Epson na targach Film Video Foto 2008 w Łodzi

Firma Epson, lider w dziedzinie produktów do obrazowania, w tym drukarek, projektorów 3LCD i małych oraz średnich wyświetlaczy LCD, zaprezentuje swoje najnowsze produkty podczas łódzkich targów Film Foto Wideo 2008, które odbędą się w dniach 13-15 marca 2008 r.


Zwiedzający będą mogli zapoznać się z nowymi technologiami oraz wziąć udział w warsztatach fotograficznych – Cyfrowa Kreacja Obrazu 2008. 15 marca gościem specjalnym firmy Epson będzie znany polski fotograf Andrzej Dragan.

Łódzkie targi Film Video Foto 2008 odbędą się już po raz jedenasty. Podczas imprezy Epson zaprezentuje najnowsze drukarki, projektory, skanery oraz profesjonalny sprzęt dla osób zajmujących się fotografią. Goście będą mogli wypróbować zarówno urządzenia do użytku domowego, m.in. drukarki Picture Mate 260, Stylus Photo RX 685, jak i wielkoformatowe urządzenia dla profesjonalistów, w tym Stylus Photo PRO 4880 oraz Stylus Photo PRO 7880. Zwierzający będą mogli zapoznać się także z najnowszymi projektorami - Epson TWD10, TW2000 oraz skanerami – Epson V500 i V700. Ponadto firma zaprezentuje mobilne urządzenie do przeglądania zdjęć – Epson P-5000 Multimedia Storage Viewer.

Warsztaty fotograficzne i produkcji wideo „Cyfrowa Kreacja Obrazu 2008” to jedna z imprez towarzyszących targom. Organizowane są po raz trzeci, a ich głównym celem jest promocja fotografii i obrazu w Polsce. W ramach imprezy firma Epson przygotowała warsztaty zatytułowane „Fotografia wyprawowa w czasach cyfrowej ciemni”. Spotkanie odbędzie się 14 marca o godzinie 15:00 na terenie targów w sali konferencyjnej 3 (hala nr 2). Szkolenie poprowadzą znany w branży fotograf, zwycięzca konkursu na fotografię roku portalu Fotosabat i współorganizator Rybnickiego Festiwalu Fotografii - Marcin Jamkowski oraz Tomasz Kuciński – ekspert firmy odpowiedzialny za produkty skierowane do fotografików.

W ramach targów firma Epson organizuje także spotkanie z Andrzejem Draganem – fotografem, laureatem wielu krajowych i zagranicznych nagród. Swoje zdjęcia publikował w wielu magazynach i książkach w 12 krajach, w tym ekskluzywnym „200 Best Ad Photograpers Worldwide” Luzera. W swoim dorobku ma srebrny medal w Corbis Photography Awards (2007), nominację do Lwa Caneńskiego na Festiwalu w Cannes, złoty medal na Golden Drum Festival, brązowy medal w Epica Awards (2007) oraz trzecią nagrodę w konkursie Pilsner Uruquell (2007). Andrzej Dragan został również Fotografem Roku według Digital Camera Magazine.