Epson mecenasem najnowszej wystawy Tomasza Tomaszewskiego „Rzut beretem” - czyli polska wieś w obiektywie artysty

Firma Epson po raz kolejny zdecydowała się na wsparcie wyróżniającego się projektu artystycznego. Efektem tego zaangażowania jest wystawa prac Tomasza Tomaszewskiego „Rzut beretem”, która przedstawia współczesny obraz polskiej wsi.


„Rzut beretem” to wyjątkowy fotoreportaż, który pokazuje obraz popeerelowskiej rzeczywistości. Autor jeździł po kraju w poszukiwaniu inspiracji. Dzięki jego determinacji
i wrażliwości udało się dotrzeć do miejsc i ludzi, którzy stali się bohaterami fotografii. Zdjęcia układają się w całość i tworzą jakże prawdziwy obraz polskiej wsi. Ludzie, ich twarze uchwycone podczas zwykłego, codziennego życia oraz ich otoczenie. Tomaszewskiemu udało się pokazać to, co w nich najprawdziwsze.

Aby wiernie oddać niezwykły charakter tych czarno-białych fotografii, wszystkie powiększenia zostały wykonane na papierze Epson Traditional Photo Paper. Do wydruku wykorzystano wielkoformatową drukarkę Epson Stylus Pro 7880, która wykorzystuje atrament UltraChrome K3 z technologią Vivid Magenta.

Tomasz Tomaszewski urodził się w Warszawie w 1953 roku. Jest zdobywcą wielu polskich i międzynarodowych nagród fotograficznych. Prowadzi szkolenia, jest także jurorem w wielu plebiscytach i konkursach fotograficznych. Fotograf jest również członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, agencji Visum Archiv w Hamburgu, agencji Image Collection w Waszyngtonie oraz American Society of Magazine Photographers w U.S.A.

Wystawę będzie można oglądać w Warszawie od 17 października do 30 listopada
w Centrum Sztuki Współczesnej w Zamku Ujazdowskim, przy ul. Jazdów 2. W dalszej kolejności zdjęcia zostaną wystawione w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku.