Epson opracowuje nowy, podstawowy projektor instalacyjny do zastosowań biznesowych i edukacyjnych

Projektory Epson z serii EB-5000 charakteryzują się zaawansowanymi funkcjami, wysokim poziomem jasności oraz długim czasem bezawaryjnej pracy i są dostępne w niewygórowanej cenie.

Epson opracowuje nowy, podstawowy projektor instalacyjny do zastosowań biznesowych i edukacyjnych

3 stycznia 2017 r. – Epson przedstawia nową linię projektorów instalacyjnych do zastosowań biznesowych i edukacyjnych. Urządzenia cechują się wyjątkową jasnością, niezawodnością i długim czasem bezawaryjnej pracy.  Posiadają wszystkie potrzebne funkcje, a przy tym są dostępne w bardzo atrakcyjnej cenie. Są to modele EB-5530U (WUXGA), EB-5520W (WXGA) i EB-5510 (XGA), umożliwiające użytkownikom korzystanie z bogatego zestawu funkcjonalności.

Wszystkie trzy modele z serii EB-5000 charakteryzują się jasnością na poziomie 5500 lumenów, dzięki której wyświetlają wyraźny, czysty obraz o żywych kolorach nawet w jasno oświetlonych pomieszczeniach. Szerokie możliwości łączności zapewniają płynną integrację z dowolnym wyposażeniem sal lekcyjnych i konferencyjnych, także przy użyciu technologii Miracast i HDBaseT1 czy dwóch złączy HDMI. Funkcja korekty optyki w poziomie i w pionie oraz wysoki współczynnik kontrastu sprawiają, że projektory te są niezwykle elastyczne i łatwe do zainstalowania.

Projektory z serii EB-5000 gwarantują wyjątkowo niski całkowity koszt posiadania (TCO), nie tylko dzięki przystępnej cenie, lecz również dzięki niedrogim lampom zamiennym. Do wymiany lampy może jednak nie dojść w trakcie eksploatacji, ponieważ czas jej pracy został wydłużony do 10 000 godzin2 we wszystkich modelach.

„W firmie Epson dbamy o to, aby nasza oferta projektorów instalacyjnych była wszechstronna i obok najbardziej zaawansowanych modeli obejmowała również te podstawowe, odpowiadające placówkom edukacyjnym i firmom, które dysponują ograniczonym budżetem. Jasność obrazu na poziomie 5500 lumenów i długi czas eksploatacji lampy sprawiają, że urządzenia z serii EB-5000 oferują wyjątkowy stosunek jakości do ceny i idealnie nadają się do instalacji wielostanowiskowych” — mówi Andrzej Bieniek, Business Account Manager z firmy Epson.

Projektory EB-5000 są dostępne od 1 lutego 2017 r.

Najważniejsze cechyEB-5530UEB-5520WEB-5510
Jasność 5500 lumenów
Tryb wyświetlaniaWUXGAWXGA●GA
Łączność bezprzewodowa przez Miracast-
Łączność przez HDBaseT przy użyciu pojedynczego przewodu-
Wydłużony czas eksploatacji lampy wynoszący 10 000 godzin
Udoskonalone kolory i czystsza biel
Lepszy kontrast i ostrość obrazu
Korekta optyki w poziomie i w pionie oraz szeroki zakres skalowania obrazu
Niski koszt posiadania dzięki niedrogim lampom zamiennym
Dwa złącza HDMI
 1. Funkcje Miracast i HDBaseT są dostępne tylko w modelach EB-5530U i EB-5520W.

 2. 10 000 godzin eksploatacji lampy w przypadku korzystania z projektora w trybie Eco.

  –Koniec–

  Uwagi dla redaktora

  Informacje o firmie Epson
  Firma Epson jest globalnym liderem w dziedzinie technologii, która łączy ludzi, rzeczy i informacje. Tworzone przez nią produkty są wydajne, kompaktowe i precyzyjne. W szerokiej ofercie firmy Epson znajdują się zarówno drukarki i urządzenia wielofunkcyjne atramentowe, jak i projektory 3LCD, inteligentne okulary, systemy czujników i roboty przemysłowe. Celem firmy jest wspieranie innowacyjności i wykraczanie poza oczekiwania klienta związane zdrukiem, komunikacją wizualną, urządzeniami przenośnymi i robotyką.

  Grupa Epson, na czele której stoi japońska firma Seiko Epson Corporation, zatrudnia blisko 67 000 pracowników w 90 spółkach na całym świecie. Jesteśmy niezwykle dumni z naszego wkładu w rozwój społeczności, w których funkcjonujemy, oraz ciągłych starań o minimalizację wpływu na środowisko.

  http://global.epson.com

  Epson Europe

  Epson Europe B.V. z siedzibą główną w Amsterdamie to regionalna centrala grupy odpowiedzialna za Europę, Środkowy Wschód, Rosję i Afrykę. Zatrudniający 1700 pracowników oddział Epson Europe w roku fiskalnym 2014 osiągnął sprzedaż równą 1551 mln euro. http://www.epson.pl

  Wizja środowiskowa 2050  

  http://eco.epson.com