Epson na rzecz sztuki

Wystawa prac laureatów Konkursu Katalogów i Albumów o Sztuce już otwarta

Epson na rzecz sztuki

W gmachu warszawskiej Biblioteki Uniwersyteckiej można podziwiać prace laureatów I Ogólnopolskiego Konkursu Katalogów i Albumów o Sztuce (OKKAS). Otwartą, bezpłatną ekspozycję zorganizowała Fundacja na rzecz Sztuki Reminiscencje a jednym ze sponsorów ekspozycji jest firma Epson, która zajęła się organizacją wystawy, zadbała o najwyższą jakość wydruków prac, a także ufundowała nagrody dla zwycięzców. Wystawę można oglądać do 7 kwietnia br. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ogólnopolski Konkurs Katalogów i Albumów o Sztuce (OKKAS) to obiektywny przegląd wydarzeń kulturalnych i artystycznych w dziedzinie sztuk wizualnych oraz sposobów ich graficznej dokumentacji. Przedsięwzięcie ma pełnić rolę integrującą instytucje sztuki, wydawnictwa, pracownie projektowe, artystów i grafików, a jednocześnie, dzięki organizacji wystawy, stwarzać okazję do zaznajomienia się z pracami wyróżniających się twórców.

W konkursie wzięło udział ponad 150 publikacji z całej Polski, zgłoszonych przez najlepsze muzea, galerie, wydawnictwa, indywidualnych artystów, projektantów oraz wydawców z całej Polski. Jury nagrodziło najlepsze prace w czterech kategoriach: katalog z wystawy, katalog artysty, album o sztuce i folder. Epson ufundował dla laureatów wielofunkcyjne urządzenia fotograficzne Epson Stylus Photo PX720WD oraz projektor EH-TW450.

Wybrane prace można oglądać bezpłatnie w gmachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego w godzinach jej otwarcia. Na potrzeby wystawy firma Epson umożliwiła wydruk zdjęć, a także udostępniła zaawansowane projektory z serii EB-1900.

Lista prac nagrodzonych w konkursie, zdjęcia oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie: http://www.konkurskatalogow.pl/