Epson we współpracy z AVS organizuje wielki pokaz świateł na murach Starego Miasta Jerozolimy

Aby wyświetlić tę wyjątkową prezentację na powierzchni 4500 m², zsynchronizowano 20 projektorów laserowych EB-L25000U

Epson we współpracy z AVS organizuje wielki pokaz świateł na murach Starego Miasta Jerozolimy

24 maja 2017 r. Firma Epson zrealizowała najambitniejszy ze swoich dotychczasowych projektów, oświetlając mury Starego Miasta Jerozolimy za pomocą laserowych projektorów instalacyjnych EB-L25000U. W ramach jednego z największych przedsięwzięć audiowizualnych w historii Izraela zsynchronizowano dwadzieścia projektorów, aby ożywić 4500 m² ścian, wyświetlając na nich kolorowe, animowane obrazy. W tym samym czasie na niebie nad murami sto podświetlonych dronów tworzyło różne kształty i napisy.

Pokaz, który można zobaczyć codziennie pomiędzy Bramą Jafy a ogrodem Habonim, wykorzystuje najnowocześniejsze projektory laserowe i drony oraz wybudowane niemal 500 lat temu fortyfikacje, by opowiedzieć historię miasta za pomocą kolorowych obrazów. Ze względu na panujące tam wysokie temperatury i wszechobecny pył zadanie jest wyzwaniem dla stosowanych urządzeń.

„Gdy zaproponowano nam udział przygotowaniu jednego z największych widowisk multimedialnych w Izraelu, wiedzieliśmy, że będziemy musieli nie tylko wykazać się wyobraźnią, lecz także przygotować mnóstwo niekonwencjonalnych pomysłów i materiałów oraz sięgnąć po najnowsze rozwiązania techniczne” — wspomina Malki Shem-Tov, współproducent wydarzenia i członek zarządu firmy AVS, która należy do największych i najbardziej wyspecjalizowanych izraelskich dostawców rozwiązań multimedialnych. Spółka ta wsparła realizację projektu swoimi możliwościami technicznymi i rozległym doświadczeniem zdobytym podczas organizacji wielu istotnych wydarzeń.

Dwadzieścia projektorów i sześć kilometrów przewodów

Korzystając z pomocy S.A. Systems Ltd., strategicznego partnera Epson Israel, firma AVS użyła stu węzłów i sześciu kilometrów światłowodów, aby przesyłać obrazy do dwudziestu projektorów Epson. „Pokaz, który mieszkańcy Izraela zobaczyli w noc otwarcia — i będą mogli oglądać do połowy lipca 2017 roku — jest wynikiem ponad dwóch miesięcy planowania” — opowiada Lee Harrison, menedżer ds. rozwoju w dziale profesjonalnych projekcji Epson Europe, który nadzorował wprowadzanie tego projektu w życie.

„Zespół AVS, kierowany przez członka zarządu i dyrektora technicznego Assafa Shem-Tova, wybrał model EB-L25000U, najmocniejszy i najbardziej zaawansowany projektor laserowy Epson, dzięki któremu nasza firma wkroczyła w nową erę projekcji wielkoformatowej. Nasz nowy, reprezentacyjny projektor, który już jest wykorzystywany podczas konferencji, imprez plenerowych i dużych pokazów na całym świecie, jest lżejszy i mniejszy od konkurencyjnych modeli¹, a mimo to zapewnia silne światło o jasności 25 000 lumenów. Charakteryzuje się też wytrzymałą konstrukcją i wysoką odpornością na czynniki zewnętrzne, co ma kluczowe znaczenie podczas ciągłego działania w miejscu takim jak Jerozolima, gdzie unosi się pył i panuje 35-stopniowy upał” — tłumaczy Harrison.

Wytrzymałe rozwiązanie do najbardziej wymagających środowisk

Według Orena Fleischera, dyrektora generalnego Epson Israel, nowe modele laserowe mają znacznie większą wydajność, dzięki czemu umacniają czołową pozycję firmy na rynku projektorów. „Według ekspertów Futuresource² Epson zajmuje pierwsze miejsce wśród producentów projektorów. Biorąc pod uwagę liczną konkurencję, pozycja lidera w branży nie jest dla nas czymś oczywistym. Osiągnęliśmy ją między innymi dzięki wprowadzaniu innowacji na całym świecie. Naszym celem — o czym świadczy ten projekt — jest podejmowanie zadań, które wydają się niemożliwe do zrealizowania, i znajdowanie nowych zastosowań danego rozwiązania oraz wsłuchiwanie się w potrzeby klientów i zaspokajanie ich” — twierdzi Fleisher.

Wytrzymałe i niezawodne projektory EB-L25000U doskonale sprawdziły się w gorącym, pełnym pyłu otoczeniu, w którym je zastosowano. Dodatkowo są bardzo proste w instalacji dzięki zoptymalizowanemu systemowi chłodzenia, który pozwala zamontować urządzenie i wyświetlać obrazy pod niemal dowolnym kątem. Z kolei trwała rama rurowa i podstawa chronią przed uszkodzeniami od uderzeń podczas transportu i instalacji. Szczelny moduł optyczny i wykonane z nieorganicznego materiału koło fosforowe gwarantują 20 000 godzin bezproblemowej pracy³ bez konieczności konserwowania. Dzięki temu organizatorzy festiwali mogą być pewni, że prezentowane obrazy będą wyświetlane bez przerw i usterek.

-Koniec-

¹ Stan na wrzesień 2016 r.

² Największy udział jednostkowy na rynku projektorów o jasności co najmniej 500 lumenów. Badanie przeprowadzone przez firmę Futuresource Consulting Limited i dotyczące okresu od 2001 do 2016 r.

³ Szacowany okres, po którym jasność spada o 50% w porównaniu z jasnością podczas pierwszego użycia. Zmierzono za pomocą testu przyspieszenia z użyciem pyłu o gęstości 0,04–0,20 mg/m3. Okres może się różnić w zależności od sposobu użytkowania i warunków pracy.