Epson sponsorem 12. Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce Berlin 2009

3 sierpnia 2009 – Epson, lider w dziedzinie technologii przetwarzania obrazu, przygotowuje kilka ekscytujących imprez, które będą towarzyszyć 12. Mistrzostwom Świata IAAF w Lekkoatletyce. Firma jest oficjalnym partnerem informatycznym zawodów, które odbędą się w Berlinie w dniach 15 – 23 sierpnia 2009 roku.


Epson, lider w dziedzinie technologii przetwarzania obrazu, przygotowuje kilka ekscytujących imprez, które będą towarzyszyć 12. Mistrzostwom Świata IAAF w Lekkoatletyce. Firma jest oficjalnym partnerem informatycznym zawodów, które odbędą się w Berlinie w dniach 15 – 23 sierpnia 2009 roku.

Jako oficjalny partner informatyczny Mistrzostw Świata IAAF 2009, Epson dostarczy kluczowe technologie, w tym precyzyjny dotykowy system informacji dla komentatorów (Commentator Information System, CIS) i system oceny techniki zawodników (Epson Performance Evaluation, EPE). Te najnowocześniejsze systemy Epsona będą wspomagać komentatorów, dziennikarzy i sportowców, zapewniając im natychmiastowy dostęp do danych o wydajności, statystyk i wyników.

System oceny techniki zawodników oferuje trójwymiarową analizę skoku w dal oraz trójskoku i generuje dane na użytek systemu informacji dla komentatorów. Analizuje położenie stopy sportowca na belce do skoku w dal, a także długości poszczególnych faz trójskoku.

Ponadto firma zorganizuje dziennikarzom wycieczki „za kulisy” słynnego Stadionu Olimpijskiego
w Berlinie — areny mistrzostw —
i ufunduje nagrody w konkursach. Wcześniej Epson będzie sponsorem niemal 700-kilometrowego biegu dobroczynnego z siedziby głównej Epson Germany w Meerbusch na Stadion Olimpijski.

Być może najbardziej ekscytującym wydarzeniem będzie przekształcanie jednej
z głównych arterii Berlina (bulwaru Unter den Linden) w wielką galerię uliczną
z imponującą kolekcją zdjęć zainspirowanych lekką atletyką i zrobionych przez najsłynniejszych fotografów w ciągu ostatnich 25 lat. Aby eksponaty wywierały duże wrażenie i zapadały w pamięć, zdjęcia o wymiarach 200 x 135 cm zostaną wydrukowane na drukarce wielkoformatowej Epson Stylus Pro GS6000.

Andrea Koepfer, menedżer ds. PR
i sponsoringu na region EMEA
w Epson Europe, powiedziała: „Koordynowanie systemów IT na tak dużej imprezie wymaga szybkości, precyzji i niezawodności — to doskonała okazja, aby Epson mógł pochwalić się swoją innowacyjną technologią druku i przetwarzania obrazu. Podobnie jak sportowcy stawiają sobie coraz ambitniejsze cele, tak my zawsze staramy się dostarczać produkty i usługi, które przekraczają oczekiwania naszych klientów”.

Epson już po raz siódmy wystąpi w roli oficjalnego partnera informatycznego (od 1997 roku) Mistrzostw Świata IAAF w Lekkoatletyce. W tegorocznych mistrzostwach weźmie udział około dwóch tysięcy sportowców z ponad dwustu krajów i terytoriów zależnych. Ocenia się, że mistrzostwa będą śledzone przez ponad 6,5 miliarda telewidzów na całym świecie i 500 000 widzów na miejscu, a zatem będą nie tylko największymi na świecie zawodami lekkoatletycznymi, ale również największą imprezą sportową w 2009 roku.

Więcej o technologii wspierającej mistrzostwa można znaleźć w witrynie firmy Epson oraz na oficjalnej stronie 12. Mistrzostw Świata IAAF w Lekkoatletyce (www.berlin2009.org).