Epson otwiera centrum rozwiązań branżowych

Firma Epson poinformowała o otwarciu pierwszego centrum rozwiązań branżowych (Epson Industry Solutions Center, EISC). Na powierzchni 500 m² w Meerbusch w pobliżu Düsseldorfu, Epson we współpracy z partnerami będzie demonstrował swoje doświadczenie na rynkach pionowych oraz konkretne rozwiązania profesjonalnego druku, systemów detalicznych oraz automatyki przemysłowej.


Przewiduje się, że w ciągu kilku następnych lat rynki pionowe będą rosnąć o 10 proc. rocznie, co dotyczy zwłaszcza branży druku profesjonalnego. Ogólna światowa sprzedaż w tym sektorze ma wzrosnąć z 12 mld dol. dzisiaj do około 20 mld dol. za kilka lat .

Technologie opracowane przez Epsona, takie jak druk piezoelektryczny, osiągnęły stopień jakości, który pozwala firmie wejść na te atrakcyjne rynki z zupełnie nowymi produktami. W porównaniu z konwencjonalnymi metodami technologie te nie tylko oferują istotną redukcję kosztów, ale również umożliwiają niezwykle elastyczną i „odchudzoną” produkcję.

Konkretne zastosowania
Jednym z przykładów jest przemysłowa drukarka etykiet Epsona, która była pokazywana na targach drupa 2008; dzięki technologii piezoelektrycznej drukuje szybciej.

Jeśli chodzi o technologię profesjonalnego druku, w centrum rozwiązań branżowych nacisk położono na różne aspekty druku wielkoformatowego. W czterech sekcjach — „Druk próbny”, „Plakaty i znaki”, „Zdjęcia i sztuka” oraz „POS i CAD” — Epson pokazuje szeroką gamę nowych rozwiązań we współpracy z prestiżowymi partnerami.

Dział systemów detalicznych obejmuje rozwiązania dla sektora detalicznego, medycznego i bankowego. Są tu nowe typy urządzeń, takie jak 4-kolorowa drukarka etykiet dla sektora medycznego i farmaceutycznego, a także nowa maszyna Discproducer PP-100 do produkcji płyt CD i DVD.

W dziale automatyki przemysłowej prezentowane są rozwiązania związane z najpopularniejszymi zastosowaniami robotyki. Nacisk położono na stanowiska robocze dla branży samochodowej, farmaceutycznej, żywnościowej i elektrycznej.

„Centrum rozwiązań branżowych Epsona to ważna część naszej średnio i długoterminowej strategii, która zakłada skoncentrowanie się na potrzebach rynków pionowych. Celem jest zwiększenie sprzedaży w tym sektorze o przynajmniej 20 proc. do 2010 roku. Centrum rozwiązań pozwala wszystkim naszym partnerom zapoznać się z potencjałem nowych rynków na praktycznych przykładach albo samodzielnie opracować takie przykłady.” — powiedział Henning Ohlsson, dyrektor zarządzający Epson Deutschland GmbH.

Centrum kładzie zatem szczególny nacisk na współpracę. Tylko połączenie doskonałej technologii Epsona ze specjalistyczną wiedzą firm partnerskich pozwoli na opracowanie rozwiązań, które spełnią bardzo wysokie wymagania rynków pionowych. Ponadto infrastruktura centrum jest otwarta dla partnerów branżowych, którzy mogą zaprosić własnych klientów w celu zademonstrowania oferowanych rozwiązań.

„W nowym centrum Epson jasno pokazuje, jakie korzyści zapewnia ośrodek szkoleniowo-testowy oraz praktyczna demonstracja rozwiązań. Dotychczas Epson był postrzegany jako dostawca sprzętu peryferyjnego. Centrum rozwiązań branżowych Epsona pozwala nam jednak wykazać się wiedzą i doświadczeniem w dziedzinie rozwiązań dla wielu różnych sektorów” — wyjaśnił Ohlsson.

Otwarcie pierwszego europejskiego centrum rozwiązań branżowych Epsona
W uroczystym otwarciu centrum udział wzięło wielu gości z branży oraz firm partnerskich, a nowy prezes firmy Seiko Epson Corp. i główny projektant technologii druku piezoelektrycznego, Minoru Usui, przesłał wiadomość wideo, w której podkreślił konieczność wykorzystywania synergii w ramach grupy.