Epson nagrodzony za wsparcie dla sektora edukacji

Epson nagrodzony za wsparcie dla sektora edukacji

Zestaw przygotowany przez firmę Epson oraz jej partnera, Nordweco (Prezenter.pl), został wyróżniony w kategorii Wsparcie procesu dydaktycznego podczas XIV Łódzkich Targów Edukacyjnych. O wyróżnieniu zdecydowali Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia w Łodzi oraz miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej, Dyrektor Szkoły.

Łódzkie Targi Edukacyjne to najważniejsze wydarzenie tej branży w regionie łódzkim. Co roku impreza umożliwia poznanie kompleksowej oferty edukacyjnej placówek oświaty oraz rozwiązań dydaktycznych proponowanych przez firmy. Targom towarzyszą wydarzenia uzupełniające, w tym konkurs na najciekawsze rozwiązania wspierające pracę szkoły, w trakcie którego przyznawane są wyróżnienia w kategoriach: Wsparcie procesu dydaktycznego, Nowoczesne zarządzanie szkołą, Indywidualizacja procesu nauczania oraz Bezpieczna szkoła.

W tym roku wśród wyróżnionych produktów znalazł się zestaw firm Epson i Nordweco (Prezenter.pl), który zapewnia kompleksowe wyposażenie interaktywnej klasy. Rozwiązanie składa się z tablicy interaktywnej Interactive IPBoard  firmy Nordweco, z możliwością pisania i obsługi jednocześnie przez dwie osoby, projektora o ultrakrótkim rzucie Epson serii EB-450W likwidującego efekt zasłaniania podczas pracy przy tablicy, wizualizera Epson ELP-DC 11, pozwalającego na pokazanie podczas lekcji dowolnego przedmiotu, kartki z książki czy ilustracji, a także systemu Interactive iVote do błyskawicznego sprawdzania testów.

- Wyróżnienie w kategorii Wsparcie procesu dydaktycznego  jest dla nas szczególnie ważne. Zdajemy sobie sprawę, że inwestowanie w technologie przekłada się bezpośrednio na zaangażowanie uczniów i ich lepsze wyniki w nauce, dlatego jest w dzisiejszych czasach podstawowym kierunkiem doskonalenia nauczania Z myślą o tym Epson oferuje kompleksowe narzędzia, które wspierają edukację na jej każdym poziomie – mówi Aleksandra Jasińska, specjalistka ds. projektorów w firmie Epson.
 
Rozwiązanie może służyć do nauki dowolnego przedmiotu. Daje nauczycielowi możliwość nie tylko przekazywania wiedzy w ciekawy sposób, ale również pozwala w prosty sposób kontrolować efektywność całego procesu,” – jury uzasadniło wybór kompleksowej oferty firm Epson i Nordweco.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie:
http://www.dyrektorszkoly.pl/?cmd=strona,67