Epson PaperLab wchodzi do Europy

Rewolucjonizuje biurowy recykling, wprowadzając suchy proces zmieniający makulaturę w papier biurowy do drukowania

Epson PaperLab wchodzi do Europy

Epson, światowy lider technologii i innowator, w przyszłym roku po raz pierwszy zaprezentuje w Europie system PaperLab. PaperLab to pierwszy na świecie1 kompaktowy biurowy system do wytwarzania nowego papieru z bezpiecznie rozdrobnionego papieru makulaturowego*2 przy użyciu minimalnej ilości wody*3.

Koncepcja PaperLab zostanie przedstawiona w Europie po raz pierwszy na targach CeBIT (Hanower, 20–24 marca) w ramach prezentacji najnowszej innowacyjnej, kompaktowej, ekologicznej i wysoce precyzyjnej technologii firmy Epson. Pan Minoru Usui, Prezes firmy Epson, będzie gościem podczas CeBIT, gdzie zaprezentuje PaperLab jako element gamy najnowszych innowacyjnych technologii biurowych firmy Epson.

Pan Minoru Usui, Prezes firmy Epson, mówi — „Wraz z wprowadzeniem na rynek systemu PaperLab Epson stawia sobie za cel opracowanie wysoko innowacyjnej, ekologicznej technologii, która na zawsze zmieni przyzwyczajenia i procesy w miejscu pracy. PaperLab przetwarza na sucho biurowy papier makulaturowy, tworząc tym samym biurowy „eko-system”, który redukuje emisje CO2 , zwiększa oszczędności związane ze zbieraniem, utylizacją i logistyką, zapewnia bezpieczną utylizację poufnych dokumentów i oszczędza wodę, która podczas tradycyjnego recyklingu jest zużywana w ogromnych ilościach.”

Już niedługo PaperLab będzie dostępny w Japonii. Dzięki PaperLab firmy będą mogły produkować papier w różnych rozmiarach i rodzajach oraz o różnej grubości, od papieru biurowego i wizytówkowego, po papier kolorowy, a nawet pachnący. Harmonogram wdrożeń w pozostałych regionach nie jest jeszcze znany.

„W ramach dążenia do zrównoważonego rozwoju nakreśliliśmy plan zatytułowany „Wizja ekologiczna 2050”, którego celem jest redukcja emisji CO2 o 90% w ramach czasu eksploatacji wszystkich naszych produktów i usług do 2050 roku” — mówi Pan Usui. „W międzyczasie Epson wdraża liczne inicjatywy środowiskowe zgodne z założeniem Epson 25 Corporate Vision, obierając tym samym kurs na długofalowy zrównoważony rozwój w zakresie czterech głównych zagadnień: produktów, produkcji, ekologicznego społeczeństwa i nowych perspektyw. W ramach zmiany optyki z „firmy biznesowej” na „firmę społeczną” celem firmy Epson jest zapewnienie klientom wydajnych, kompaktowych i precyzyjnych technologii.”

Poczyniliśmy wielkie kroki w kierunku zmniejszenia negatywnego oddziaływania na środowisko naszych produktów i procesów produkcji. Dane pokazują, że w roku fiskalnym 2015 udało nam się zredukować emisje CO2 o 43%, emisje odpadów o 33% a zużycie wody — o 55%.

Główne cechy PaperLab

1.    Biurowy proces recyklingu

Zazwyczaj papier przetwarzany jest w ramach skomplikowanego procesu, wymagającego przetransportowania papieru makulaturowego z biura do specjalistycznych zakładów recyklingowych. Dzięki PaperLab ten proces zostanie skrócony i będzie odbywać się w biurze.

 

2.    Bezpiecznie niszczenie poufnych dokumentów

Do niedawna firmy musiały korzystać z usług podwykonawców, którzy utylizowali poufne dokumenty lub same zajmowały się ich niszczeniem. Z PaperLab utylizacja będzie mogła odbywać się na miejscu, bez konieczności przekazywania dokumentów zewnętrznym podwykonawcom. PaperLab rozkłada dokumenty na włókna papieru, aby całkowicie zniszczyć zawarte w nich informacje.

3.    Szybka produkcja różnych rodzajów papieru

PaperLab wyprodukuje pierwszy arkusz nowego papieru po ok. 3 minutach od momentu załadowania papieru makulaturowego i naciśnięcia przycisku Start. System jest w stanie wyprodukować ok. 14 arkuszy A4 na minutę i 6720 arkuszy w ciągu 8-godzinnego dnia pracy.

Użytkownicy, w zależności od potrzeb, będą mogli produkować różne rodzaje papieru w rozmiarach A4 i A3 o różnej grubości, od papieru biurowego i wizytówkowego, po papier kolorowy, a nawet pachnący.

