Epson Stylus Pro 11880

64-calowy Stylus Pro 11880 to pierwsza na świecie drukarka wielkoformatowa wyposażona w najnowocześniejszą głowicę drukującą firmy Epson oraz atramenty UltraChrome K3 z kolorem Vivid Magenta. Jest przeznaczona dla osób zawodowo zajmujących się fotografią, sztuką i wydrukami próbnymi.

Epson Stylus Pro 11880


Stylus Pro 11880 to pierwsza wielkoformatowa, 64-calowa drukarka firmy Epson. Jest wyposażona w najnowszą głowicę drukującą MicroPiezo Thin Film Piezo (TFP) i zoptymalizowana pod kątem technologii atramentu pigmentowego. Ośmiokolorowy zestaw atramentów stanowi nową formułę UltraChrome K3 z kolorem Vivid Magenta. Poszerza to gamę kolorów i sprawia, że technologia UltraChrome K3 staje się jeszcze bardziej atrakcyjna dla profesjonalistów. Stylus Pro 11880 zaprojektowano pod kątem produktywności: każdy kartridż mieści aż 700 ml atramentu. Nowe złącze Gigabit Ethernet zapewnia dużą szybkość przetwarzania danych, a technologia Epson Super Halftone podnosi jakość i zwiększa rozdzielczość obrazu. Dzięki oferowanym funkcjom oraz zestawowi atramentów Stylus Pro 11880 jest najbardziej zaawansowaną wielkoformatową drukarką cyfrową na rynku.
Nowa głowica TFP spełnia wszystkie wymagania stawiane profesjonalnej drukarce — jakość, trwałość i szybkość. Gęstość dysz zwiększono ze 180 do 360 dpi, co jest światowym rekordem w przypadku głowicy drukującej wykorzystującej technologię piezoelektryczną. Epson podwoił liczbę dysz na głowicy drukującej, utrzymując ten sam rozmiar kropli atramentu i zwiększając szybkość druku. Pomimo mikroskopijnych rozmiarów elementów ta głowica MicroPiezo nowej generacji oferuje wszystkie zalety bieżących głowic, w tym technologię zmiennego rozmiaru kropli Variable-sized Droplet Technology. Kontrola menisku pomaga tworzyć doskonale okrągłe kropki i zarządza siłą uderzenia kropli. Usprawnia też wyrzucanie kropli z dyszy, jeszcze bardziej zwiększając szybkość druku.
Technologia UltraChrome K3 z kolorem Vivid Magenta poszerza gamę barw UltraChrome K3 i stanowi przełom w chemii pigmentowej. Pełny zestaw atramentów składa się z dziewięciu nabojów: czarny fotograficzny (Photo Black), czarny matowy (Matte Black), jasny czarny (Light Black), jasno jasny czarny (Light Light Black, turkusowy (Cyan), jasnoturkusowy (Light Cyan), żółty (Yellow), żywy purpurowy (Vivid Magenta) i żywy jasnopurpurowy (Vivid Light Magenta). W dwóch tuszach purpurowych wykorzystano nowe pigmenty o dużej gęstości, które pozwalają uzyskać intensywniejsze odcienie błękitu i purpury, na przykład w pejzażach morskich
i krajobrazach. Kartridże z tuszem czarnym fotograficznym i matowym instaluje się jednocześnie, nie trzeba ich wymieniać. Najodpowiedniejszy tusz czarny jest wybierany automatycznie w zależności od typu nośnika.
Atramenty UltraChrome K3 z kolorem Vivid Magenta zapewniają doskonały balans szarości oraz brak przebarwień. Zachowują też wszystkie zalety poprzedniej generacji UltraChrome K3, na przykład precyzję odwzorowania kolorów neutralnych i ciemnych, znakomitą krótkookresową stabilność barw oraz płynne przejścia tonalne między cieniami a światłami. Nowy zestaw atramentów eliminuje segmentację. Trwała głowica drukująca Epson Micro Piezo oferuje też niedoścignioną spójność wydruków — każdy następny wygląda tak samo jak pierwszy, nawet, jeśli dzieli je kilka miesięcy. Jest to istotne dla użytkowników, którzy drukują materiały w seriach o ograniczonym nakładzie.
