Epson prezentuje pełną ofertę drukarek monochromatycznych EcoTank

Nowe modele obniżają koszty druku, oszczędzają czas i ograniczają zużycie energii

Epson prezentuje pełną ofertę drukarek monochromatycznych EcoTank

M1170

Firma Epson wprowadziła na rynek dwa nowe modele (M1170, M2170) z doskonale przyjętej serii EcoTank rozszerzając swoją ofertę monochromatycznych drukarek z systemem stałego zasilania w atrament. Premierowe urządzenia EcoTank oferują wszystkie zalety drukarek laserowych, a ponadto zapewniają znaczne oszczędności. Te wytrzymałe, szybkie i energooszczędne drukarki przeznaczone są dla osób i firm poszukujących ekonomicznego rozwiązania pozwalającego na wydruk dużej ilości czarno-białych dokumentów.

„Na całym świecie sprzedaliśmy ponad 30 milionów drukarek z systemem stałego zasilania w atrament. Oferują one niezawodny, ekonomiczny i wydajny system drukowania1. Nowe modele drukarek monochromatycznych EcoTank umocnią nasz sukces na tym polu, oferując użytkownikom i małym firmom rozwiązanie, które pozwala znacznie obniżyć koszt druku - w porównaniu z monochromatycznymi drukarkami laserowymi oszczędności w ciągu trzech lat eksploatacji wyniosą nawet 50%" - powiedział Martin Schibitzki z Epson Europe2.”

Ekonomiczne drukarki EcoTank zapewniają znacząco odmienne rozwiązanie druku niż drukarki laserowe. Wyjątkowo niski koszt jednej strony pozwala na wydrukowanie aż 11 000 stron w czerni, korzystając z atramentu dołączanego fabrycznie do nowego urządzenia3. W tej technologii, zamiast tonera jest duży pojemnik na atrament, który uzupełniany jest bezpośrednio z dołączonych do sprzętu butelek. Są one są niedrogie i umożliwiają użytkownikowi zaoszczędzenie nawet do 90% kosztu druku pojedynczej strony 4.

Seria drukarek monochromatycznych EcoTank dla użytkowników indywidualnych i firm obejmuje urządzenia jednofunkcyjne (M1100, M1120, M1140 i M1170), 3 w 1 (M2140 i M2170) oraz 4 w 1 (M3140 i M3170). Użytkownicy mogą sprzęt adekwatnie do własnych potrzeb, wybierając spośród modeli wyposażonych w funkcję druku dwustronnego, automatyczny podajnik dokumentów, podajnik na 150 lub 250 arkuszy oraz oferujących różne opcja podłączania, takie jak USB, Wi-Fi czy Ethernet.

Drukarki spełniają wymagania współczesnych miejsc pracy: minimalizują konieczność wymiany materiałów, nie potrzebują czasu na rozgrzewanie się i zapewniają szybkość drukowania do 20 stron na minutę 5, a dodatkowo są trwałe i niezawodne. Każdy model jest objęty standardową roczną gwarancją z mozliwością jej wydłużenia do trzech lat w ramach promocji. 

Urządzenia te zostały przemyślnie zaprojektowana — są niewielkie, a pojemnik na atrament znajduje się z przodu, a nie z boku obudowy. Zapewnienie widoczności poziomu dostępnego atramentu zapewnia większą elastyczność jej umieszczania w biurze. Aby umożliwić wygodną obsługę urządzenia bez ryzyka zabrudzenia, butelki zostały wyposażone w system przepływu powietrza, co oznacza, że podczas procesu napełniania nie ma potrzeby ich ściskania. Drukarki monochromatyczne są energooszczędne ograniczając do minimum zużycie prądu, co przekłada się też na zmniejszenie kosztów eksploatacji. W porównaniu do monochromatycznych drukarek laserowych użytkownicy mogą zmniejszyć pobór mocy aż do 95% 6.

Modele M1100, M1120, M1140, M1170, M2140, M2170, M3140 and M3170) są dostępne w cenach odpowiednio 699 zł, 799 zł, 929 zł, 999 zł, 1249 zł, 1299 zł, 1499 zł oraz 1569 zł.

