Epson wiodącą marką projektorów na świecie

Epson oficjalnie został uznany najlepszym sprzedawcą ostatnich 6 lat na rynku projektorów w regionie EMEA (Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki), jak też na całym świecie.


Najnowsze dane dotyczące udziału w rynku potwierdzają, iż Epson od 2001 r. jest światowym liderem sektora projektorów, natomiast w regionie EMEA zajmuje pierwsze miejsce od 2003 r. Wyniki te zostały oficjalnie podane przez Decision Tree Consulting (DTC) – działający globalnie instytut badań marketingowych, który od ponad dwunastu lat specjalizujący się w dziedzinie cyfrowego obrazowania.
Zaprezentowane dane potwierdzają, że produkty Epsona były najchętniej wybierane przez klientów, w odróżnieniu do pozostałych marek, we wszystkich trzech głównych sektorach regionu EMEA: korporacyjnym, biznesowym i kina domowego. Ponadto badania DTC dowodzą, iż w 2006 r. Epson był wiodącą marką wśród projektorów w Azji
i obu Amerykach. W wyniku tego, Epson utrzymał pierwsze miejsce w skali światowej z ponad 16% udziałem w rynku projektorów pod względem ilości sprzedanych projektorów.
„Epson, dążąc do zapewnienia klientom najlepiej dopasowanych do ich potrzeb rozwiązań, nieustannie opracowuje innowacyjne projektory o wysokiej jakości
w wszystkich segmentach” - powiedział Tomasz Jaroszewicz, Visual Instrument Account Manager polskiego oddziału firmy Epson. „Na rynku, którego wymagania stale rosną, ważne jest systematyczne odświeżanie linii produktowych. Epson stosuje ten zabieg z dobrym skutkiem i będzie nadal stosował”.
Epson oferuje szeroką gamę wielokrotnie nagradzanych projektorów, przeznaczonych na rynek korporacyjny, biznesowy oraz dla użytkowników domowych. Projektory te łączą w sobie doskonałą jakość obrazu, funkcjonalność i innowacyjną technologię. Dzięki tym cechom mogą zaspokoić wiele potrzeb i być wykorzystane w różnorodnym otoczeniu. Epson ma jedną z najszerszych ofert produktowych na rynku. Swoim klientom proponuje projektory wykorzystywane w wielkich salach audytorium, niewielkie, łatwe do przenoszenia projektory dla mobilnych prezenterów, czy też uniwersalne projektory kina domowego.