Epson prezentuje SurePress L-4033A — cyfrową maszynę do druku etykiet

Globalna komercyjna premiera innowacyjnej inżynierii i technologii, które umożliwiają wydajną produkcję etykiet.

Epson prezentuje SurePress L-4033A — cyfrową maszynę do druku etykiet


Podczas tegorocznych targów IPEX firma Epson zaprezentowała cyfrową maszynę do druku etykiet, Epson SurePress L-4033A. Urządzenie opracowane przez firmę Epson i wsparte ponad 40 latami doświadczenia w projektowaniu innowacyjnych produktów do przetwarzania obrazu, to cyfrowa maszyna do niskonakładowego druku etykiet. Tę wszechstronną, wąskowstęgową maszynę zaprojektowano z myślą o efektywnym i zyskownym druku, aby zaspokoić rosnący światowy popyt na urządzenie do realizacji zleceń krótkoterminowych, niskonakładowych lub obejmujących wiele wersji etykiety.

Nowa maszyna, łatwa w użyciu i cechująca się niezawodnością typową dla produktów firmy Epson, jest przeznaczona dla firm konfekcjonujących, które wkraczają w świat cyfrowego druku albo zwiększają istniejącą cyfrową moc produkcyjną, a także drukarni komercyjnych, które chcą uzupełnić ofertę usług o druk cyfrowy.

Maszyna SurePress L-4033A, po raz pierwszy pokazana w wersji prototypowej trzy lata temu, została znacznie rozwinięta w celu spełnienia wymagań specyficznych dla niskonakładowego druku etykiet. Wykorzystuje ona nowoczesną technologię atramentową Epson Micro Piezo™ oraz nowy, sześciokolorowy atrament pigmentowy na bazie wody, aby zagwarantować wydruki o niezmiennie wysokiej jakości. Maszyna drukuje na szerokiej gamie standardowych papierów i folii do szerokości 300 mm z szybkością sięgającą 5 metrów na minutę.

Maszynę SurePress L-4033A zaprojektowano tak, aby łatwo integrowała się z istniejącymi cyfrowym środowiskiem pracy – „workflow”. Aby zapewnić najwyższy stopień kontroli, wysoką wydajność i najlepsze wyniki, Epson współpracuje z liderami branżowymi nad każdym aspektem cyfrowej produkcji etykiet, od zarządzania kolorami do substratów i opcji wykończeniowych. Ponadto na stoisku Epsona na targach Ipex firma EskoArtwork zademonstrowała nowy cyfrowy front-end opracowany specjalnie pod kątem maszyny SurePress L-4033A, a GM zaprezentował nowy minikonwerter DC330.

Marc Tinkler, starszy dyrektor ds. rozwoju działalności biznesowej w Epson Europe, powiedział: „Technologia druku Epson Micro Piezo nadaje się idealnie do zastosowań przemysłowych. Epson SurePress L-4033A, nasza pierwsza maszyna przemysłowa, pokazuje, jak mocno jesteśmy zaangażowani w dostarczanie profesjonalnych rozwiązań dla branży opakowań i etykiet”.

Kluczowe cechy:
 

  • Etykiety wysokiej jakości: technologia atramentowa Epson Micro Piezo zapewnia płynne gradacje i doskonałą jakość barw. Kody kreskowe, mały tekst i linie są odtwarzane bardzo szczegółowo.
  • Elastyczna obsługa nośników: druk na standardowych papierach i foliach do grubości 0,32 mm oraz rolkach o szerokości od 80-330 mm.
  • Szeroka gama barw: 6-kolorowy zestaw atramentów pigmentowych na bazie wody pozwala uzyskać bardzo szeroki zakres kolorów.
  • Większa produktywność: czasochłonne, niskonakładowe zlecenia można teraz realizować na cyfrowej maszynie do druku etykiet.
  • Bogatsza oferta usług druku: maszynę można zintegrować z cyfrowym środowiskiem pracy lub po prostu „workflow”, aby uzupełnić ofertę usług o szybką produkcję etykiet o wysokiej jakości.
  • Mniej odpadów: prepress nie wymaga stosowania chemikaliów ani płyt, a podczas przygotowywania produkcji krótkich serii zużywa się mniej nośnika i atramentu.