Epson przedstawia pierwsze na rynku monochromatyczne drukarki z wbudowanym systemem zasilania w atrament

Wyjątkowo ekonomiczne drukowanie monochromatyczne dla pracowników małych firm i osób pracujących w domu

Epson przedstawia pierwsze na rynku monochromatyczne drukarki z wbudowanym systemem zasilania w atrament

Luty2013 — Epson oferuje pierwsze na rynku monochromatyczne drukarki z wbudowanym systemem stałego zasilania w atrament. Urządzenia WorkForce M200, M105 i M100 zostały zaprojektowane z myślą o użytkownikach w małych firmach i biurach w domu. Wszystkie modele dają możliwość oszczędnego drukowania przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości wydruków. Jest to możliwe dzięki 140 ml pojemnikom na atrament, oryginalnemu, pigmentowemu atramentowi firmy Epson oraz technologii druku Micro Piezo.

Epson WorkForce M200 to wielofunkcyjne urządzenie ze złączem Ethernet i automatycznym podajnikiem dokumentów (ADF). Model WorkForce M105 to jednofunkcyjna drukarka z połączeniem bezprzewodowym Wi-Fi, natomiast podobny jednofunkcyjny model WorkForce M100 zawiera dodatkowo złącze Ethernet. Wszystkie urządzenia oferują profesjonalną jakość wydruków przy dużej szybkości drukowania 15 str./min[1], co pozwala zwiększyć wydajność pracy w biurze.

Głowica drukująca Micro Piezo firmy Epson zapewnia nieporównywalną trwałość, jakość i niezawodność. Każdy model jest objęty 12-miesięczną gwarancją (lub gwarancją do 50 000 wydrukowanych stron), uwzględniającą wszystkie usługi wsparcia technicznego.

Oryginalny atrament firmy Epson jest dostępny w pojemnych butelkach 140 ml, co wystarcza do wydrukowania 6000 stron[2]i oznacza niskie koszty eksploatacji: 1 grosz za stronę lub 5 zł w przeliczeniu na ryzę papieru (500 kartek)[3]. Do wszystkich drukarek dodawane są dwie butelki z czarnym atramentem — o standardowej pojemności 140 ml — umożliwiające wydruk do 12 0002stron przy minimalnym koszcie wydruku w przeliczeniu na stronę. Szybkoschnący oryginalny atrament pigmentowy firmy Epson sprawia, że dokumenty biznesowe są odporne na działanie wody i powstawanie smug.

Drukarki M200 i M105 są kompatybilne z aplikacją Epson iPrint[4], która pozwala na bezprzewodowe drukowanie bezpośrednio ze smartfonów, tabletów i innych urządzeń mobilnych w obrębie biura, co bardzo przydaje się użytkownikom niemającym dostępu do komputera lub tym, którym bardzo się śpieszy.

 „Jesteśmy pierwszym producentem monochromatycznych drukarek z wbudowanym systemem stałego zasilania w atrament — nasz produkt to idealne rozwiązanie dla małych firm, które chcą znacznie obniżyć koszty drukowania. Głowica drukująca Micro Piezo i oryginalny atrament firmy Epson stanowią gwarancję wysokiej jakości, spełniającej oczekiwania klientów. Nowe urządenia zaprojektowane są do użytku biurowego i mogą drukować do 5 tys. stron miesięcznie”- mówi Rafał Pawłowski, menedżer ds. produktów w polskim oddziale Epson Europe.

Sugerowane ceny drukarek WorkForce M200, M105 i M100 to odpowiednio 1 129 zł, 909 zł i 909 zł.  Sugerowana cena detaliczna 140 ml butelki z czarnym atramentem Epson T7741 to 60 zł. Wszystkie modele objęte są gwarancją na 12 miesięcy lub 50 tys. stron.

FunkcjeM200M105M100
Drukarka, kopiarka i skanerTylko drukarkaTylko drukarka
Automatyczny podajnik na 30 arkuszy--
Zintegrowany wkład atramentowy o wysokiej pojemności – 140 ml
Głowica Micro Piezo
Oryginalny atrament pigmentowy firmy Epson
W zestawie dwie butelki z czarnym atramentem o standardowej pojemności 140 ml
Szybkość wydruku do 15 str./min1
Transmisja danych przez Wi-Fi lub EthernetEthernetWi-FiEthernet
Łatwa konfiguracja
Szybkie i łatwe bezprzewodowe drukowanie bezpośrednio ze smartfonów i tabletów dzięki aplikacji Epson iPrint4-
Gwarancja firmy Epson na 12 miesięcy lub do wydrukowania 50 000 stron
Niewielkie wymiary
Rozdzielczość skanowania 1200 dpi--
Certyfikat ENERGY STAR


[1]Średnia ESAT testów kategorii biznesowej dla druku jednostronnego czarno-białego oszacowana zgodnie z normą ISO/IEC 24734.

[2]Podana wydajność przewidywana w oparciu o oryginalną metodologię firmy Epson na podstawie symulacji druku wzorców testowych zgodnie z normą ISO/IEC 19752. Wydajność 11 000 stron dla dwóch butelek z atramentem dołączonych do drukarki. Wydajność 6000 stron w przypadku sprzedawanej oddzielnie butelki T7741. Podanych wydajności NIE ustalono na podstawie normy ISO/IEC 24711. Podana wydajność może różnić się w zależności od drukowanych obrazów, rodzaju używanego papieru, częstotliwości drukowania oraz warunków pracy, np. temperatury.

[3]Koszt jednej strony obliczony w oparciu o opublikowane cenniki ze stycznia 2013.

[4]Więcej informacji o produkcie, obsługiwanych językach i urządzeniach można znaleźć na stronie www.epsonconnect.eu

Uwagi dla redaktora

Informacje o firmie Epson

Epson jest globalnym liderem w dziedzinie technologii obrazowania i innowacyjności. W szerokiej ofercie firmy Epson znajdują się zarówno drukarki atramentowe, jak i projektory 3LCD, czujniki i inne mikrourządzenia. Chcąc pozyskać klientów z całego świata, firma Epson, jako przedsiębiorstwo zdobywające kolejne rynki, dostarcza możliwie najlepsze kompaktowe, energooszczędne i precyzyjne rozwiązania dla handlu oraz przemysłu.

Grupa Epson, na czele której stoi japońska firma Seiko Epson Corporation, zatrudnia ponad 81 000 pracowników w 97 spółkach na całym świecie. Jesteśmy niezwykle dumni z naszego wkładu w ochronę środowiska naturalnego oraz rozwój społeczności, w których działamy.

http://global.epson.com/

Epson Europe — informacje

Epson Europe B.V., z siedzibą główną w Amsterdamie, zapewnia obsługę rynków europejskich, dalekowschodnich, rosyjskich i afrykańskich. Zatrudniający 1757 pracowników oddział Epson Europe w roku fiskalnym 2011 osiągnął sprzedaż równą 1546 milionom euro. http://www.epson.eu

Wizja ekologiczna 2050  

http://eco.epson.com/