Epson poszerza ofertę o nowe projektory do inteligentnych prezentacji i współpracy w zastosowaniach przenośnych i stacjonarnych

Wszystkie nowe modele są wyposażone w funkcje obsługi za pomocą gestów, przekazywania obrazu i łączności bezprzewodowej. Wyświetlanie profesjonalnych prezentacji jeszcze nigdy nie było tak łatwe

Epson poszerza ofertę o nowe projektory do inteligentnych prezentacji i współpracy w zastosowaniach przenośnych i stacjonarnych

3 stycznia 2017 r.Epson wprowadza na rynek nowe projektory biznesowe do profesjonalnych prezentacji w biurze i w podróży. Serie EB-1795F i EB-2265U powstały z myślą zarówno o korporacjach oraz małych i średnich przedsiębiorstwach i umożliwiają wyświetlanie prezentacji w jakości Full HD na dużych ekranach. W ofercie znajdują się modele przenośne i interaktywne z zaawansowanymi funkcjami, takimi jak obsługa za pomocą gestów i przekazywanie obrazu.

 „Nasze projektory wykorzystują najnowszą technologię do udostępniania i prezentacji materiałów w niebywale realistycznych kolorach na ekranach do 300 cali w rozdzielczości Full HD. Ten poziom jakości jest poza zasięgiem budżetowych monitorów i telewizorów z płaskim ekranem” — powiedział Andrzej Bieniek, Business Account Manager z firmy Epson. „Projektory te zapewniają najkorzystniejszy sposób skalowania rozmiaru ekranu i ułatwiają tworzenie nowoczesnego, wydajnego i atrakcyjnego środowiska pracy. Niezależnie od tego, czy robisz prezentacje poza siedzibą firmy, korzystając z przenośnego projektora EB-1795F, czy wyświetlasz pokaz w biurze z EB-2265U, masz do dyspozycji rozdzielczość Full HD, zapewniającą doskonałą jakość obrazu i idealne odwzorowanie szczegółów. Technologia 3LCD firmy Epson oraz jednakowo wysokie natężenie światła białego i barwnego gwarantują wierne odwzorowanie kolorów”.

W biznesie liczy się pierwsze wrażenie. Seria EB-1795F umożliwia wyświetlanie imponujących wielkoformatowych prezentacji, także poza biurem. Te kompaktowe projektory bez problemu mieszczą się w torbie na laptopa i są idealnym rozwiązaniem dla przedstawicieli handlowych oraz innych osób, które często podróżują służbowo i muszą robić prezentacje w siedzibie klienta i innych miejscach. Model ten posiada wszystko to, czego można oczekiwać od wiodącego producenta projektorów.[1] Został wyposażony w szereg funkcji umożliwiających szybką konfigurację i prezentację, takich jak automatyczne włączanie, automatyczne wyszukiwanie źródła obrazu, korekcja geometrii obrazu w pionie i poziomie, dopasowanie do rozmiarów ekranu i komunikacja NFC. W połączeniu z szeregiem opcji łączności, takich jak Wi-Fi, WiDi i udostępnianie ekranu umożliwiają błyskawiczne uruchomienie prezentacji z wybranego urządzenia mobilnego, laptopa, a nawet pamięci USB. Obsługa gestami umożliwia szybkie przełączanie slajdów za pomocą przesunięcia ręką, natomiast funkcja podziału ekranu pozwala na jednoczesne wyświetlanie obrazu z dwóch źródeł.

Model EB-2265U należy do serii projektorów zapewniających lepszą jakość prezentacji biznesowych dla korporacji, MŚP i sektora edukacyjnego. Umożliwia skalowanie rozmiaru ekranu aż do 300 cali w rozdzielczości Full HD.

Konfiguracja urządzenia jest dziecinnie prosta dzięki precyzyjnej pomocy oraz funkcjom, takim jak automatyczne włączanie, kopiowanie ustawień OSD, automatyczna korekcja geometrii obrazu w pionie i poziomie i automatyczne dopasowanie obrazu do ekranu. Ponadto projektor oferuje szereg opcji łączności: WLAN, HDBaseT, dwa wejścia HDMI oraz udostępnianie ekranu. Okres eksploatacji lampy został wydłużony do 10 000 godzin w trybie eco, co ogranicza czas i koszty serwisu.

Funkcja udostępniania ekranu umożliwia łatwe współużytkowanie materiałów, a oprogramowanie do projekcji z wielu komputerów umożliwia obsługę nawet 50 komputerów PC podłączonych do jednego urządzenia (zgodne z Windows 10 i Mac). Aplikacja iProjection ułatwia udostępnianie materiałów z urządzeń mobilnych w środowiskach BYOD. Funkcja podziału ekranu pozwala jednocześnie wyświetlać materiały z dwóch źródeł i, podobnie jak EB-1795F, model ten można obsługiwać za pomocą gestów, co umożliwia szybkie przewijanie slajdów przesunięciem ręki.

Poza modelem EB-2265U w serii są dostępne również inne urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w tabeli porównawczej.

Modele EB-1780W, EB-1781W, EB-1785W i EB-1795F są teraz dostępne w cenach 3 536 zł, 5 012 zł, 5 848 zł, 6 563 zł (rekomendowane ceny bez VAT).

Projektory Epson EB-2265U, EB-2255U, EB-2250U, EB-2245U, EB-2165W, EB-2155W, EB-2140W, EB-2065, EB-2055 i EB-2040 kosztują odpowiednio 9 036 zł, 8 025 zł, 6 224 zł, 5 319 zł, 7 915 zł, 5 395 zł, 4 313 zł, 5 304 zł, 4 583 zł i 3 498 zł (rekomendowane ceny bez VAT).

–Koniec–

Uwagi dla redaktora

Informacje o firmie Epson

Firma Epson jest globalnym liderem w dziedzinie technologii, która łączy ludzi, rzeczy i informacje. Tworzone przez nią produkty są wydajne, kompaktowe i precyzyjne. W szerokiej ofercie firmy Epson znajdują się zarówno atramentowe drukarki i urządzenia wielofunkcyjne, jak i projektory 3LCD, inteligentne okulary, systemy czujników i roboty przemysłowe. Celem firmy jest wspieranie innowacyjności i wykraczanie poza oczekiwania klientów związane z drukiem, komunikacją wizualną, urządzeniami przenośnymi i robotyką.

Grupa Epson, na czele której stoi japońska firma Seiko Epson Corporation, zatrudnia ponad 67 000 pracowników w 90 spółkach na całym świecie. Jesteśmy niezwykle dumni z naszego wkładu w rozwój społeczności, w których funkcjonujemy, oraz ciągłych starań o minimalizację wpływu na środowisko.

www.global.epson.com

Informacje o firmie Epson Europe

Epson Europe B.V., z siedzibą główną w Amsterdamie, zapewnia obsługę rynków europejskich, bliskowschodnich, rosyjskich i afrykańskich. Zatrudniający 1700 pracowników oddział Epson Europe w roku fiskalnym 2015 osiągnął sprzedaż równą 1577 mln euro. http://www.epson.pl

Wizja ekologiczna 2050  

http://eco.epson.com/


[1] FutureSource 2015