Epson ogłasza premierę drukarki SureColor SC-F2100

Nowa drukarka oferuje szybsze drukowanie w wyższej jakości przy niższych wymaganiach konserwacyjnych oraz możliwość tłoczenia tekstu i tworzenia projektów

Epson ogłasza premierę drukarki SureColor SC-F2100

19 stycznia 2018 r.— Epson zaprezentował nową drukarkę do drukowania bezpośrednio na odzieży, która umożliwia tworzenie wysokiej jakości odbitek w pełnym kolorze między innymi na T-shirtach bluzach, koszulkach polo i torbach reklamowych. Urządzenie SureColor SC-F2100 zastępuje istniejący model SC-F2000, oferując gamę udoskonaleń i nowych funkcji, w tym zwiększoną szybkość i niezawodność, niższy całkowity koszt eksploatacji oraz możliwość tworzenia własnych projektów wydruków przy użyciu oprogramowania Garment Creator firmy Epson.

Drukarka SC-F2100 jest przeznaczona dla małych i średnich firm zainteresowanych poszerzeniem oferty usług o drukowanie bezpośrednio na odzieży, m.in. producentów T-shirtów z nadrukiem, internetowych sprzedawców koszulek dla klienta końcowego, firm zajmujących się drukiem wysoko- i niskonakładowym, a także firm, które chcą wytwarzać własną odzież roboczą lub produkty promocyjne z oznaczeniem marki.

Nowe urządzenie do drukowania bezpośrednio na odzieży to kompletne rozwiązanie firmy Epson obejmujące drukarkę, głowicę drukującą, atrament, oprogramowanie i gwarancję. Użytkownik może mieć pewność, że wszystkie części zaprojektowano i bardzo dokładnie przetestowano pod kątem optymalnego współdziałania. Dzięki dodatkowym trybom szybkiego drukowania oraz ulepszonemu obiegowi atramentu przyspieszającemu uruchamianie SC-F2100 oferuje szybszą pracę w porównaniu z poprzednim modelem. Wprowadzone udoskonalenia rastrowania zapewniają płynniejszą reprodukcję zdjęć i szerszą przestrzeń barw w porównaniu z poprzednim modelem.

„Nasza pierwsza drukarka do drukowania bezpośrednio na odzieży odniosła wielki sukces, dlatego powtórzenie go było wyzwaniem. W przypadku urządzenia SC-F2100 udało się nam jednak udoskonalić wszystkie obszary — drukarka jest szybsza, bardziej wszechstronna i oferuje wyższą jakość, a dzięki jej oprogramowaniu można łatwo tworzyć własne unikatowe projekty. A wszystko to uzupełnia szybsza, łatwiejsza konserwacja i niższy docelowy całkowity koszt eksploatacji” - mówi Tomasz Kuciński, Senior Account Manager – LFP w Epson Europe.

Z drukarką SC-F2100 jest udostępniany bezpłatnie wszechstronny program narzędziowy Garment Creator firmy Epson. Oprogramowanie umożliwia dodawanie tekstu i wielu zdjęć oraz tworzenie indywidualnych wstępnych ustawień korekty zdjęć, a także oferuje obsługę folderów aktywnych i obrazów CMYK.

Tryb automatycznej konserwacji z osobnym wkładem czyszczącym dostępny w drukarce SC-F2100 znacznie redukuje cykliczne czynności konserwacyjne. Pochłaniacz kurzu zapobiega natomiast osadzaniu się brudu i kurzu na głowicy drukującej. W zestawie z drukarką znajduje się opcjonalna podkładka do mocowania materiału na płycie oraz narzędzie z uchwytem ułatwiające układanie odzieży.

Drukarka SC-F2100 będzie dostępna od marca 2018 r.

Najważniejsze cechy:

 • Głowica drukująca PrecisionCore TFP

 • 5-kolorowe atramenty UltraChrome DG CMYKW we wkładach o pojemności 600 ml

 • Automatyczna konserwacja z osobnym wkładem czyszczącym uwzględniona w konfiguracji

 • Udoskonalony obieg atramentu przyspiesza uruchamianie

 • Dodatkowe tryby szybkiego drukowania

 • Dwuwarstwowy tryb drukowania w bieli i kolorze

 • Ulepszone oprogramowanie Garment Creator umożliwia dodawanie tekstu i wielu zdjęć oraz tworzenie indywidualnych wstępnych ustawień korekty zdjęć, a także oferuje obsługę folderów aktywnych i obrazów CMYK

 • Udoskonalone rastrowanie zapewnia płynniejszą reprodukcję zdjęć i szerszy gamut barwowy

 • Dołączona opcjonalna podkładka dołączana do płyty umożliwia lepsze zamocowanie odzieży podczas drukowania

 • Elementy dystansujące umożliwiają dokładniejszą regulację szczeliny

 • Sygnał ostrzegawczy informuje operatorów oddalonych od drukarki o wystąpieniu błędów

 • Pochłaniacz kurzu zapobiega osadzaniu się brudu i kurzu na głowicy drukującej

 • Dwuwarstwowy tryb drukowania w bieli i kolorze

 • Ulepszony panel sterowania oferuje dodatkowe funkcje i wyświetla więcej informacji

 • Dołączone narzędzie mocujące wygładza materiał na płycie przed drukowaniem

 • Drukowanie na materiale o grubości do 25 mm

 • Tryb białego atramentu, tryb kolorowego atramentu lub tryb podwójnych kolorów zależnie od konfiguracji

 • Certyfikat ECO PASSPORT od organizacji OEKO-TEX®¹

 • Dostępna roczna gwarancja i gwarancja przedłużona

1. W ramach opracowanego przez organizację OEKO-TEX® systemu ECO PASSPORT dostawcy substancji chemicznych dla branży tekstylnej wykazują, że ich produkty można używać do zrównoważonej produkcji tkanin. Atramenty i preparat przygotowujący UltraChrome DG firmy Epson otrzymały certyfikat Eco Passport. Jest to międzynarodowy standard bezpieczeństwa stosowany w przemyśle włókienniczym. Certyfikat oznacza, że produkt jest bezpieczny dla dorosłych i dzieci, w tym również dla niemowląt.