Epson Stylus SX410

Epson, pionier w dziedzinie druku domowego, wprowadza do sprzedaży Epson Stylus SX410, nowe urządzenie, które łączy funkcje drukarki, skanera i kopiarki w jednej kompaktowej obudowie.

Epson Stylus SX410


Urządzenie Epson Stylus SX410 jest wyposażone w czytelny wyświetlacz LCD o przekątnej 6,3 cm, gniazda na karty pamięci oraz obsługę PictBridge, więc drukowanie zdjęć nie wymaga włączania komputera. Wyświetlacz LCD umożliwia też kopiowanie dokumentów
i zdjęć, przywracanie kolorów podczas skanowania starych, wyblakłych fotografii oraz przeglądanie menu.

Epson Stylus SX410 oferuje doskonały współczynnik ceny do wartości, ponieważ używa tanich, oddzielnych wkładów z atramentem - użytkownik musi wymieniać tylko zużyte kolory. Wkłady są oznaczone zdjęciem geparda i dostępne również w wygodnym, ekonomicznym wielopaku.

Epson Stylus SX410 korzysta z atramentu Epson DURABrite Ultra — zaawansowanej technologii pigmentowej, w której cząsteczki atramentu są zamknięte w żywicznej otoczce. Dzięki temu atrament jest odporny na wodę, rozmazywanie i pisanie markerem. Zapewnia też wysoką rozdzielczość tekstu i pozwala na drukowanie zdjęć dorównujących jakością odbitkom z zakładu fotograficznego, których trwałość wynosi ponad 200 lat (w przypadku przechowywania w albumie).

Produkt oferuje również technologię Epson PhotoEnhance, która zapewnia optymalną jakość zdjęć. Fotografie przedstawiające odcienie skóry, krajobrazy lub linię nieba są wykrywane automatycznie i reprodukowane ze skorygowanymi ustawieniami koloru w celu ulepszenia ogólnych tonów i kontrastów. Dołączono też oprogramowanie Epson Easy Photo Print, które ułatwia usuwanie efektu czerwonych oczu.

Skaner o rozdzielczości 1200 dpi zapewnia ostre, klarowne kopie przeskanowanych fotografii, a funkcja Epson Easy Photo FixTM pozwala przywrócić kolor, usunąć kurz i skorygować przeciwświatło podczas skanowania starych, wyblakłych zdjęć.

Aby uzyskać najlepszą jakość zdjęć, warto skorzystać z błyszczących papierów fotograficznych firmy Epson. Są one dostępne w trzech rodzajach – Photo Paper, Glossy Photo Paper i Premium Glossy Photo Paper – a podział na papiery oznaczone 3, 4 i 5 gwiazdkami ułatwia wybór odpowiedniego nośnika.

Urządzenie Epson Stylus SX410 jest zgodne z normą ENERGY STAR, co odzwierciedla nacisk, jaki firma kładzie na ograniczenie emisji dwutlenku węgla związanej z użytkowaniem jej produktów.

Mo Musa, menedżer ds. produktów w Epson Europe, powiedział: „Wszechstronne urządzenie Epson Stylus SX410 oferuje wysoką jakość wydruków i spełnia wszystkie potrzeby klientów w zakresie drukowania, skanowania i kopiowania. Co więcej, jest wyposażone w oddzielne wkłady z atramentem, co zmniejsza koszt druku. Rodziny, które muszą drukować, skanować oraz kopiować prace domowe, dokumenty, strony internetowe
i zdjęcia, przekonają się, że SX410 to idealne rozwiązanie, które mimo przystępnej ceny oferuje wysoką jakość”.

Epson Stylus SX410 — kluczowe cechy i funkcje:

  • Kompaktowa drukarka, skaner i kopiarka
  • Oszczędność pieniędzy dzięki oddzielnym wkładom z atramentem, wystarczy wymienić zużyty kolor
  • Oglądanie i drukowanie zdjęć bezpośrednio z karty pamięci za pomocą 6,3-centymetrowego wyświetlacza LCD
  • Bezpośredni druk zdjęć z aparatu obsługującego PictBridge
  • Duża szybkość druku — do 34 stron na minutę2
  • Atrament Epson DURABrite Ultra zapewnia wysoką jakość dokumentów i zdjęć
  • Usuwanie efektu czerwonych oczu i korygowanie fotografii za pomocą Epson Easy Photo Print
  • Epson Easy Photo FixTM przywraca kolory i koryguje przeciwświatło podczas skanowania starych fotografii
  • Oprogramowanie OCR ABBYY FineReader® umożliwia edycję przeskanowanego tekstu
  • Urządzenie wielofunkcyjne zgodne z normą ENERGY STAR®