Epson rozszerza serię drukarek EcoTank o urządzenia z 5-kolorowym zestawem atramentów oraz zaawansowanymi funkcjami

Epson rozszerza serię drukarek EcoTank o urządzenia z 5-kolorowym zestawem atramentów oraz zaawansowanymi funkcjami

L3150

Niedrogie i bezproblemowe drukowanie stało się jeszcze lepsze

Firma Epson rozszerzyła swoją ofertę drukarek bez kartridży: w dwóch modelach wykorzystano nowy 5-kolorowy system zasilania w atrament (L7160 i L7180), dodatkowo stylowy i funkcjonalny design urządzeń EcoTank nowej generacji dostępny jest już także w podstawowych drukarkach domowych (tylko L3110/1 i L3150/1).

Użytkownicy poszukujący drukarki bez kartridży, do kreatywnych, jak i biurowych zadań, obecnie mogą wybrać jedno z nowych urządzeń 3 w 1 EcoTank firmy Epson — L7160 i L7180. Oparte są one na nowym 5-kolorowym systemie zasilania w atrament, zawierającym czerń fotograficzną i czarny atrament pigmentowy, dzięki czemu świetnie nadają się do uniwersalnych zastosowań, od druku zdjęć, rysunków i wykresów po dokumenty biurowe. Są wielozadaniowe — oferują druk mobilny, druk na płytach CD, drukowanie dwustronne oraz wyposażone są w czytnik kart. Model L7160 obsługuje druk w formacie A4, a L7180 dodatkowo A3.

 

Nowe modele L3110/1 i L3150/1 wprowadzają do oferty podstawowych drukarek domowych poszerzony zakres funkcji oraz udoskonalony wygląd. Ich nowoczesna budowa pozwala zaoszczędzić miejsce — pojemnik na atrament został przesunięty z boku na przód drukarki, dzięki czemu urządzenie jest bardziej kompaktowe i eleganckie. Ponadto ta zmiana ułatwia kontrolę stanu dostępnego w urządzeniu atramentu dzięki jego widocznemu poziomowi. Podstawą zmienionej konstrukcji jest udoskonalony system napełniania, który zaprojektowano tak, aby ograniczyć ryzyko zabrudzenia. Jest on idealny dla zapracowanych domowników. Ryzyko rozlania atramentu jest minimalne dzięki łatwym do otwierania butelkom, których nie trzeba ściskać, aby wlać atrament, i za pomocą których można uzupełnić atrament w danym pojemniku tylko przeznaczonym do niego kolorem. Te modele 3 w 1 mają w zestawie atrament nawet na 3 lata, 1co pozwala użytkownikom zaoszczędzić do 90% na kosztach atramentu 2. Model L3150/1 oferuje także funkcję druku mobilnego.

„Bardzo się cieszymy z wprowadzenia modeli L7160 i L7180 do naszej oferty, ponieważ są świetną propozycją dla m.in. profesjonalistów z agencji reklamowych, organizacji edukacyjnych, a także fotografów. Nowy, 5-kolorowy system zasilania atrament jest tym, czego potrzeba, by tworzyć rozmaitego rodzaju zdjęcia i dokumenty, a szeroki zakres funkcji pozwoli z łatwością wykonać każde zadanie.

Jesteśmy przekonani, że drukarki L3110/1 i L3150/1 będą równie popularne wśród użytkowników domowych. Kompaktowa, przemodelowana konstrukcja EcoTank zdobyła uznanie wśród klientów biznesowych, dlatego postanowiliśmy wprowadzić ją również do urządzeń domowych, aby użytkownicy mogli cieszyć się nowoczesnym stylem i rozszerzoną funkcjonalnością” — powiedziała Magdalena Ośka, Senior Sales Manager Transactional w Epson Europe.

