Epson prezentuje nowe, kompaktowe modele drukarek EcoTank w kolorze białym

Oszczędne, wygodne w obsłudze drukarki o nowoczesnej stylistyce

Epson prezentuje nowe, kompaktowe modele drukarek EcoTank w kolorze białym

Do nagradzanej serii drukarek EcoTank firmy Epson dołączają nowe, stylowe modele, charakteryzujące się kompaktowymi wymiarami (L3160, L3156) i białą kolorystyką (L3156). Idealnie pasują one do nowoczesnych wnętrz. Nowe modele wejdą do sprzedaży w kwietniu 2019 r.

„Drukarki w kolorze czarnym od zawsze cieszą się popularnością, jednak niektórzy klienci chcieli innego wariantu, który lepiej pasowałby do ich stylowo urządzonych mieszkań lub biur. Uważamy, że dzięki białej obudowie i zmniejszonym wymiarom dzisiejsza premiera trafia w bieżące trendy”. - powiedział Martin Schibitzki, Account Manager z Epson Polska

Wszystkie najnowsze drukarki z serii EcoTank (L3160, L3156) charakteryzują się nową, kompaktową konstrukcją. Pojemnik na atrament nie jest już umieszczony z boku urządzenia – jest teraz zintegrowany i znajduje się z przodu. Modyfikacja ta nie tylko oszczędza przestrzeń na biurku, ale też ułatwia kontrolę poziomu atramentu. Przy napełnianiu pojemników z atramentem nowych butelek nie trzeba ściskać, dzięki czemu jego uzupełnianie jest mniej kłopotliwe, a dodatkowo dany kolor można wlać tylko do odpowiadającego mu zasobnika.

Podobnie jak inne oszczędne drukarki z serii EcoTank, modele L3160 i L3156 wyposażone są w duży pojemnik na atrament, który można napełnić przy użyciu wydajnych butelek. W zestawie z drukarką użytkownik otrzymuje atrament, który może wystarczyć nawet na trzy lata 1. Dzięki temu opłacalnemu rozwiązaniu można zaoszczędzić aż 90% kosztów atramentu 2, a same butelki można dokupić w miarę potrzeby w przystępnej cenie.

EcoTank umożliwia proste drukowanie z telefonów, tabletów i laptopów. Dzięki obsłudze Wi-Fi i Wi-Fi Direct przy użyciu aplikacji Epson iPrint można przesyłać dokumenty do wydrukowania z urządzeń mobilnych 3. Można też drukować pliki niemal z każdego miejsca na świecie dzięki funkcji Epson Email Print 3.

Oferta nowych modeli EcoTank zapewnia klientom jeszcze większy wybór: L3156 to biała drukarka „3 w 1” z obsługą Wi-Fi i Wi-Fi Direct, podczas gdy L3160 jest czarna i ma dodatkowo wyświetlacz LCD.

1. 3-letni okres, na jaki wystarczy zapas atramentu, oszacowano na podstawie średniej miesięcznej liczby drukowanych stron wynoszącej 225 wydrukowanych stron na domowych i biurowych drukarkach EcoTank oraz 40 zdjęć na drukarkach fotograficznych EcoTank. Obliczenia oparto na najniższej wydajności dołączonej butelki z czarnym atramentem w przypadku drukarek domowych i biurowych oraz najniższej wydajności dołączonego atramentu fotograficznego w przypadku drukarek fotograficznych.
2. Średnia liczba wymaganych wkładów/oszczędność podczas drukowania tej samej liczby stron przy użyciu butelek z atramentem dostarczonych w zestawie z drukarkami z serii EcoTank (z wyjątkiem L805, L810, L850, L7160), bez uwzględniania kosztów sprzętu. Do porównania użyto średnich kosztów eksploatacji modeli z serii EcoTank A4 i 10 najlepiej sprzedających się modeli w Europie Środkowo-Wschodniej, na Bliskim Wschodzie i w Afryce w okresie od kwietnia 2017 r. do marca 2018 r., na podstawie raportu IDC o sprzedaży drukarek i kopiarek w regionie EMEA (dane na I kwartał 2018 r.) i raportu IDC o sprzedaży materiałów eksploatacyjnych w regionie EMEA (dane na II połowę 2017 r.). Koszty wydruku obliczone dla wkładów standardowych i XL dostępnych w Europie Środkowo-Wschodniej, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, zgodnie z danymi IDC dla tego samego okresu. W celu obliczenia średniej ceny sprzedaży podzielono przychody przez liczbę sztuk. Wydajność wkładów atramentowych podana została na stronach internetowych producentów.
3. Wymaga połączenia bezprzewodowego z Internetem. Więcej informacji o produkcie, obsługiwanych językach i urządzeniach można znaleźć na stronie