Epson wprowadza najlżejsze okulary OLED do rzeczywistości rozszerzonej – Moverio BT-300

Najnowocześniejsze technologie wyświetlania obrazu pozwoliły uzyskać w nowym Moverio wsparcie dla rozdzielczości HD, obsługę treści 3D oraz wysoki kontrast obrazu.

Epson wprowadza najlżejsze okulary OLED do rzeczywistości rozszerzonej –  Moverio BT-300

Firma Epson ogłosiła premierę trzeciej generacji okularów do rzeczywistości rozszerzonej Moverio. Według oczekiwań, dostępne w sprzedaży od października 2016, Moverio BT-300 wykorzystują najnowszą autorską, opracowaną przez Epson technologię wyświetlacza cyfrowego OLED opartego na krzemie. Urządzenie to będzie najlżejszymi inteligentnymi okularami do rzeczywistości rozszerzonej na rynku, a ich waga zmniejszona jest aż o 72% w stosunku do pierwszej wersji Moverio z roku 2011. To potwierdza, że z każdym rokiem firma Epson wyznacza nowe standardy sprzętu wizualnego dla rozszerzonej rzeczywistości.

Moverio wyróżniają się na tle innych okularów tego typu opracowaniem pod kątem szerokiego zakresu zastosowań komercyjnych i nie tylko. Skupienie się przede wszystkim na możliwie wszechstronnym wykorzystaniu urządzenia spowodowało jego popularność wśród klientów biznesowych i niezależnych dostawców oprogramowania (ISV). Moverio BT-300 to kolejny produkt dowodzący zaangażowania firmy Epson w zwiększoną wydajność i inteligentne urządzenia do widzenia obuocznego, zapewniające realistyczną warstwę obrazu transparentnie nakładaną na rzeczywisty obraz. Obie te cechy są istotne tak pod kątem profesjonalnych zastosowań, jak i nowych możliwości wykorzystania przez użytkowników indywidualnych.

Andrzej Bieniek Business Account Manager w Epson Europe komentuje: “W Epson mamy ugruntowaną strategię koncentrowania się na biznesowym wykorzystaniu technologii. Od 2011 roku współpracujemy z ponad 2000 partnerów ISV, wskutek czego portfolio aplikacji związanych z Moverio oferuje narzędzia dla różnych obszarów biznesowych, w tym inżynierii, edukacji i szkoleń, medycyny i stomatologii, handlu, turystyki, organizacji związanych z krzewieniem kultury i dziedzictwa historycznego. Zaprojektowane z wykorzystaniem 5-letniego doświadczenia w zakresie dostarczania inteligentnych okularów, BT-300 wprowadza istotne usprawnienia zarówno dla programistów, jak i użytkowników.” 

Oparte na czterordzeniowym procesorze Intel Atom i systemie Android OS 5.1 okulary BT-300 dysponują mocą odpowiednią do renderowania wymagającej grafiki 3D, oferując nawet sześć godzin czasu pracy na baterii. Otoczenie użytkownika jest odbierane i przetwarzane przez przednią kamerę HD o rozdzielczości 5-megapikseli oraz inne czujniki, a odpowiednie treści cyfrowe są renderowane na podstawie widocznego obrazu. Podobnie jak w poprzednich modelach, zgodnie ze standardami prywatności, urządzenie wyposażono w diodę LED sygnalizującą włączenie kamery.

 “Moverio wyróżnia się na tle innych okularów inteligentnych na rynku, gdzie często forma jest ważniejsza od funkcjonalności, ze szkodą dla użyteczności produktu. Każda podejmowana przez nas decyzja projektowa jest podejmowana z uwzględnieniem końcowych scenariuszy użytkowania produktu, a nasza technologia Si-OLED otwiera nowy świat możliwości w rozwoju inteligentnych urządzenia do widzenia obuocznego. Wykorzystanie OLED pozwala nam zmniejszyć zapotrzebowanie na energię oraz wagę urządzenia przy ulepszeniu czasu reakcji, rozdzielczości HD oraz jasności i kontrastu. Wybierając krzem zamiast szkła jako materiał naszej podstawowej wersji wyświetlacza, możemy uzyskać jeszcze bardziej precyzyjne wyświetlanie pikseli” - powiedział Atsunari Tsuda, główny manager odpowiedzialny za Moverio

Epson Moverio BT-300 pojawi się w sprzedaży w październiku 2016 w cenie około 800 euro.


Informacje o firmie Epson

Epson jest globalnym liderem w dziedzinie innowacyjności, którego rozwiązania wykraczają poza oczekiwania klientów, niezależnie od tego, czy są to produkty do użytku w domu, biurze, handlu czy przemyśle. W szerokiej ofercie firmy znajdują się zarówno drukarki atramentowe, systemy drukowania i projektory 3LCD, jak i roboty przemysłowe, inteligentne okulary i systemy czujników. Są one kompaktowe, energooszczędne i precyzyjne.

Grupa Epson, na czele której stoi japońska firma Seiko Epson Corporation, zatrudnia ponad 73 000 pracowników w 94 spółkach na całym świecie. Jesteśmy niezwykle dumni z naszego wkładu w ochronę środowiska naturalnego oraz rozwój społeczności, w których funkcjonujemy.

http://global.epson.com

Epson Europe

Epson Europe BV z Amsterdamu to regionalna centrala grupy odpowiedzialna za Europę, Środkowy Wschód, Rosję i Afrykę. Zatrudniający 1700 pracowników oddział Epson Europe w roku fiskalnym 2013 osiągnął sprzedaż równą 1517 milionom euro.

www.epson.eu

Wizja środowiskowa 2050

http://eco.epson.com