 

Najważniejsze cechyL3110/1L3150/1L7160L7180
Drukowanie A4, skanowanie, kopiowanieDrukowanie w formacie A3+
Samodzielnie uzupełniany, przedni pojemnik na atrament o dużej pojemności i udoskonalone butelki z atramentem
Zintegrowany pojemnik na atrament o bardzo wysokiej pojemności
Technologia druku, głowica drukująca Micro Piezo
Wydajność drukowania zdjęćxx1500 zdjęć[3]1500 zdjęć[3]
Szybkość drukowania: XX/XX str./min [4]10/510/513/1013/10
Ekran/wyświetlaczxxKolorowy wyświetlacz LCD 6,8 cmKolorowy wyświetlacz LCD 6,8 cm
Dwa podajniki papieruxx
Drukowanie bez marginesów oraz drukowanie na płytach CD/DVDxx
Czytnik kart SDxx
1 rok lub 30 000 str. (do 3 lat po rejestracji) [5]
Złącza: Wi-Fi, Wi-Fi Directx+Ethernet+Ethernet
Szybkie i łatwe bezprzewodowe drukowanie przez Wi-Fi bezpośrednio ze smartfonów i tabletów z użyciem aplikacji Epson iPrint [4]x
Obsługa Epson Connect (Email Print, Remote Print Driver) [6]x
Niebieski panel sterowaniaL3111L3151xx
[1] 3-letni okres, na jaki wystarczy zapas atramentu, oszacowano na podstawie średniej miesięcznej liczby drukowanych stron wynoszącej 225 wydrukowanych stron na domowych i biurowych drukarkach EcoTank oraz 40 zdjęć dla drukarek fotograficznych EcoTank. Obliczenia oparto na najniższej wydajności dołączonej butelki z czarnym atramentem w przypadku drukarek domowych i biurowych oraz najniższą wydajnością atramentu fotograficznego w przypadku drukarek fotograficznych.

[2] Średnia liczba wymaganych wkładów/oszczędność podczas drukowania tej samej liczby stron przy użyciu dostarczonych w zestawie butelek z atramentem z serii EcoTank (z wyjątkiem L805, L810, L850, L7160, L7180), bez uwzględniania kosztów sprzętu. Do porównania użyto modelu EcoTank A4 i średnich kosztów eksploatacji 10 najlepiej sprzedających się modeli w Europie Środkowo-Wschodniej, na Bliskim Wschodzie i w Afryce w okresie od kwietnia 2017 r. do marca 2018 r., na podstawie raportu IDC o liczbie wydruków w regionie EMEA (dane na I kwartał 2018 r.) i raportu IDC o zużyciu materiałów eksploatacyjnych w regionie EMEA (dane na 2 połowę 2017 r.). Koszty wydruku obliczone dla wkładów standardowych i XL dostępnych w Europie Środkowo-Wschodniej, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, zgodnie z danymi IDC dla tego samego okresu. W celu obliczenia średniej ceny sprzedaży podzielono przychody przez liczbę sztuk. Wydajność wkładów atramentowych podana na stronach internetowych producentów.

[3] Podana wydajność przewidywana w oparciu o oryginalną metodologię firmy Epson na podstawie symulacji druku wzorców testowych zgodnie z normą ISO/IEC 29103, przy wykorzystaniu atramentów dołączonych do drukarki i na podstawie liczby zdjęć wydrukowanych w formacie 10 x 15 cm. Podanych wydajności NIE ustalono na podstawie normy ISO/IEC29102. Podana wydajność może różnić się w zależności od drukowanych obrazów, rodzaju używanego papieru, częstotliwości drukowania oraz warunków pracy, np. temperatury. Podczas wstępnej konfiguracji drukarki pewna ilość atramentu zostaje zużyta do zapełnienia dysz głowicy drukującej. Z tego powodu wydajność początkowego zestawu może być niższa.
[4] Ustalono zgodnie z normą ISO/IEC 24734 obrazującą średnią ESAT testów kategorii biznesowej dla druku jednostronnego. Więcej informacji na stronie www.epson.eu/testing.
[5] Więcej informacji można znaleźć na stronie www.epson.pl/gwarancjanadrukarki.
[6] Wymaga bezprzewodowego połączenia z Internetem. Więcej informacji o produkcie, obsługiwanych językach i urządzeniach można znaleźć na stronie www.epson.pl/connect.