Stylus Pro 11880 jest zgodny z szeroką gamą nośników firmy Epson o grubości do 1,5 mm, w tym papieru błyszczącego i matowego, kartonu matowego, papieru artystycznego i papieru zwykłego. Drukarka jest wyposażona w automatyczną rolkę odbierającą, przydatna podczas druku wysokonakładowego. Obsługuje też druk na ciętych arkuszach o rozmiarach od A3 do 162,5 cm. Opcjonalny kosz na papier zapewnia czyste i bezpieczne składowanie wydruków.
Epson uruchamia też serwis MyEpsonprinter.eu. Ten nowy portal pozwala posiadaczom drukarek Epson Stylus Pro uzyskać najbardziej aktualne informacje techniczne oraz monitorować wydajność każdej drukarki. W zabezpieczonej witrynie użytkownicy mogą przeglądać zrealizowane zadania druku, informacje o sprzęcie i dane historyczne, a także śledzić kluczowe wskaźniki wydajności, takie jak koszt eksploatacji i koszt jednego wydruku. Z witryny MyEpsonprinter.eu mogą również korzystać serwisanci, aby szybko zidentyfikować przyczynę i zasięg ewentualnych problemów, co oszczędza czas i zmniejsza koszty rozmów telefonicznych.
„Badania firmy Epson nad atramentami pigmentowymi od dawna wyróżniają jej drukarki, które dzięki wysokiej jakości druku stały się symbolem sprzętu dla profesjonalistów. Wprowadzenie nowej drukarki 64-calowej oznacza nie tylko zwiększenie rozmiaru, ale również jeszcze większą jakość i jeszcze bardziej naturalne wydruki” – powiedział Tomasz Kuciński, odpowiedzialny za drukarki wielkoformatowe w polskim oddziale firmy Epson.
Epson Stylus Pro 11880 — kluczowe cechy i funkcje:
 • Profesjonalna obsługa papieru do szerokości 64 cali (162,5 cm)
 • Spójne wydruku dzięki głowicy drukującej Epson MicroPiezo TFP
 • Technologia atramentowa Epson UltraChrome K3 z kolorem Vivid Magenta
 • Standardowe złącza USB 2.0 i Gigabit Ethernet
 • Elastyczna obsługa papieru: rolki albo arkusze od formatu A3/tabloidowego do 162,5 cm z drukiem bezmarginesowym (BorderFree) na rolkach o szerokości od 25,4 do 162,5 cm
 • Przyjmuje nośniki o grubości do 1,5 mm
 • Produktywny druk dzięki wbudowanemu systemowi automatycznego cięcia nośnika oraz rolce odbiorczej
 • Rejestrowanie informacji o papierze dzięki systemowi śledzenia i identyfikacji kodów kreskowych
 • Doskonałe przetwarzanie obrazów dzięki technologii Epson Super-Halftone Screening
 • Łatwość użycia i konserwacji dzięki systemowi automatycznego wykrywania kropli atramentu
 • Duża jakość druku, maksymalna rozdzielczość 2880 x 1440 dpi
 • Dziewięć oddzielnych kartridży z atramentem o pojemności 700 ml
 • Automatyczna zmiana z czarnego fotograficznego na czarny matowy
 • Technologia ciśnieniowych kartridży z atramentem
 • Duża szybkość mechanizmu drukującego
 • Duży, podświetlany ekran LCD o przekątnej 2,5”
 • System wskaźników LED informujących o poziomie atramentu
 • Zgodna z serwisem MyEpson Printer
 • Stylus Pro 11880 — Informacje o cenie można uzyskać u lokalnego przedstawiciela firmy Epson; dostępna od września 2007 roku