Epson prezentuje najmniejszą drukarkę fotograficzną A3+

Model XP-15000 oferuje rozszerzony zestaw atramentów oraz stylowy wygląd

Epson prezentuje najmniejszą drukarkę fotograficzną A3+

Zaawansowane technicznie urządzenia nie muszą zajmować wiele miejsca. Nowa, bezprzewodowa drukarka fotograficzna firmy Epson, XP-15000, pozwala uzyskać najwyższej jakości zdjęcia w formacie A3+ pomimo wyjątkowo kompaktowej konstrukcji. Oprócz tego jest też wyjątkowo stylowa i świetnie prezentuje się z każdej strony.

 

„Drukarka XP-15000 zachwyca niewielkimi rozmiarami i stylowym wyglądem, lecz przede wszystkim pozwala uzyskać naprawdę dobre odbitki w formacie A3+. Jest tak mała, że można by ją pomylić z modelem A4. Niezależnie od tego, czy drukujesz w kolorze, czy w czerni i bieli, nowy zestaw sześciu atramentów Claria Photo HD sprawi, że oba typy wydruków będą wyglądać świetnie. W zestawie znajduje się bowiem teraz również kolor szary i czerwony” — komentuje Krzysztof Bury, Consumer Account Manager.

Entuzjaści fotografii i profesjonaliści z pewnością docenią wysoki poziom jakości wydruków, który uzyskano dzięki zastosowaniu nowego zestawu atramentów. Dodatkowy szary atrament pozwala uzyskać świetne czarno-białe fotografie o płynnych przejściach między światłem a cieniami. Z kolei dodany czerwony znacząco poszerza przestrzeń kolorów, dzięki czemu można uzyskać bardziej realistyczne, żywsze barwy. Atramenty są niezwykle trwałe — zdjęcia wydrukowane przy ich użyciu przetrwają w albumie fotograficznym aż 300 lat 1.

Drukarka XP-15000 umożliwia kreatywność bez wychodzenia z domu bowiem drukuje ona w formacie do A3+ na różnego rodzaju nośnikach, w tym na grubszym papierze, kartach oraz płytach CD i DVD. Urządzenie ma przy tym wiele praktycznych funkcji, m.in. panel LCD o przekątnej 6,1 cm, który ułatwia nawigację, tacę wyjściową z silnikiem czy funkcję samoczynnego uruchamiania. Jest także szybkie i proste w użyciu do codziennego druku dokumentów, oferując duże szybkości druku oraz automatyczny druk dwustronny A4.

Z tego modelu można korzystać w dowolnej chwili i miejsca dzięki obsłudze połączeń Wi-Fi i Wi-Fi Direct oraz pełnemu pakietowi opcji mobilnych umożliwiających drukowanie zdjęć i dokumentów z dala od biurka.

Drukarka XP-15000 jest dostępna w sprzedaży od stycznia 2018 r. w cenie XX zł.

Najważniejsze cechy:

•           Drukowanie w formacie A3+

•           Kompaktowa budowa pozwalająca zaoszczędzić miejsce

•           Zaokrąglone brzegi i stylowy wygląd z każdej strony

•           Nowy interfejs

•           Dedykowany zestaw sześciu atramentów Claria Photo HD (w tym nowy kolor czerwony i szary)

•           Panel LCD o przekątnej 6,1 cm

•           Kompatybilność z Epson Connect 2: Epson iPrint, Email Print, Remote Print Driver

•           Wi-Fi, Wi-Fi Direct

•           Ethernet

•           Bezprzewodowe łącze PictBridge

•           Drukowanie na płytach CD/DVD

•           Drukowanie dwustronne A4

•           Szybkość drukowania ISO do 9,2/9 str./min 3(czarno-biały/kolorowy)

•           Jeden podajnik papieru ładowany od przodu (mieszący do 250 arkuszy w rozmiarze A4) oraz tylni podajnik papieru (mieszący do 50 arkuszy w rozmiarze do A3+)

•           Taca wyjściowa z silnikiem

•           Automatyczne włączanie

-Koniec-

1. Trwałość druku jest oparta na przyspieszonych testach wydruków wykonanych na specjalnych nośnikach i przechowywanych w koszulkach ochronnych w albumie. Rzeczywista stabilność wydruku zależy od nośnika, drukowanego obrazu, warunków prezentowania wydruku, intensywności światła, wilgotności i warunków atmosferycznych. Firma Epson nie gwarantuje trwałości wydruków.
2. Korzystanie z funkcji Epson iPrint i Epson Creative Print wymaga połączenia bezprzewodowego i aplikacji Epson do drukowania. Do korzystania z funkcji Epson Email Print i Epson Remote Print Driver konieczne jest połączenie z Internetem. Więcej informacji o produkcie, obsługiwanych językach i urządzeniach można znaleźć na stronie www.epson.pl/connect.
3. Ustalono zgodnie z normą ISO/IEC 24734 obrazującą średnią ESAT testów kategorii biznesowej dla druku jednostronnego. Więcej informacji na stronie www.epson.eu/testing