Epson® wprowadza do sprzedaży serie SX200 i SX400: urządzenia wielofunkcyjne, które łączą styl z funkcjonalnością

Urządzenia z serii Stylus SX200 i SX400 wyznaczają nowe kierunki rozwoju druku domowego – ekonomiczne połączenie drukarki, skanera i kopiarki w stylowym i kompaktowym urządzeniu.

Epson® wprowadza do sprzedaży serie SX200 i SX400: urządzenia wielofunkcyjne, które łączą styl z funkcjonalnością


Epson, pionier technologii druku domowego, wprowadza do sprzedaży nową serię urządzeń wielofunkcyjnych Stylus SX200 i SX400. Innowacyjna technologia w stylowej i nowoczesnej, czarnej obudowie będącej charakterystyczną cechą rodziny Epson Stylus gwarantuje wysoką jakość, szybkość i elastyczność.

Nowa linia wielofunkcyjnych urządzeń zawierających drukarkę, skaner i kopiarkę ma niewielkie rozmiary i używa oddzielnych nabojów z atramentem. Drukowanie staje się więc wyjątkowo opłacalne, gdyż użytkownicy muszą wymieniać tylko zużyty kolor, co minimalizuje marnotrawienie atramentu. Modele Stylus SX200 i SX400 używają atramentu Epson DURABrite™ Ultra, zaawansowanej technologii pigmentowej, w której cząsteczki atramentu są zamknięte w ochronnej, żywicznej otoczce. Dzięki temu atrament jest odporny na wodę, rozmazanie oraz blaknięcie, a tym samym oferuje doskonałą jakość tekstu oraz zdjęć, które wytrzymują nawet 200 lat w albumie fotograficznym .

Modele SX200 i SX400 umożliwiają drukowanie bez komputera przy użyciu arkusza indeksu, wbudowanego gniazda na karty pamięci albo funkcji PictBridge. Aby jeszcze bardziej ułatwić druk zdjęć, urządzenia z serii SX400 zawierają 6,3-centrymetrowy ekran LCD, który upraszcza nawigację po opcjach druku i pozwala przeglądać oraz drukować fotografie bez włączania komputera.

Stylus SX200 i SX400 to szybkie i wydajne urządzenia - oferują szybkość druku sięgającą 34 stron na minutę w czerni i bieli oraz w kolorze.

Oba modele są wyposażone w technologię Epson PhotoEnhance, która pomaga użytkownikom uzyskać optymalną jakość zdjęć. Fotografie przedstawiające odcienie skóry, krajobrazy i sylwetki na tle nieba są wykrywane automatycznie i drukowane ze skorygowanymi ustawieniami koloru, które polepszają tony i kontrasty. Dołączono również oprogramowanie Epson Easy Photo Print, które ułatwia usuwanie efektu czerwonych oczu.

Stylus SX200 i SX400 zawierają wbudowany skaner o rozdzielczości 1200 dpi, który zapewnia szybkie i dobre jakościowo skanowanie obrazów i dokumentów tekstowych. Użytkownicy mogą łatwo tworzyć kopie w trybie autonomicznym albo skanować do komputera, a funkcja Epson Easy Photo Fix™ pozwala przywrócić kolory, usunąć kurz i skorygować przeciwświatło na spłowiałych fotografiach. Dołączono też oprogramowanie OCR ABBYY FineReader® Optical Character, które ułatwia skanowanie i edycję tekstu.

Mo Musa, menedżer ds. produktów w Epson Europe, powiedział: „Epson od dawna opracowuje innowacyjne produkty do druku domowego, a Stylus SX200 i SX400 to rodziny drukarek, które wyglądają i działają lepiej niż ich poprzedniczki. Są wszechstronne, wydajne i oferują wysoką jakość druku, aby spełnić wszystkie potrzeby klientów w zakresie drukowania, skanowania i kopiowania”.

Urządzenia Stylus SX200 i SX400 są zgodne z normą ENERGY STAR®, co wpisuje się w filozofię firmy Epson, która ma na celu ograniczenie emisji dwutlenku węgla związanej z użyciem jego produktów. Do najnowszych funkcji oszczędzających energię należy automatyczne przełączanie drukarki w stan gotowości, które ogranicza zużycie elektryczności i koszty druku.

Epson Stylus SX200 — kluczowe cechy i funkcje

·Drukarka, skaner i kopiarka niewymagające użycia komputera
·Oszczędność pieniędzy dzięki oddzielnym nabojom z atramentem
·Bezpośredni druk z arkusza indeksu, karty pamięci albo aparatu cyfrowego obsługującego PictBridge
·Doskonała jakość dokumentów testowych i fotografii dzięki atramentowi Epson DURABrite™
·Druk do 34 stron na minutę w czerni i bieli oraz w kolorze
·Wysoka jakość skanowanych obrazów dzięki rozdzielczości 1200 dpi
·Automatyczna korekcja zdjęć przy użyciu funkcji Epson PhotoEnhance
·Odnawianie wyblakłych fotografii za pomocą funkcji Epson Easy Photo Fix™
·Zgodność z normą ENERGY STAR®
·Sugerowana cena detaliczna: 349 zł brutto


Epson Stylus SX400/SX405 — dodatkowe cechy i funkcje

·Drukarka, skaner i kopiarka z ekranem LCD
·Oglądanie i drukowanie zdjęć bez komputera z wykorzystaniem 6,3-centymetrowego ekranu LCD
·Sugerowana cena detaliczna: 399 zł brutto