Epson Stylus Pro GS6000

Stylus Pro GS6000 to drukarka wyposażona w nowy ekologiczny atrament solwentowy Epson UltraChrome™ GS - pierwszy w pełni bezpieczny dla środowiska naturalnego. Urządzenie oferuje najszerszą gamę kolorów w zastosowaniach wewnętrznych i zewnętrznych, wyznaczając tym samym nowy standard druku wielkoformatowego

Epson Stylus Pro GS6000


Epson wprowadza do oferty Stylus Pro GS6000, 64-calową, wielkoformatową drukarkę z
8-kolorowym zestawem atramentów, która oferuje najszerszą spośród drukarek przeznaczonych do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych gamę kolorów. Nowy zestaw atramentów umożliwia produkcję atrakcyjnych, doskonałych jakościowo i trwałych wydruków. Drukarnie wielkoformatowe, zakłady kserograficzne i punkty zajmujące się reklamą wielkoformatową mogą teraz drukować materiały wyższej jakości (np.: grafikę lotniskową i wystawową, a także reprodukcje dzieł sztuki). Ponadto Epson Stylus Pro GS6000 umożliwia operatorom łatwy wybór pomiędzy powlekanymi i niepowlekanymi nośnikami, np.: takimi jak winyl. Sprawia to, że jest doskonałym, elastycznym rozwiązaniem do wielu komercyjnych zastosowań.

Wysoka jakość i trwałość wydruków jest zasługą nowego, 8-kolorowego zestawu atramentów eko-solwentowych Epson UltraChrome™ GS (C,M,Y,K,LC,LM,+ O,G) dostępnego w wydajnych wkładach o pojemności 950 ml. Zapewnia on wyjątkowo szeroką paletę barw z ulepszoną obsługą często używanych kolorów specjalnych. Dzięki temu drukarka Stylus Pro GS6000 doskonale nadaje się do druku reklam i znaków towarowych. Co ważne dla środowiska i operatorów, atrament Epson UltraChrome™ GS nie wydziela szkodliwych lotnych związków organicznych i jest pierwszym ekologicznym zestawem atramentów, który trafia na rynek bez symbolu zagrożenia na opakowaniu. Drukarka Stylus Pro GS6000 jest przyjazna dla środowiska i dla użytkownika. Ponieważ nie wymaga dodatkowej wentylacji, można ją ustawić w miejscu najbardziej dogodnym dla firmy. Co więcej, Epson skupił się na ograniczeniu czasochłonnej, codziennej konserwacji, aby wydłużyć czas rzeczywistej pracy drukarki.

Epson Stylus Pro GS6000 ma rozdzielczość do 1440x1440 dpi i krople atramentu o pojemności 3,7 pikolitra. Drukarka działa z szybkością do 25m2/godzinę dzięki technologiom Variable-sized Ink Droplet oraz MicroWeave, tworząc szybkoschnące, trwałe wydruki, które pozostają odporne na wodę i ultrafiolet przez 1,5 roku bez powlekania. Obsługa ciężkich rolek (do 30 kg) oraz automatyczna rolka odbiorcza umożliwiają elastyczne zarządzanie nośnikami, a standardowe interfejsy Gigabit Ethernet i USB2.0 zapewniają szybką łączność. Drukarka Stylus Pro GS6000 będzie obsługiwana przez wszystkich czołowych producentów oprogramowania RIP.

Claes Jeppsson, szef działu Pro-Graphics w Epson Europe, powiedział: „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wiedza i doświadczenie Epsona w dziedzinie projektowania tuszu oraz technologia głowic drukujących Micro Piezo™ pozwoliły nam opracować rozwiązanie do zastosowań produkcyjnych. Jakość, elastyczność, szybkość i niezawodność drukarki Stylus Pro GS6000 sprawiają, że nadaje się ona do produkcji najwyższej jakości, wielkoformatowej grafiki wystawowej, reklam w punktach sprzedaży, materiałów marketingowych i zdjęć, a także reprodukcji dzieł sztuki”.

Epson Stylus Pro GS6000 — kluczowe cechy i funkcje:
·8-kolorowy zestaw ekologicznych atramentów solwentowych Epson UltraChrome™ GS oraz głowica drukująca Epson Micro Piezo™
·Trwałe wydruki – zarówno we wnętrzach, jak i pod otwartym niebem
·Jakość i szybkość – do 1440x1440 dpi oraz 25,3m2/godzinę
·Przyjazna dla użytkownika i środowiska – ekologiczny atrament solwentowy Epson GS nie wydziela szkodliwych substancji lotnych, nie trzeba więc stosować dodatkowej wentylacji
·Łatwość obsługi i duży stopień kontroli dzięki elastycznemu zarządzaniu podłożami oraz szybkiej łączności
·Epson Stylus Pro GS6000 będzie sprzedawany w cenie detalicznej 29 995 euro (bez VAT) wraz z automatyczną rolką odbiorczą, usługą konserwacji i zestawem startowym (łącznie z atramentem).