Epson opracowuje nowy podstawowy projektor instalacyjny do zastosowań biznesowych i edukacyjnych

Projektory Epson z serii EB-5000 charakteryzują się zaawansowanymi funkcjami, wysokim poziomem jasności oraz długim czasem pracy i są dostępne w niewygórowanej cenie.

Epson opracowuje nowy podstawowy projektor instalacyjny do zastosowań biznesowych i edukacyjnych

3 stycznia 2017 r. – Epson przedstawia nową gamę projektorów instalacyjnych do zastosowań biznesowych i edukacyjnych. Urządzenia cechują się wyjątkową jasnością, niezawodnością i długim czasem pracy oraz posiadają wszystkie potrzebne funkcje, a przy tym są dostępne w bardzo atrakcyjnej cenie. Są to modele EB-5530U (WUXGA), EB-5520W (WXGA) i EB-5510 (XGA), umożliwiające potencjalnym użytkownikom korzystanie z wielu różnych zestawów funkcji.

Wszystkie trzy modele z serii EB-5000 charakteryzują się jasnością na poziomie 5500 lumenów, dzięki której wyświetlają wyraźny, czysty obraz o żywych kolorach nawet w dobrze oświetlonych pomieszczeniach. Bogate możliwości łączenia z innymi urządzeniami zapewniają płynną integrację z dowolnym wyposażeniem sal lekcyjnych i konferencyjnych, także przy użyciu technologii Miracast i HDBaseT1 czy dwóch złączy HDMI.

Projektory z serii EB-5000 gwarantują wyjątkowo niski całkowity koszt posiadania, nie tylko dzięki przystępnej cenie, lecz również dzięki niedrogim lampom zamiennym. Wymiana lampy może jednak nigdy nie być konieczna, ponieważ czas jej eksploatacji został wydłużony do 10 000 godzin2 we wszystkich modelach. Funkcja przesunięcia obiektywu w poziomie i w pionie oraz wysoki współczynnik kontrastu sprawiają, że projektory te są niezwykle elastyczne i łatwe do zainstalowania.

„W firmie Epson dbamy o to, aby nasza oferta projektorów instalacyjnych była wszechstronna i obok najbardziej zaawansowanych modeli obejmowała również te podstawowe, odpowiadające placówkom edukacyjnym i firmom, które dysponują ograniczonym budżetem. Jasność obrazu na poziomie 5500 lumenów i długi czas eksploatacji lampy sprawiają, że urządzenia z serii EB-5000 oferują wyjątkowy stosunek jakości do ceny i idealnie nadają się do instalacji wielostanowiskowych” — mówi Daniel Rose, menedżer produktów w Epson Europe.

Projektory EB-5000 są dostępne od 1 lutego 2017 r.

Najważniejsze cechy

EB-5530U

EB-5520W

EB-5510

Jasność 5500 lumenów

Tryb wyświetlania

WUXGA

WXGA

XGA

Łączność bezprzewodowa przez Miracast

-

Łączność przez HDBaseT przy użyciu pojedynczego przewodu

-

Wydłużony czas eksploatacji lampy wynoszący 10 000 godzin

Udoskonalone kolory i czystsza biel

Lepszy kontrast i większa ostrość

Przesunięcie obiektywu w poziomie i w pionie oraz szeroki współczynnik powiększenia

Niski koszt posiadania dzięki niedrogim lampom zamiennym

Dwa złącza HDMI

 1. Funkcje Miracast i HDBaseT są dostępne tylko w modelach EB-5530U i EB-5520W.

 2. 10 000 godzin eksploatacji lampy w przypadku korzystania z projektora w trybie Eco.

  –Koniec–

  Uwagi dla redaktora

  Informacje o firmie Epson
  Firma Epson jest globalnym liderem w dziedzinie technologii, która łączy ludzi, rzeczy i informacje. Tworzone przez nią produkty są wydajne, kompaktowe i precyzyjne. W szerokiej ofercie firmy Epson znajdują się zarówno drukarki i urządzenia wielofunkcyjne atramentowe, jak i projektory 3LCD, inteligentne okulary, systemy czujników i roboty przemysłowe. Celem firmy jest wspieranie innowacyjności i wykraczanie poza oczekiwania klienta związane zdrukiem, komunikacją wizualną, urządzeniami przenośnymi i robotyką.

  Grupa Epson, na czele której stoi japońska firma Seiko Epson Corporation, zatrudnia blisko 73 000 pracowników w 91 spółkach na całym świecie. Jesteśmy niezwykle dumni z naszego wkładu w rozwój społeczności, w których funkcjonujemy, oraz ciągłych starań o minimalizację wpływu na środowisko.

  http://global.epson.com

  Epson Europe

  Epson Europe B.V. z siedzibą główną w Amsterdamie to regionalna centrala grupy odpowiedzialna za Europę, Środkowy Wschód, Rosję i Afrykę. Zatrudniający 1700 pracowników oddział Epson Europe w roku fiskalnym 2015 osiągnął sprzedaż równą 1577 mln euro. http://www.epson.pl

  Wizja środowiskowa 2050  

  http://eco.epson.com