Epson sponsorem 12. Mistrzostw Świata Juniorów IAAF w Bydgoszczy

Jako oficjalny partner IT, Epson dostarczy rozwiązania technologiczne, które umożliwią pomiary oraz analizę wyników sportowców oraz przygotuje systemy informatyczne dla komentatorów i prasy.

Warszawa/Bydgoszcz, 7 lipca 2008 – Firma Epson została sponsorem 12. Mistrzostw Świata Juniorów IAAF* w Lekkoatletyce, które odbędą się w Bydgoszczy w dniach 8 – 13 lipca 2008 roku. Jako oficjalny partner IT Mistrzostw Świata Juniorów IAAF, Epson będzie dostarczał wyniki poszczególnych konkurencji oraz zapewni wsparcie informatyczne. Innowacyjna technologia Epsona będzie używana do oceniania techniki zawodników podczas skoku w dal i trójskoku. Epson zagwarantuje też, że rezultaty i kluczowe informacje o poszczególnych dyscyplinach będą natychmiast przekazywane za pośrednictwem systemów informatycznych do komentatorów i mediów oraz do publiczności przed telewizorami i na stadionie.

12. Mistrzostwa Świata Juniorów IAAF, po raz pierwszy rozgrywane na Stadionie Zawiszy w Bydgoszczy, zgromadzą najbardziej obiecujących młodych lekkoatletów (w wieku od 18 do 19 lat) z całego świata. Rozgrywane co dwa lata od 1986 roku Mistrzostwa Świata Juniorów stale zyskują na popularności, a impreza w Bydgoszczy przyciągnęła sportowców z rekordowej liczby 183 krajów.

Koordynowanie systemów IT podczas tak dużych zawodów jak Mistrzostwa Świata Juniorów wymaga szybkości, dokładności i niezawodności, co daje Epsonowi znakomitą okazję do pochwalenia się swoimi możliwościami technologicznymi. Na przykład oryginalny system Epson Performance Evaluation (EPE) pozwoli telewidzom oglądać zawody z zupełnie nowej perspektywy dzięki trójwymiarowej analizie skoku w dal i trójskoku. Co więcej, analiza ta pozwoli sportowcom lepiej zrozumieć i ulepszyć technikę skoku. Natomiast unikatowy system Commentator Information System (CIS) służy do zestawiania, przesyłania i oglądania wyników z toru i boiska w czasie rzeczywistym. Na Stadionie Zawiszy w Bydgoszczy Epson ustawi 78 interaktywnych monitorów z ekranem dotykowym. Zapewnią one przedstawicielom mediów bieżący dostęp do szczegółowych informacji o konkurencjach, na przykład do list startowych i wyników, a także do harmonogramu zawodów, informacji historycznych, profilów zawodników oraz powtórek akcji. Te stale aktualizowane informacje stanowią również podstawę dla informacji dostarczanych fanom lekkoatletyki z całego świata przez telewizję i media internetowe, w tym oficjalną witrynę IAAF (www.iaaf.org).
*International Association of Athletics Federations
Systemy te będą obsługiwane przez międzynarodowy zespół, a dodatkowym wsparciem będą szybkie i wydajne drukarki laserowe używane w biurze prasowym oraz przez lokalny komitet organizacyjny. W świecie, w którym ułamki sekund i milimetry decydują o sukcesie lub porażce, precyzyjne systemy Epsona są gwarancją na bezproblemowy przebieg 12. Mistrzostw Świata Juniorów IAAF.
„Epson jest dumny z tego, że jest zaufanym partnerem IAAF — powiedział Eiji Ide, prezes i dyrektor generalny Epson Europe. — Podobnie jak atleci dążą do osiągania coraz wyższych celów, korporacyjna kultura kreatywności i determinacji stale motywuje Epsona do dostarczania produktów i usług, które przekraczają oczekiwania użytkowników”.


Więcej informacji o wsparciu Epsona dla cyklu zawodów IAAF World Series można znaleźć pod adresem http://www.epson.co.jp/e/community/sports/

Informacje o technologii Epsona związanej z przetwarzaniem obrazu można znaleźć pod adresem http://www.epson.co.jp/e/technology/technology_index.html

Więcej informacji o produktach Epsona dostępnych na całym świecie można znaleźć pod adresem http://www.epson.com


Opis usług, które Epson będzie świadczył podczas Mistrzostwa Świat Juniorów IAAF w Bydgoszczy w dniach 8 – 13 lipca 2008 roku:

1. System EPE
System EPE system – opracowany przez inżynierów Epsona – zostanie zastosowany w Bydgoszczy podczas skoku w dal i trójskoku. System ten analizuje zawody z nowej perspektywy, zapewniając telewidzom informacje, do których kiedyś nie mieli dostępu. Natychmiast po każdym skoku zostanie przeprowadzona analiza, która ujawni uprzednio nierejestrowane dane (wyniki nieoficjalne). Będą one pokazywać ułożenie stopy zawodnika na desce podczas skoku w dal oraz długość każdej z trzech faz trójskoku.

2. Kompilacja list startowych, obliczanie i transmisja wyników konkurencji
System będzie kompilował listy startowe, a po każdym wyścigu lub konkurencji pomiary czasu dostarczone przez Seiko będą używane do utworzenia nowej listy startowej albo zestawienia ostatecznych wyników. Informacje te będą przesyłane do punktów druku na terenie stadionu i drukowane za pomocą szybkich drukarek Epsona. Dokumenty będą rozpowszechniane wśród urzędników IAAF oraz przedstawicieli mediów i używane do relacjonowania zawodów.

3. Systemy informatyczne dla komentatorów i prasy
Informacje niezbędne dla komentatorów będą dostarczane przez 78 multimedialnych terminali Epsona umieszczonych w sektorze telewizyjno-prasowym na trybunie głównej. Panele dotykowe działają w ramach intranetowego systemu, zapewniając komentatorom i innym przedstawicielom mediów bieżący dostęp nie tylko do list startowych i wyników, ale również do harmonogramu zawodów, informacji historycznych oraz profilów poszczególnych sportowców.
Więcej informacji udzielają:

Epson Deutschland GmbH ComPress SA
Oddział w Polsce
Olaf Krynicki Kamil Kozłowski
tel. (22) 375 75 16 tel. (22) 515 02 15
fax. (22) 375 75 01 fax (22) 515 02 04
e-mail: olaf.krynicki@epson.de e-mail: kkozlowski@compress.com.pl
Internet: www.epson.pl


Informacje o firmie Epson

Epson jest światowym liderem w dziedzinie produktów do obróbki obrazu, w tym drukarek, projektorów 3LCD oraz małych i średnich monitorów LCD. Dzięki innowacyjnej, twórczej kulturze Epson przekracza wyobrażenia i oczekiwania klientów na całym świecie, oferując produkty znane z niedoścignionej jakości, funkcjonalności, zwartości i energooszczędności.
Grupa Epson zatrudnia 88 925 pracowników w 109 firmach na całym świecie i czerpie dumę z wpływu, jaki wywiera na środowisko i na lokalne społeczności. Pod kierunkiem japońskiej firmy Seiko Epson Corp. grupa zanotowała w roku fiskalnym 2007 skonsolidowane przychody w wysokości 1347 miliardów jenów.
Epson Europe B.V. z siedzibą w Amsterdamie to regionalna centrala firmy w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Rosji i w Afryce. Epson Europe zatrudnia 2400 pracowników i w roku fiskalnym 2007 zanotował obroty w wysokości 1854 milionów euro.