Epson liderem globalnego rynku projektorów

Firma Epson zwiększa udział w rynku i utrzymuje pierwsze miejsce wśród producentów projektorów.


Firma Epson ósmy rok z rzędu utrzymała największy udział w globalnym rynku projektorów i od sześciu lat pozostaje liderem rynku europejskiego . Epson zwiększył
o 3 procent udział w światowym rynku projektorów o jasności poniżej 5000 lumenów, z 17,61 procent w 2007 roku do 20,62 procent w 2008 roku, i o 1 procent w regionie EMEA , z 15,67 do 16,72 procent, jeszcze bardziej powiększając przewagę nad konkurencyjnymi producentami projektorów. W czwartym kwartale 2008 roku ogólny udział Epsona w rynku EMEA osiągnął rekordowy poziom 20,57 procent.

Valérie Riffaud-Cangelosi, dyrektor działu projektorów wideo na region EMEA w Epson Europe, powiedziała: „Cieszymy się, że Epson utrzymał pozycję lidera zarówno na rynku światowym, jak i europejskim. Epson produkuje szeroką gamę projektorów przeznaczonych na różne segmenty rynku, w tym korporacyjny, edukacyjny i domowy, a zwiększony udział w rynku stanowi odzwierciedlenie niedoścignionej wydajności, niezawodności i innowacyjności naszych urządzeń”.

Epson obchodzi w tym roku 20. rocznicę swojej technologii 3LCD, świętując 20 lat innowacji od momentu, w którym pierwszy projektor 3LCD został wprowadzony do sprzedaży w 1989 roku. Czołowa technologia projekcyjna 3LCD wykorzystuje pionierskie, 3-układowe systemy LCD z wysokotemperaturowego polikrzemu (HTPS), aby zapewnić jasny, naturalny i niezwykle szczegółowy obraz. Technologia Epsona zapewnia też imponującą energooszczędność przy zachowaniu wysokiej jasności.

Aby wskazać jasność kolorów generowanych przez swoje projektory, Epson obecnie używa jednostki nazywanej mocą światła barwnego (Colour Light Output, CLO) . CLO dokładnie mierzy sprawność barwną projektora, w przeciwieństwie do tradycyjnej specyfikacji jasności, która wskazuje tylko natężenie światła białego.

Jednym z priorytetów firmy Epson jest ochrona środowiska. Każdy projektor jest projektowany tak, aby wywierał jak najmniejszy wpływ na środowisko, a innowacyjne technologie, takie jak E-TORL i 3LCD ograniczają pobór mocy i zużycie energii.


Uwagi
Badania zostały przeprowadzone przez firmę Futuresource Consulting, której kwartalne raporty Market Insight są uznawane za światowy standard branżowy. Metoda gromadzenia danych używana przez firmę pozwala dokładnie określić rozmiar światowego rynku projektorów.