Epson SC-P20000: ultraszybkie, doskonałe wydruki wielkiego formatu

SC-P20000 łączy najwyższą szybkość druku z najlepszą jakością w rozdzielczości 600 x 600 dpi i wyższej

Epson SC-P20000: ultraszybkie, doskonałe wydruki wielkiego formatu

7 stycznia 2015 – Firma Epson przedstawia model SC-P20000 - najnowszego członka linii produktowej drukarek SC-P. Dzięki połączeniu najszybszych prędkości druku i doskonałej jakości urządzenie idealnie nadaje się do precyzyjnego drukowania wielkoformatowych zdjęć. Zestaw innowacyjnych technologii i funkcji sprawia też, że najnowszy produkt Epsona jest wygodny i przyjazny w obsłudze.

Stworzona dla fotolabów, zakładów fotograficznych, punktów usług poligraficznych i firm szukających drukarki na własne potrzeby, SC-P20000 doskonale radzi sobie z tworzeniem wysokiej jakości zdjęć, szyldów i oznakowań. Aby umożliwić użytkownikom korzystania z wysokiej wydajności bez kompromisów w zakresie jakości, drukarkę wyposażono w głowicę drukującą Micro PrecisionCore TFP, która pozawala osiągnąć znakomite rezultaty, nawet w niższych trybach jakości. W celu zwiększenia płynności pracy wspiera ją precyzyjna technologia podawania mediów, w tym nowo opracowany stabilizator podawania papieru i system rolek prowadzących.

“Wiedząc o tym, że odbiorcy długo czekali na następcę bardzo popularnej drukarki Epson Stylus Pro 11880 wprowadziliśmy SC-P20000, będącą znacznie więcej niż tylko zmianą na wyższy model. Ta drukarka łączy w sobie najwyższe szybkości druku z doskonałą jakością wydruków, jakiej oczekują nasi klienci, a równocześnie wprowadza szereg innowacyjnych funkcji i usprawnienia obsługi” - mówi Tomasz Kuciński, Senior Account Manager – LFP z Epson

W celu zapewnienia wysokiej jakości oczekiwanej przez rynek, SC-P20000 wyposażono w szereg funkcji pozwalających na uzyskanie najbardziej dokładnych, precyzyjnych i zgodnych z oryginałem rezultatów. Za doskonałe oddanie barw odpowiada zestaw dziesięciu nowych atramentów Epson UltraChrome Pro 10-kolor, co przekłada się na uzyskanie fantastycznie wyglądających wydruków. Głębię i bogactwo odcieni czerni uzyskano stosując atramenty Photo and Matte Black. Lepsze przejścia tonalne i zmniejszenie ziarna zapewnia K4 i technologia zmiennej wielkości kropli (Multi Size Droplet Technology - MSDT), zaś nowa struktura głowicy drukującej to mniejsze wibracje i precyzyjne zarządzanie wielkością kropli atramentu i ich umiejscowieniem. Aby zapewnić spójność wydruku, bez konieczności stosowania drogich dodatków, narzędzie Epson Colour Calibration pozwala w prosty sposób użytkownikom zarządzać odwzorowaniem kolorów.

SC-P20000 nie tylko zapewnia doskonale rezultaty - jest jednocześnie urządzeniem prostym w obsłudze i konserwacji, dzięki czemu użytkownicy cieszyć się mogą drukowaniem bez problemów. Rozpoczęcie pracy ułatwia ilustrowany przewodnik użytkownika oraz kolorowy panel LCD. Jeśli chodzi o obsługę, zmienianie i przełączanie mediów do druku, proces jest szybki i nie wymaga wysiłku. Podczas drukowania, przezroczyste okno w pokrywie drukarki i rolki pozwala użytkownikom na sprawdzenie stanu druku oraz ilości pozostałego nośnika. Po zakończeniu drukowania głowica wraz z nasadką z atramentem, umieszczana jest w pozycji pozwalającej na samodzielne czyszczenie przez użytkownika, co pozwala zaoszczędzić na kosztach.

Komfort użytkowania i wydajność mogą być dodatkowo zwiększone być poprzez wykorzystanie opcjonalnego modułu Adobe Post Script; a opcjonalna instalacja dysku twardego umożliwia drukowanie bezpośrednio z panelu urządzenia, bez potrzeby podłączania komputera.

SC-P20000 będzie dostępna od marca 2016.


 

Informacje o firmie Epson

Epson jest globalnym liderem w dziedzinie innowacyjności, którego rozwiązania wykraczają poza oczekiwania klientów, niezależnie od tego, czy są to produkty do użytku w domu, biurze, handlu czy przemyśle. W szerokiej ofercie firmy znajdują się zarówno drukarki atramentowe, systemy drukowania i projektory 3LCD, jak i roboty przemysłowe, inteligentne okulary i systemy czujników. Są one kompaktowe, energooszczędne i precyzyjne.

Grupa Epson, na czele której stoi japońska firma Seiko Epson Corporation, zatrudnia ponad 73 000 pracowników w 94 spółkach na całym świecie. Jesteśmy niezwykle dumni z naszego wkładu w ochronę środowiska naturalnego oraz rozwój społeczności, w których funkcjonujemy.

http://global.epson.com

Epson Europe

Epson Europe BV z Amsterdamu to regionalna centrala grupy odpowiedzialna za Europę, Środkowy Wschód, Rosję i Afrykę. Zatrudniający 1700 pracowników oddział Epson Europe w roku fiskalnym 2013 osiągnął sprzedaż równą 1517 milionom euro.

www.epson.eu

Wizja środowiskowa 2050

http://eco.epson.com