawo, dzięki czemu projektor EMP-TW2000 można umieścić w różnych miejscach, na przykład na stoliku do kawy albo pod sufitem.
EMP-TW2000 zapewnia doskonałą jakość od momentu włączenia zasilania. Jednakże dla użytkowników, którzy wolą sami dopasować ustawienia do określonego filmu lub warunków otoczenia, Epson opracował dodatkowe funkcje korekcji obrazu. Sześcioosiowa korekcja barw polepsza odcienie i nasycenie kolorów w obrazach o dużej głębi. Regulacji współczynnika gamma używa się tak samo jak krzywej gamma w komputerze, aby zwiększyć ostrość kolorów.

EMP-TW2000 uzyskał certyfikat organizacji Imaging Science Foundation (ISF), której celem jest zwiększanie jakości elektronicznego przetwarzania obrazów. ISF pełni w branży cztery podstawowe funkcje: konsulting podczas projektowania produktów, szkolenie dystrybutorów, komunikacja z mediami oraz licencjonowanie ISF. Zgodnie ze standardami ISF projektor EMP-TW2000 może zostać skalibrowany przez dystrybutorów ISF pod kątem optymalnego wyświetlania obrazu w dzień i w nocy.

„Kinomani zgodzą się, że aby w pełni docenić wizualne walory filmu, trzeba oglądać go na dużym ekranie, zgodnie z zamysłem twórcy. Dzisiaj coraz więcej osób korzysta z projektorów kina domowego, aby poczuć się w domu jak na sali kinowej. W miarę, jak zwiększa się popyt na obraz wysokiej rozdzielczości, oferta jest poszerzana o programy telewizyjne, dyski HD DVD, odtwarzacze Blu Ray, a nawet konsole do gier. Dzięki firmie Epson nawet przeciętny konsument ma dostęp do najwyższej jakości 3LCD 1080p, a nie ma lepszego sposobu oglądania obrazu o wysokiej rozdzielczości niż na dużym ekranie. EMP-TW2000 zawiera nowe panele 1080p, a także unikatowe technologie projekcyjne firmy Epson, zapewniając rzeczywisty tryb Full HD o niedoścignionej jakości. Rezultatem jest realistyczny, ostry obraz zapewniający najlepsze wrażenia wizualne,” powiedział Tomasz Jaroszewicz, Visual Instrument Account Manager, odpowiedzialny za projektory w polskim oddziale firmy Epson.

Epson EMP-TW2000 — kluczowe cechy i funkcje:
 • Projektor kina domowego dla osób szukających najlepszych wrażeń wizualnych
 • Obraz Full HD o rzeczywistej rozdzielczości 1920 x 1080p
 • Niedościgniona jakość obrazu dzięki technologii 3LCD C2 Fine firmy Epson z nieorganiczną warstwą wyrównawczą (D7)
 • Najwyższy współczynnik kontrastu 50 000:1 — technologia Epson DeepBlack
 • Jasność 1600 lumenów ANSI
 • 10-bitowe przetwarzanie wideo i dwa wejścia HDMI v1.3
 • Zgodność z sygnałem 1080p/24, funkcja pulldown 2-2/48 Hz lub 2-3/60 Hz dostępna w menu ekranowym
 • Swobodny wybór miejsca ustawienia projektora dzięki funkcji przesuwania obiektywu w poziomie i pionie oraz powiększeniu optycznemu 2,1x
 • Możliwość podłączania wielu sygnałów wejściowych dzięki wejściom HDMI v1.3 (2), YUV, S-Video i RGB
 • Jeszcze wyższa jakość obrazu dzięki sześcioosiowej korekcji barw oraz regulacji współczynnika gamma
 • Menu kalibracji ISF
 • Siedem trybów korekcji kolorów dostosowanych do otoczenia: Vivid, Cinema Day, Natural, Cinema night, HD, Silver screen, x.v.Color
 • Cicha projekcja (24dB)
 • Menu ekranowe w języku polskim
 • Trzyletnia gwarancja na projektor oraz lampę Epson 170W UHE (E-TORL)
 • Sugerowana cena detaliczna 13 999zl z VAT’em