Epson i 30 Najpiękniejszych miejsc na Ziemi

Wystawa 30 Najpiękniejszych miejsc na Ziemi jest rezultatem plebiscytu zorganizowanego przez National Geographic Polska oraz National Geographic Traveler. Wśród wyróżnionych obiektów znalazło się 10 polskich lokalizacji.


Są miejsca, które urzekają nas swoim urokiem. Dzięki plebiscytowi na 30 Najpiękniejszych miejsc na Ziemi, którego organizatorem jest polska edycja National Geographic i National Geographic Traveler, czytelnicy mogli wybrać swoje ulubione zakątki.

W plebiscycie brało udział 100 unikalnych budowli, pomników i regionów świata, które zostały przedstawione w obu magazynach i na stronach internetowych. Miejsca te zostały wytypowane przez jury złożone z ekspertów National Geographic Polska - podróżników, dziennikarzy i naukowców. Wśród zaproponowanych lokalizacji pojawiło się 11 polskich miejsc, z których dziesięć znalazło się na liście 30 Najpiękniejszych.

Wystawę można będzie oglądać w pięciu miastach Polski od 18 czerwca do końca września 2008 roku. Firma Epson jako partner wystawy i plebiscytu wykonała powiększenia wszystkich fotografii. Do produkcji prac zastosowano drukarkę Epson Stylus Pro 7880 wykorzystującą atrament UltraChrome K3 z kolorem Vivid Magenta.

Lista nagrodzonych miejsc na stronach: www.national-geographic.pl ; www.odyssei.pl