Epson prezentuje najmniejszy na świecie projektor laserowy 3LCD*

Przenośny projektor z laserowym źródłem światła wyróżnia elastyczność zastosowań i stylowy wygląd

Epson prezentuje najmniejszy na świecie projektor laserowy 3LCD*

EF-100B

Pierwszy przenośny projektor laserowy Epson zaprojektowano tak, by zapewnić użytkownikom domowym jak największą elastyczność pod względem zastosowań. Model EF-100W/B to najmniejszy projektor laserowy firmy Epson 1– jego najdłuższa krawędź mierzy jedynie 23 cm. Urządzenie wejdzie do sprzedaży w czerwcu.

Ten lekki i niewielki projektor, zapewniający jasny i żywy obraz dzięki długowiecznej technologii laserowej firmy Epson, dostępny jest w czarnym lub białym kolorze.

Stosując laserowe źródło światła i umieszczając otwory wentylacyjne oraz wejście zasilania z boku obudowy, inżynierowie firmy Epson opracowali urządzenie o kompaktowych wymiarach, który można dowolnie ustawić, pozwalający na rzutowanie obrazu w dowolnym kierunku. Daje to większą swobodę wyboru miejsca projekcji – może to być ściana czy ekran, ale na przykład także sufit lub podłoga. Ponadto urządzenie ma możliwość wyświetlania obrazu o wyjątkowo dużych wymiarach: jego przekątna może wynosić aż 150 cali. Laserowe źródło światła zapewnia jasny i żywy obraz niezależnie od pory dnia, dlatego nie ma potrzeby zaciemniania pokoju, zasłaniania okien, a nawet korzystania z ekranu.  Dodatkowym atutem jest funkcja automatycznej korekty zniekształceń geometrii obrazu.

Laserowe źródło światła wystarcza na 20 000 godzin pracy, dzięki czemu EH-100W/B stanowi bezobsługowe rozwiązanie, które sprawdzi się przez wiele lat eksploatacji. Możliwość codziennego korzystania z projektora aż przez dziesięć lat oznacza dla użytkownika świetny stosunek ceny do trwałości 2.

Oprócz mobilności EF-100W/B cechuje szybka i prosta konfiguracja. Ze skróconej instrukcji użytkownicy mogą dowiedzieć się, jak skonfigurować urządzenie oraz zapoznać się z jego podstawowymi funkcjami. Załączony pilot ułatwia nawigację po przyjaznym w obsłudze interfejsie.

Podłączenie z użyciem portu HDMI pozwala na dostęp do treści z telefonu, tabletu, odtwarzacza DVD, konsoli do gier czy laptopa. Równie proste jest korzystanie ze źródeł strumieniowych, czyli urządzeń takich jak Amazon Fire TV, Google Chromecast, Roku i Apple TV, które można podłączać bezpośrednio z tyłu obudowy.

Technologia plug and play obejmuje też elastyczne opcje dźwięku: wbudowane głośniki, interfejs Bluetooth do podłączania soundbarów i gniazdo słuchawkowe. Istnieje też możliwość wyboru trybu dźwięku adekwatnie do rodzaju oglądanych treści.

Projektor EF-100W/B jest przeznaczony dla osób doceniających estetykę. Biały wariant EF-100W ma srebrne akcenty wykończenia obudowy, a czarny EF-100B – miedziane krawędzie. Oba modele posiadają zaokrąglone narożniki, minimalistyczne przyciski i przyjemne w dotyku, skórzane wykończenie.

„Ten jedyny w swoim rodzaju projektor jest ważnym rozszerzeniem naszego portfolio urządzeń do kina domowego; oferuje znakomite możliwości dzięki długowiecznemu laserowi dającemu światło wysokiej jakości. Stylowy design i kompaktowa obudowa to dodatkowe atuty.

Wierzymy także, że ma on również szanse na powodzenie wśród małych firm: to atrakcyjna propozycja dla sprzedawców robiących prezentacje, profesjonalnych fotografów i projektantów demonstrujących swoje portfolio u klienta oraz właścicieli butików, takich jak salony piękności, którzy szukają niedrogich i kreatywnych rozwiązań ekspozycyjnych” – powiedział Andrzej Bieniek, Business Account Manager w Epson Europe.

Projektor EF-100W/B pojawi się w sprzedaży w czerwcu 2019 r.

Najważniejsze cechy:
• Stylowe wykończenia (w EF-100W białe i srebrne, a w EF-100B – czarne i miedziane)
• Małe wymiary (W×D×H: 210×227×88 mm)
• Niewielka masa (2,7 kg)
• Wydajne laserowe źródło światła wysokiej jakości (20 000 godz. / 12 000 godz. 2)
• Żywy i realistyczny obraz widoczny nawet przy dziennym świetle (technologia 3LCD, 2000 lm, kontrast dynamiczny 2 500 000:1)
• Duża przekątna rzutowanego obrazu (do 150 cali)
• Rozdzielczość HD
• Możliwość wyświetlania na niemal każdej powierzchni, w dowolnym kierunku (laserowe źródło światła, otwory wentylacyjne i wejście zasilania z boku).
• Bezproblemowa konfiguracja (skrócona instrukcja, pilot)
• Automatyczna regulacja obrazu (korekcja geometrii obrazu w pionie +/- 45, w poziomie +/- 40)
• Wygodne odtwarzanie źródeł strumieniowych (1×HDMI 2.0, 1×USB)
• Wygodne opcje odtwarzania dźwięku (wbudowany głośnik 5 W, łączność audio Bluetooth, gniazdo słuchawkowe)
• Cichy wentylator (26 db / 29 db)

1. Ankieta przeprowadzona przez Futuresource Consulting Limited, dotycząca projektorów laserowych 3LCD o jasności ponad 500 lm; dane z 15 maja 2019 r.
2. W przypadku korzystania z projektora przez pięć godzin każdego dnia w trybie ekonomicznym.