Epson i Mercedes-AMG Petronas Motorsport tworzą pierwszy na świecie świecący w ciemności pit-stop

Firma Epson prezentuje nowe podejście do pit-stopów Formuły 1™

15 września 2017 r. W ramach przygotowań do słynnego nocnego Grand Prix Singapuru firma Epson postanowiła zaprezentować nowe podejście do bolidów i pit-stopów Formuły 1™. Aby zrealizować ambitny plan stworzenia pierwszego na świecie świecącego w ciemności pit-stopu, sięgnięto po wiodące produkty Epson i zaangażowano aktualnych mistrzów świata konstruktorów Formuły 1™, zespół Mercedes-AMG Petronas Motorsport, do którego należy trzykrotny mistrz świata kierowców Lewis Hamilton.

Na samym początku firma Epson zmieniła bolid Mercedes-AMG Petronas w świecące w ciemności arcydzieło. Do zmiany barw zwycięzcy z Mistrzostw Świata 2016 wykorzystano urządzenie z serii Epson SureColor SC-S. Zespół projektowy Mercedes-AMG Petronas Motorsport wydrukował specjalne wersje oznakowań, a także luminescencyjny materiał, którym owinięto pojazd. Następnie wyłączono światła i mechanicy po raz pierwszy w historii obsłużyli bolid na świecącym w ciemności stanowisku. Ubrana w świecące kombinezony i wyposażona w świecący sprzęt ekipa techniczna kilka razy błyskawicznie wymieniła opony.

Efekt luminescencji podkreślono za pomocą nowatorskiego laserowego projektora 3LCD Epson EB-L25000U. Model ten charakteryzuje się wyjątkowo wysoką jasnością na poziomie 25 000 lumenów i wykorzystuje technologię optymalizacji 4K, dzięki czemu idealnie nadaje się do dynamicznej projekcji¹.

Projekt ten miał skłonić fanów Formuły 1, by spojrzeli na pit-stopy z zupełnie nowej perspektywy. Oprócz tego pomysłodawcy chcieli w nietypowy sposób pokazać, że firma Epson i zespół Mercedes-AMG Petronas Motorsport są światowymi liderami w zakresie technologii.

Najbliższy tegoroczny wyścig odbędzie się w Singapurze, gdzie zespół Mercedes-AMG Petronas Motorsport planuje zwiększyć przewagę nad konkurentami podczas sławnego nocnego wyścigu F1. Za sprawą 1600 lamp tamtejszy miejski tor wyścigowy jest oświetlony cztery razy mocniej niż większość stadionów piłkarskich, dzięki czemu zawody są szczególnie widowiskowe i cieszą się duża popularnością wśród fanów z całego świata. Materiały o świecącym w ciemności pit-stopie przygotowane z okazji nocnego wyścigu zostały udostępnione na kanałach firmy Epson i zespołu Mercedes-AMG Petronas w weekend Grand Prix (15–17 września 2017 roku).

Świecący w ciemności pit-stop stworzono w ramach serii innowacyjnych działań realizowanych przez firmę Epson i zespół Mercedes-AMG Petronas, które obejmowały zeszłoroczną kampanię #LewisGetsInked i Atramentowe wyzwanie Lewisa Hamiltona z 2017 r. ( https://www.epson.co.uk/lewisgetsinked).

Film o świecącym w ciemności pit-stopie i inne materiały zostaną niedługo udostępnione na kanałach firmy Epson.

Ian Cameron, dyrektor generalny ds. marki i komunikacji w firmie Epson wyjaśnia: „W ramach partnerstwa z zespołem Mercedes-AMG Petronas Motorsport zawsze staraliśmy się wspólnie dążyć do wprowadzania innowacji i osiągania lepszych wyników w branżach, w których działamy. Stworzenie świecącego w ciemności pit-stopu było nowatorskim i ekscytującym pomysłem. W ten sposób pokazaliśmy, że nasze produkty mogą posłużyć do realizacji unikatowych projektów w nietypowym otoczeniu. Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu końcowego”.

Victoria Vowles, kierownik ds. działań marketingowych zespołu Mercedes-AMG Petronas Motorsport, opowiada: „Realizacja innowacyjnych, wizjonerskich pomysłów wraz z firmą Epson to sama przyjemność. Nasz partner stosuje zaawansowaną technologię, aby osiągać świetne wyniki — podobnie jak my w Formule 1. Pit-stopy są nieodłącznym elementem tych wyścigów, dlatego zwrócenie na nie uwagi z pomocą firmy Epson i jej najnowszych produktów było wyjątkowo interesujące.

Szczegółowe informacje na temat serii SureColor SC-S, projektora EB-L25000U i innych produktów Epson znajdziesz na stronie lokalnego przedstawiciela firmy. www.epson.pl

Należy pamiętać, że nazwy produktów i ich dostępność mogą się różnić w zależności od regionu.

1. Na podstawie badań firmy Seiko Epson (sierpień 2016 r.).

 

-Koniec-