Epson Stylus Pro 3880 zwiększa jakość i komfort druku wielkoformatowego

Epson poinformował, że wprowadza do sprzedaży profesjonalną drukarkę fotograficzną formatu A2+, Epson Stylus Pro 3880. Drukarka obsługuje wiele różnorodnych nośników i może być używana zarówno przez profesjonalnych fotografów, jak i ambitnych amatorów.

Epson Stylus Pro 3880 zwiększa jakość i komfort druku wielkoformatowego


Epson Stylus Pro 3880 używa zaawansowanych atramentów czwartej generacji, UltraChrome K3 z kolorem Vivid Magenta, które oferują trwałe, wielkoformatowe wydruki wysokiej jakości zarówno w czerni i bieli, jak i w pełnym kolorze. Drukarka cechuje się dużą szybkością oraz elastycznością, więc nadaje się do wielu różnych zastosowań, a dzięki wyjątkowo małym rozmiarom jest idealna dla użytkowników, którzy dysponują ograniczonym miejscem w studio. Epson Stylus Pro 3880 oferuje wszystkie dodatkowe funkcje, do których przywykli użytkownicy urządzeń Epsona, w tym szybką łączność USB 2.0 i Ethernet.

Oddzielne wkłady z atramentem zmniejszają koszty druku kolorowego, a opatentowana głowica drukująca Epson Micro Piezo™ gwarantuje precyzyjne rozmieszczenie atramentu. Połączenie atramentów pigmentowych Epsona z głowicą Epson Micro Piezo pozwala uzyskać wydruki o doskonałej stabilności kolorów, odporności na światło oraz gradacji barw. Artyści lub inni użytkownicy, drukujący prace w kolekcjonerskich nakładach mają pewność, że każdy wydruk będzie wyglądał tak samo jak pierwszy, nawet jeśli zostaną utworzone w odstępie kilku miesięcy.

Epson Stylus Pro 3880 oferuje specjalny tryb sterownika, w którym profesjonalni użytkownicy mogą uzyskać specjalne tony czarne i klarowne biele, co oznacza wyższy stopień precyzji i artystycznej kontroli. W połączeniu z trzema poziomami czerni i poszerzoną skalą szarości, która jest zasługą technologii atramentowej Epson UltraChrome K3 z kolorem Vivid Magenta, zapewnia to drukarce Stylus Pro 3880 pozycję lidera, jeśli chodzi o tworzenie ostrych, dokładnych i trwałych wydruków czarno-białych. Możliwość przełączania między czernią fotograficzną i matową, a także neutralne gradacje, które użytkownicy mogą uzyskać w druku kolorowym i czarno-białym, sprawiają, że drukarka Epson Stylus Pro 3880 jest idealna dla fotografów.

Epson Stylus Pro 3880 oferuje doskonałą stabilność kolorów, bez żadnych widocznych przesunięć barwnych już po 30 minutach, więc nadaje się doskonale również do proofingu. Klienci mogą szybko sprawdzić wydruk próbny z gwarancją, że widzą dokładnie takie kolory, jakie znajdą się na ostatecznym wydruku. Powtarzalność rezultatów oznacza, że Epson Stylus Pro 3880 sprawdza się znakomicie także w zdalnym proofingu, podobnie jak wszystkie drukarki Epsona używające atramentów Epson UltraChrome K3 z kolorem Vivid Magenta.

Drukarka Stylus Pro 3880 jest zgodna z szeroką gamą nośników Epsona, takich jak papier błyszczący, papier matowy, papier artystyczny typu FineArt, papier do proofingu oraz karton o grubości do 1,5 mm. Zaprojektowano ją z myślą o elastycznym druku na arkuszach ciętych, a użytkownicy mogą drukować zdjęcia z marginesami lub bez o wymiarach od 10 x 15 cm do 43 x 56 cm, co jeszcze bardziej zwiększa funkcjonalność urządzenia. Drukarka obsługuje trzy ścieżki podawania papieru — automatyczny podajnik arkuszy, tylny podajnik ręczny do papieru artystycznego oraz przedni podajnik ręczny do sztywnych nośników do grubości 1,5mm.

Mario Schneider, menedżer ds. produktów w Epson Europe, powiedział: „Połączenie najnowszych innowacji sprzętowych Epsona, najlepszej w branży technologii atramentowej oraz wyjątkowo małych rozmiarów sprawia, że urządzenie to nadaje się idealnie do druku fotografii i dzieł sztuki, proofingu oraz przygotowywania materiałów dla punktu sprzedaży. Dzięki wysokiej precyzji drukarka umożliwia tworzenie trwałych wydruków na sprzedaż, na wystawę lub do portfolio”.

Drukarka Epson Stylus Pro 3880 jest następcą modelu Epson Stylus Pro 3800 i będzie dostępna od października 2009 roku.