Epson uznany za firmę „klasy srebrnej” w raporcie Sustainability Yearbook 2010

Firma otrzymała tytuł „lidera zrównoważonego rozwoju” w kategorii sprzętu komputerowego i wyposażenia biurowego.


Firma Seiko Epson Corporation otrzymała tytuł „lidera zrównoważonego rozwoju” oraz „klasę srebrną” w raporcie Sustainability Yearbook 2010, który został opublikowany 26 stycznia przez firmę SAM.

Doroczny raport Sustainability Yearbook klasyfikuje potencjał zrównoważonego rozwoju 1200 korporacji z całego świata, oceniając je według ponad 100 kryteriów ogólnych i specyficznych dla branży, które obejmują aspekty ekonomiczne, społeczne i środowiskowe. Firma SAM Group, która zajmuje się badaniami nad inwestowaniem odpowiedzialnym społecznie (SRI), ocenia każdego potencjalnego uczestnika we współpracy z agencją PricewaterhouseCoopers.

Spośród 246 firm reprezentujących 58 sektorów, które znalazły się w raporcie Yearbook 2010, 97 przyznano klasę złotą, 84 — klasę srebrną, a 65 — klasę brązową. Epson jest jednym z siedmiu „liderów zrównoważonego rozwoju” w kategorii o nazwie „sprzęt komputerowy i elektroniczne wyposażenie biurowe”, spośród których wszystkim przyznano klasę srebrną.

Epson pojawił się po raz pierwszy w raporcie Yearbook 2008 z klasą brązową, a w rezultacie trafił również do indeksu zrównoważonego rozwoju Dow Jones (DJSI), który przygotowuje firma SAM Group. Nacisk, jaki Epson kładzie na zrównoważony rozwój, znalazł odzwierciedlenie w tegorocznym statusie srebrnym, a firma zachęcona tym sukcesem zamierza nadal rozwijać swój program korporacyjnej odpowiedzialności społecznej (CSR) i wzmacniać inicjatywy zarządzania opartego na zaufaniu.

Aby dowiedzieć się więcej o działaniach firmy Epson w zakresie CSR albo przeczytać jej raport w sprawie zrównoważonego rozwoju za 2009 rok, można odwiedzić sekcję Epson & the Community: http://global.epson.com/community/