4.    Rozwiązania przyjazne dla środowiska

PaperLab wytwarza papier bez użycia wody. Zwykle do wyprodukowania jednego arkusza papieru A4 potrzeba około kubka wody. Biorąc pod uwagę, jak cennym surowcem jest woda, uznaliśmy, że konieczne jest zastosowanie suchego procesu produkcji.

Ponadto recykling papieru w biurze znacznie skraca i upraszcza ten proces. Użytkownicy nie będą musieli kupować tyle nowego papieru, a wynikające z transportu emisje CO2 ulegną redukcji.

Technologia PaperLab

Kompaktowe, energooszczędne i wysoce precyzyjne technologie firmy Epson pozwalają produkować niewielkie, wydajne pod względem energetycznym produkty o dużej dokładności i wydajności. W związku z faktem, że rozwiązania do druku marki Epson są obecne w sektorach: konsumenckim, biurowym, komercyjnym i przemysłowym, wiedza firmy w zakresie tuszy oraz nośników, jak również zdolność do produkcji niezawodnych, trwałych i stabilnych systemów są na bardzo zaawansowanym poziomie.

Ponadto firma Epson opracowała niewymagającą użycia wody technologię Dry Fiber Technology z myślą o rozwiązaniu PaperLab.

Dry Fiber Technology składa się z trzech niezależnych technologii: włóknowania, łączenia i formowania.

Włóknowanie

Oryginalny mechanizm, w którym papier makulaturowy przekształcany jest w długie i cienkie poszarpane włókna. Ten proces skutkuje natychmiastowym i całkowitym zniszczeniem poufnych dokumentów. Ponieważ PaperLab nie wykorzystuje wody, nie jest wymagane doprowadzenie instalacji hydraulicznej. W połączeniu z niewielkim rozmiarem ułatwia to instalację systemu na zapleczu lub w pomieszczeniu gospodarczym.

Łączenie

Materiał w formie włókien można wzbogacić o całą gamę różnych substancji wiążących dla zwiększenia poziomu wytrzymałości lub białości papieru, nadaniu mu barwy, zapachu, właściwości ognioodpornych lub innych, zależnie od przeznaczenia nośnika.

Formowanie

Użytkownicy będą mogli produkować papier w rozmiarach A4 bądź A3, w tym papier wizytówkowy — wszystko dzięki technologii umożliwiającej kontrolę gęstości, grubości i formatu papieru.

Celem firmy Epson jest pomoc klientom w zwiększeniu ich wydajności operacyjnej poprzez udostępnienie szybkich, energooszczędnych biznesowych drukarek atramentowych, zapewniających niski koszt wydruku strony. Wykorzystanie systemu PaperLab do przetwarzania zużytego papieru sprawi, że biura całkowicie zmienią swoje myślenie o papierze.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć prezentacje filmową.

 


Więcej informacji:

Informacje o firmie Epson

Firma Epson jest globalnym liderem w dziedzinie technologii, która łączy ludzi, rzeczy i informacje. Tworzone przez nią produkty są wydajne, kompaktowe i precyzyjne. W szerokiej ofercie firmy Epson znajdują się zarówno drukarki i urządzenia wielofunkcyjne atramentowe, jak i projektory 3LCD, inteligentne okulary, systemy czujników i roboty przemysłowe. Celem firmy jest wspieranie innowacyjności i wykraczanie poza oczekiwania klienta związane zdrukiem, komunikacją wizualną, urządzeniami przenośnymi i robotyką.

Grupa Epson, na czele której stoi japońska firma Seiko Epson Corporation, zatrudnia blisko 72 000 pracowników w 93 spółkach na całym świecie. Jesteśmy niezwykle dumni z naszego wkładu w rozwój społeczności, w których funkcjonujemy, oraz ciągłych starań o minimalizację wpływu na środowisko.

http://global.epson.com

Epson Europe

Epson Europe B.V. z siedzibą główną w Amsterdamie to regionalna centrala grupy odpowiedzialna za Europę, Środkowy Wschód, Rosję i Afrykę. Zatrudniający 1700 pracowników oddział Epson Europe w roku fiskalnym 2014 osiągnął sprzedaż równą 1551 mln euro. http://www.epson.pl

Wizja środowiskowa 2050  

http://eco.epson.com/

*1 To pierwszy na świecie system do produkcji papieru na sucho.

*2 Jako surowiec system wykorzystuje zwykły papier do drukarek w formacie A3 i A4.

*3 Niewielka ilość wody jest stosowana do utrzymania odpowiedniego poziomu wilgotności wewnątrz systemu.