[1] Na podstawie danych o sprzedaży pochodzących z raportów IDC WW HCP Tracker (dane z IV kw. 2018 r.).
[2] Oszczędności osiągnięte w ciągu 3 lat przy wydruku 406 stron miesięcznie. Porównanie kosztów obejmuje cenę sprzętu oraz dołączonych i zamiennych butelek z atramentem/kaset z tonerem. Przy porównaniu cen sprzętu uwzględniono wstępne ceny drukarek Epson M1100 oraz średnią cenę sprzedaży 77% topowych monochromatycznych jednofunkcyjnych drukarek laserowych A4 (szybkość drukowania poniżej 20 str./min) w Grecji, Republice Czeskiej, na Węgrzech, w Polsce, pozostałej części SEE, w Rumunii, na Słowacji, w Słowenii i Turcji w okresie od stycznia do grudnia 2018 r., zgodnie z raportem Worldwide Quarterly Hardcopy Peripherals Tracker na kwartał 4 2018 r. przygotowanym przez IDC. Porównanie kosztów druku jest oparte na cenach wstępnych butelek z czarnym atramentem firmy Epson (seria 110) i średnich cenach najbardziej dostępnych oryginalnych kaset z czarnym tonerem dla 77% topowych monochromatycznych jednofunkcyjnych drukarek laserowych A4 (szybkość drukowania poniżej 20 str./min) w Republice Czeskiej, na Węgrzech, w Polsce i Turcji w okresie od stycznia do grudnia 2018 r. zgodnie z raportem IDC o zużyciu materiałów eksploatacyjnych w regionie EMEA (dane na 2 połowę 2018 r.). Wydajność konkurencyjnych kaset z tonerem do drukarek laserowych określono na podstawie stron internetowych ich producentów.
[3] Podane wydajności zostały ustalone za pomocą oryginalnej metodologii firmy Epson na podstawie symulacji druku wzorców testowych zgodnie z normą ISO/IEC 24712. Podane wydajności NIE są oparte na normie ISO/IEC 24711. Podane wydajności mogą różnić się w zależności od drukowanych obrazów, rodzaju używanego papieru, częstotliwości drukowania oraz warunków pracy, np. temperatury. Podczas wstępnej konfiguracji drukarki pewna ilość atramentu zostaje zużyta do zapełnienia dysz głowicy drukującej. Z tego powodu wydajność początkowego zestawu może być niższa.
[4] Koszt wydruku jednej strony jest obliczany przez podzielenie ceny wymiennej butelki z atramentem/kasety z tonerem przez wydajność. W porównaniu kosztów na stronę wykorzystano wstępne ceny butelek z czarnym atramentem firmy Epson (seria 110) oraz średnie ceny oryginalnych wkładów OEM z czarnym tonerem dostępnych dla 77% topowych jednofunkcyjnych monochromatycznych drukarek laserowych A4 (szybkość drukowania na poziomie poniżej 20 str./min) w Republice Czeskiej, na Węgrzech, w Polsce i w Turcji w okresie od stycznia do grudnia 2018 r., zgodnie z przygotowanymi przez IDC raportami Worldwide Quarterly Hardcopy Peripherals Tracker na kwartał 4 2018 r. oraz o zużyciu materiałów eksploatacyjnych w regionie EMEA (dane na 2 połowę 2018 r.). Wydajność konkurencyjnych kaset z tonerem do drukarek laserowych określono na podstawie stron internetowych ich producentów.
[5] Ustalono zgodnie z normą ISO/IEC 24734 obrazującą średnią ESAT testów kategorii biznesowej dla druku jednostronnego. Więcej informacji na stronie www.epson.eu/testing.
[6] W porównaniu poboru mocy uwzględniono druk na drukarkach M1120, M2170 oraz M3170 firmy Epson oraz średnią z 75% topowych monochromatycznych jednofunkcyjnych drukarek laserowych A4 (szybkość drukowania poniżej 20 str./min) w Grecji, Republice Czeskiej, na Węgrzech, w Polsce, pozostałej części SEE, w Rumunii, na Słowacji, w Słowenii i Turcji w okresie od stycznia do grudnia 2018 r., zgodnie z raportem Worldwide Quarterly Hardcopy Peripherals Tracker na kwartał 4 2018 r. przygotowanym przez IDC. Wartości poboru mocy jest zgodna z informacjami podanymi na stronach internetowych ich producentów.