Epson rzuca wyzwanie monitorom i telewizorom, wprowadzając wielofunkcyjne rozwiązanie obsługujące obrazy o przekątnej do 100 cali

Interaktywne ekrany i komunikacja Skype upraszczają prowadzenie spotkań i motywują do współpracy

Epson rzuca wyzwanie monitorom i telewizorom, wprowadzając wielofunkcyjne rozwiązanie obsługujące obrazy o przekątnej do 100 cali

3 stycznia 2017 — Nowy i intuicyjny projektor firmy Epson, EB-1460Ui, ułatwia współpracę i łączność w salach konferencyjnych. Dzięki rozwiązaniom, takim jak Wi-Fi, praca zdalna i obsługa spotkań przez Skype na ekranach Full HD o przekątnej do 100 cali nasz projektor[1] ułatwia współpracę niezależnie od tego, czy członkowie zespołu znajdują się w jednym pomieszczeniu czy są oddaleni od siebie o setki lub tysiące kilometrów.

 „Dzięki naszemu najnowszemu rozwiązaniu do pomieszczeń konferencyjnych w małych i średnich firmach można stworzyć przyszłościowe i produktywne miejsce pracy, w którym liczy się wydajność i komunikacja — powiedział Andrzej Bieniek, Business Account Manager z firmy Epson. „Te najwyższej klasy projektory Wi-Fi o ultrakrótkim rzucie wykorzystują najnowszą technologię do udostępniania i interaktywnej prezentacji materiałów w niebywale realistycznych kolorach na ekranach do 100 cali w rozdzielczości Full HD. Ten poziom jakości jest poza zasięgiem budżetowych monitorów i telewizorów z płaskim ekranem. Projektory te zapewniają najkorzystniejszy sposób skalowania rozmiaru ekranu i ułatwiają tworzenie nowoczesnego, wydajnego i interaktywnego środowiska pracy”.

Funkcja podziału ekranu pozwala wyświetlać materiały z dwóch źródeł — można np. jednocześnie prezentować przygotowany materiał i hostować obraz wideokonferencji. Można łatwo zapisywać, wysyłać i drukować materiały z tablicy, a wbudowany głośnik o mocy 16 W pozwala bez problemu wzbogacić prezentację o materiały audio bez dodatkowego wyposażenia i okablowania. Jest to najlepsze rozwiązanie dla firm, które dbają o bezpieczeństwo danych — wszystkie modele oferują ochronę hasłem dla materiałów udostępnianych z tablicy, szyfrowanie haseł do treści na tablicy oraz bezprzewodową ochronę danych.

Model EB-1460Ui jest wielofunkcyjnym rozwiązaniem, które ułatwia współpracę w pomieszczeniach konferencyjnych dzięki obsłudze głosu i obrazu w usłudze Skype i wielu innych funkcji interaktywnych. Zdalna obsługa pomaga ograniczyć koszty podróży, a funkcja zdalnego pulpitu oferuje swobodę i elastyczność, ponieważ po odejściu od komputera prezentację można prowadzić z dowolnego miejsca w biurze. Funkcje dotykowe ułatwiają sterowanie prezentacją, a proste opcje współdzielenia i strumieniowania dostępne w aplikacji iProjection1 pozwalają udostępniać różne materiały. Urządzenie wyposażone także zostało w możliwość przekazywania obrazu Miracast, która pozwala łatwo udostępniać ekran dowolnego wyposażonego w tę funkcję urządzenia z systemem Android/Windows.

Oprócz EB-1460Ui w serii są jeszcze dwa inne modele o ultrakrótkim rzucie, które wyświetlając obraz o przekątnej do 100 cali bez odbłysków, zapewniają możliwie najwyższy komfort odbiorcom. Modele EB-1460Ui, EB-1450Ui i EB-1440Ui wykorzystują technologię 3LCD firmy Epson, która zapewnia jasny i żywy obraz o jasności na poziomie do 4400 lumenów. W tej serii dostępna jest również imponująca rozdzielczość WUXGA, która przy współczynniku 1920x1200 zapewnia jeszcze lepszą jakość obrazu niż Full HD. Przedłużony czas eksploatacji lampy do 10 000 godzin w trybie Eco dodatkowo pomaga obniżyć koszty energii i serwisu.

Model EB-1460Ui będzie dostępny od marca 2017 r. w cenie 13 452 zł, natomiast EB-1450Ui i EB-1440Ui są dostępne w sprzedaży od stycznia 2017 za 12 734 zł oraz 11 649 zł (rekomendowane ceny bez VAT).

Funkcje

EB-1460Ui

EB-1450Ui

EB-1440Ui

Interaktywność przy pomocy dwóch piór

Obsługa dotykowa

-

Przekazywanie obrazu

-

-

Łączność bezprzewodowa

Wyjątkowa jakość obrazu dzięki technologii 3LCD firmy Epson

Wysokie natężenie światła białego i barwnego

Rozdzielczość rzeczywista

WUXGA

WUXGA

WUXGA

Jasność

4400 lumenów

3800 lumenów

3800 lumenów

Rozmiar ekranu od 100 cali

Wysoki współczynnik kontrastu gwarantuje lepsze i dokładniejsze odwzorowanie detali (16 000:1)

Długi okres eksploatacji lampy (5000 godz. w trybie normalnym i 10 000 godzin w trybie eco) oraz dłuższy cykl konserwacji filtra (5000 godz. w trybie normalnym i 10 000 godzin w trybie eco)

Udostępnianie tablicy

Korekcja geometrii obrazu w poziomie i pionie

Interaktywne pióra z miękką końcówką w wersji z filcem lub teflonem

2 wejścia HDMI do wyświetlania zawartości wideo i audio w jakości HD

Adnotacje bez użycia komputera

Sterowanie projektorem za pomocą ekranu

Narzędzia Easy Interactive Tools

Funkcja wyciszenia dźwięku i dynamiczna kontrola lampy

Funkcja dzielenia i przesuwania ekranu

 

–Koniec–

Uwagi dla redaktora

Informacje o firmie Epson

Firma Epson jest globalnym liderem w dziedzinie technologii, która łączy ludzi, rzeczy i informacje. Tworzone przez nią produkty są wydajne, kompaktowe i precyzyjne. W szerokiej ofercie firmy Epson znajdują się zarówno atramentowe drukarki i urządzenia wielofunkcyjne, jak i projektory 3LCD, inteligentne okulary, systemy czujników i roboty przemysłowe. Celem firmy jest wspieranie innowacyjności i wykraczanie poza oczekiwania klientów związane z drukiem, komunikacją wizualną, urządzeniami przenośnymi i robotyką.

Grupa Epson, na czele której stoi japońska firma Seiko Epson Corporation, zatrudnia ponad 67 000 pracowników w 90 spółkach na całym świecie. Jesteśmy niezwykle dumni z naszego wkładu w rozwój społeczności, w których funkcjonujemy, oraz ciągłych starań o minimalizację wpływu na środowisko.

www.global.epson.com

Informacje o firmie Epson Europe

Epson Europe B.V., z siedzibą główną w Amsterdamie, zapewnia obsługę rynków europejskich, bliskowschodnich, rosyjskich i afrykańskich. Zatrudniający 1700 pracowników oddział Epson Europe w roku fiskalnym 2015 osiągnął sprzedaż równą 1577 mln euro. http://www.epson.pl

Wizja ekologiczna 2050  

http://eco.epson.com/


[1] Na podstawie udziałów w rynku interaktywnych projektorów o ultrakrótkim rzucie, FutureSource 2016.